Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bértartás vagy otthoni lótartá...

Bértartás vagy otthoni lótartás olyannak, aki egyedül lovas a családban?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy szerintetek melyik a jobb?


Egyedül vagy lovas a családban, párod maximum segít megetetni a lovat és néha az egyéb teendők elvégzésében, de a munka is főként a tiéd. Ha már lótartásról van szó, egyedül nem jó neki, ezért legalább kettő kell. De ugye két lovat akkor lovagolni is kell, az is sok idő és anyagiakban máris majdnem annyi, mint egy ló bértartásban.


Inkább bértartásban tartasz egy lovat, ahol fennáll a kockázat, hogy nem minden úgy van, ahogy szeretnéd (úgy értem, hogy nehéz jó lovardát találni).


Nem is az a lényeg, hogy melyik az előnyösebb, hogy a bértartás vagy az otthoni, hanem melyik jobb lovasnak, lónak, abban az esetben, ha a családban csak egyvalaki lovas és a lótartással kapcsolatos teendők egy emberre hárulnak?



2013. máj. 18. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerek lovardát, ahol havi 30 ezerért karámos tartás van, naponta kiteszik a lovakat legelőre is, elég kaját kapnak, bértartásos lovakon soha nem lovagoltatnak, stb., max ha külön megkéred őket, hogy mozgassák, de az is elég ritka... Messze jobb a lónak, mintha én itthon szenvednék egyből kettővel, plusz tegyem valahova a trágyát, méghozzá betontárolóba, ami elszigeteli a talajtól főleg a hígtrágyát, kéne egy nagyon nagy siló, amiben a széna, szalma és abraktakarmány egerektől és esőtől védve van, egész évre előre megvenni nem is tudnám mert nincs annyim, de télen meg az ár és a minőség aránya eléggé szétcsúszik, a trágyát időnként el kéne szállíttatni... A kovács biztosan nem jön ki X időnként amúgy is, tehát ha nem túl rendes, simán kérhet kiszállási díjat... Kéne ezen túl legelő, terület a tereplovagláshoz (ha magánbirtok, akkor engedély kell hozzá, hogy rámehess, ha nem az, lehet akkor is, mert ugye mi van, ha olyan védett növény él ott, amit a ló kitaposhat, stb...), kéne a lónak fedett beálló, minimum egy (két) boksz (és nem elhagyható legelős tartásnál se, mert boksznyugalom elrendelése esetén akkor ciki van) és egy karám, ahol tudnak majd érintkezni is ugye, minden nap rá kell érni almozni, etetni (az abrak miatt napi 3-5×), két lovat le kéne mozgatni, úgy, hogy az a lónak jó legyen, és ne az határozza meg, hogy én épp fáradt vagyok, túlóráztam, holnap ZH, stb...

Jó lenne egyszer itthon tartani, de ez csak úgy menne (nálam), ha más birtokom lenne, azaz birtokom lenne, nem egy sima kertesházam, és nem totál egyedül kéne intéznem az egészet.

2013. máj. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából tudom, hogy mivel jár az otthoni, mert volt otthon, de sajnos egyedül tartottam, mikor lehetőség volt rá, akkor vittem lovardába, szóval mindkettő ismerős helyzet.

Csak épp ez az, hogy megvolt a maga szépsége, mikor otthon volt a ló, de ott inkább a hangsúly a lovazáson volt, nem a lovagláson, hiányoztak az edzések, a csoportos lovaglások.

A lovardánál viszont nehezebb ilyen meghitt kapcsolatot kialakítani.

Nehéz mérlegelni, mert az leírhatatlan érzés, mikor a karámban fekszik és odamegyek hozzá, ráülök, hozzábújok, és eszébe se jut felkelni, nem tudom elképzelni, hogy ez bértartásban is előfordulhasson és még sok sok élmény.


És csak amiatt agyalok sokat ezen, hogy mostanában gondolkodunk házvásárláson és az udvar nem mindegy, hogy mekkora, ha ilyen terveim vannak... :)

2013. máj. 18. 22:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, egyetem miatt most máshol van a paci, előfordul, hogy mikor megyek, fekszik a bokszában, simán bemehetek és ráfekhetek akár, legfeljebb megszaglászik, hátha van nálam valami finomság, de eszébe sem jut felpattanni :)

Az mondjuk lehet, hogy több idő kialakítani azt a belsőséges viszont, szerintem ez valahol jó, mert szó szerint érzed, ahogy formálódik, és azt, hogy meg kell küzdened érte, nem csak az öledbe pottyan, mert úgyis ott vagy minden nap, és "megszokja". Sajna itthon nincs elég területem mondjuk tartani, edzést se tudnék vele venni, de azt se tudom, terepre hogy jutnánk ki, nagyon forgalombiztos ló kéne ahhoz, no, ezt valahol sajnálom.

2013. máj. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindkettonek megvan a hatranya es az elonye is.en bertartasban tartom a lovamat.igaz kevesebbet tudok vele lenni de tudom hogy jo kezekben van es mindent megkap.

A lovardaban senki nem ulhet a lovadon ha engedelyt nem adsz ra.ha megis eszreveszed hogy raultek siman feljelentheted oket,de nemhiszem hogy ezt kockaztatnak a normalis helyeken.alaposan nezz korbe mielott valasztassz mert mi pont egy olyan helyen jartuk meg ami eleg neves es nem is olcso lovarda volt...

2013. máj. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!