Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül a bértartás?

Mennyibe kerül a bértartás?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy lovat, már ki is jelöltem néhányat. Otthon semmiképp se tarthatom (helyhiány) , ezért tehát a lovárdát választottam, mivel nincs lovazó rokonom. Mennyibe kerülne, ha én gondoznám mindennap?
2013. nov. 12. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

bértartásban nem neked kell gondoznod, olyan nagyon kevés helyen van, hogy ott tarthatod a lovardában, használhatod a lovarda létesítményeit (parkoló, patamosó, pálya, karám, nyerges, öltöző, stb) de te veszed a takarmányt és te eteted, te gondozod. szerintem ez egyébként nem éri meg, mert ezért is elkérnek 10-15.000 ft-ot, és akkor erre jön a takarmány, ami kis mennyiségben vásárolva értelem szerűen drágább, plusz így ki kell menned naponta 2x. árban minimum ott jársz, mintha sima bértartást fizetnél, csak épp az az előnye nincs meg, ami a bértartásnak megvan, hogy ha nem mész ki 2 napig, akkor is el van látva a lovad.


a sima bértartás általában 35.000 ft-tól kezdődik (ez többnyire rideg), határ a csillagos ég.


én ilyet, hogy csak a helyét bérled és magad eteted csak Dunaharasztin tudok a PKN ranchon, de biztos máshol is van ilyen, de szerintem nem éri meg anyagilag sem, időben meg nagyon nem.

2013. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
6%
én ismerek egy lovardát ahol csak saját lovon lovagolhatsz a tesco mellet van a nevét nem tudom érdeklődd meg
2013. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Valletta ***** válasza:
Olyan 4-5 éve Pest környékén 10-15 ezerért láttam kiadó boxokat, de szerintem ez a fajta tartás felér egy öngyilkossággal, mert egyrészt neked kell megvenned, szállítanod a takarmányt, neked kell etetni, (itatni), a lovat karámozni, egyszóval mindent, mert ha csak boxot bérelsz, kb. rá sem néznek a lovadra és emellett még fizetned kell a boxot, plusz utaznod is kell, nem otthon végzed az istállómunkát. A mai takarmányárakat nézve szerintem 25-30 alatt nem lehet kijönni, plusz boxbérlet, vagyis olcsóbb is lehet, ha teljes bértartást fizetsz, és nincs rohanás, idegeskedés, állandó sakkozás az idővel.
2013. nov. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!