Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy félős ló, aki a gazda...

Egy félős ló, aki a gazda elmondása szerint nem mer kimenni egyedül terepre, egy határozott lovas alatt kimenne?

Figyelt kérdés
(földbe gyökerezik a lába, meg sem moccan)
2013. nov. 9. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. De biztos, hogy meg kéne küzdeni érte vele. Egyszer, kétszer, háromszor... és végül lassan megszokja, hogy nincsen ebben semmi rossz.
2013. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Attól még nem. Ilyen lóhoz nem (csak) határozott lovas kell, hanem türelmes, aki elnyeri a bizalmát és szépen lassan viszi ki terepere. Az, hogy te eldöntöd, hogy most rögtön akkor is kimegyünk... Nem lesz jó vége.
2013. nov. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Segíthet ha van vezető ló. Ösztönösen követni fogja.
2013. nov. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a lovon is múlik, előélete, tapasztalatai... Van, hogy csak határozott, jó lovas kell, van, hogy türelem, és rengeteg idomítás, bizalom kérdése előbb.
2013. nov. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Valletta ***** válasza:
69%
Nekem volt ilyenem, az istálló előtt volt szokása hanyatt vágni magát. Fokozatosan egyre távolabb kell lovagolni az istállótól, én egy párszor kivezettem kézen is és kinn futószáraztam, illetve az istálló mellett kapott némi idomítómunkát, majd távolabb lovagoltam, majd vissza, folytattuk a munkát, majd megint távolabb, majd vissza. Sokat segít, ha visszatéréskor nem pihenés, hanem munka várja, nem akar majd annyira visszamenni.
2013. nov. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!