Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon kövér a lovam. Mit...

Nagyon kövér a lovam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Egy zömök kislóról van szó. Semmi abrakot nem kap, csak szénát, abból is már kisebb adagot. Ridegtartásban van, de már nem engedik ki a legelőre se, csak fű nélküli karámban van. Gyümölcsöt, zöldséget se kap már egyáltalán takarmányként (de a látogatóktól mindig kap egy kicsit, azzal nem lehet mit csinálni). Nagyon kövér, és félek, hogy az elhízás idősebb korában problémákhoz vezethet. Sose kap vitamint, takarmánykiegészítőt, nem takarózom. Igaz, mostanában nem is lovagolom sokat, csak hétvégén megyünk terepre, mert a suli miatt hétközben nem tudok rajta lovagolni, de nyáron is kövér, pedig olyankor heti 5x 1-1,5 órát van futószárazva, amiben van sok vágta is, (gyerekeket tanítanak rajta, de nagyon rohan mindig az elején, úgyhogy lefutószárazzák lovas nélkül, kb 15 percet vágtázik, és utána 2-3 gyereket oktatnak rajta egymás után) és heti 4-5 alkalommal fél órát sétálok vele az erdőben de nem ülök fel, csak vezetem, mintha kutyát sétáltatnék. Ott se engedem legelni, de megyünk mindig emelkedőn, ameddig én bírom gyalog. Meg heti 1 terepünk van, és heti 1 ugróedzés, és egy sima edzés karámban, tehát nyáron elég sokat dolgozik, és akkor se kap abrakot, és nem engedik ki a legelőre. Kevesebb szénát nem mernék neki adni, mert így is egész kis adagot kap már. Nincs valami ötletetek, hogyan lehetne fogyasztani?
2013. nov. 20. 23:02
 1/5 lovaslaby2000 válasza:
Ezek amiket leírtál teljesen jól teszed. Mindig,amikor csak tudod ha éppen csak egy kicsit vagy nála mozgasd meg. Nem az gondolom hogy kifáradásig. Az is elég ha lovaglás után vagy előtt, ahogy gondolod, kicsit megsétáltatod. Legelőre is kiengedheted mert ott is mozog, de akkor figyelj rá hogy ne egyen túl sokat. Ha továbbra sem fogy valaki szakember nézze meg. De amiket leírtál azokat nagyon jól teszed.
2013. nov. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

pedig ezen egy dolog segíthet, a mozgás, nem csak heti 1 (vagy 2) terep...


a vezetéken sétáltatás az sokkal több időt vesz el, mint amennyi mozgás lenne neki, az, hogy te szaladgálsz vele, meg felmászol a dombra, az bakfitty.


ilyenkor a fűnek már szinte nincs is tápértéke, nem tudom, hogy mekkorák a karámok és mennyit szaladgálnak a lovak, de ha a karám kisebb, a legelő meg nagy és sok ló van rajta, én inkább kiengedném, hogy szaladgáljon.


ugyanakkor valószínűleg el is kell fogadni, hogy ez a ló ilyen, ahogy az embereknél is van egy örökölt "alkat", amin rengeteg munkával lehet változtatni, úgy a lovaknál is van, de ha egyszerűen nem tudod megoldani, hogy mozgasd heti 4-5x akkor nem fog mozogni.


a túlsúly elsősorban a lábainak, és mellette még a szívének, tüdejének nem tesz jót.

2013. nov. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja és csak még annyi, hogy a visszafogott, de tartós mozgás (pl. lassú vágta, rövidített ügetés) sokkal jobban fogyaszt, mint az ereszd el a hajam, ezt nem azért írom, mert te azt csinálnád! mászasd dombra (úgy, hogy ülsz rajta, nem úgy, hogy gyalogolsz és vezeted) és pályán adj neki sok feladatot!
2013. nov. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Valletta ***** válasza:
100%
Tehát most semmit nem csinál a ló - mert a hétvégi terep az = semmi. Nyáron 5 napon megy 1 órát futószáron, gyerekkel - vagyis vágtázik 15 percet, utána totyog. Van heti két edzésetek meg egy terepetek, ezenkívül viszed sétálni (mi a fenének, ha szabad kérdeznem?) és ettől várod, hogy jobb kondiban legyen? Mert nem lesz. A takarmányozás az egy dolog, de ha olyan típusú a ló (mert a pónik többsége az ilyen, kivéve sport vonal), akkor izom csak munkával fog rákerülni, és a zsír is csak így tűnik el. Neki sem jó, hogy dagadt, mert terheli a lábait, főleg, hogy futószáron is dolgozik kezdők alatt, plusz 15 perceket vágtázik, mert úgy tele van a segge, amit megint csak nem jó neki. Tessék elkezdeni a lóval rendesen dolgozni, olyan dolgokat csinálni, ami figyelmet, összpontosítást, erőfeszítést igényel, plusz terepen se csak sétálgatni, hanem tisztességesen lelovagolni, rendszeresen, nem pedig csak hétvégente.
2013. nov. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azért sétálok vele, mert terepen félős nagyon, és így jobban szeret eljönni ha vezetem, meg úgy szoktam, hogy két lovam van, és az egyik jön szabadon, a másikat meg vezetem, és félúton cserélünk (mert ha mindkettőt elengedem nem jönnek vissza, viszont nem ülök fel, mert nyergelve nem engedem el őket, szőrén viszont nem tudok felszállni. Ha van fa, vagy domb amiről át tudok mászni, fel szoktam ülni, de ez ritka.) Meg van egy olyan rossz szokásom, hogy megsajnálom, ha dolgoznia kell. Ha megy a lovasiskolában, utána már nem ülök fel rá inkább, mert már dolgozott... Edzésem azért nincs több vele, mert van egy másik lovam, aki egy kisbéri félvér, és vele tanulok díjlovaglást nyáron heti 5-6 edzésen. Most télen őt egy másik lovardában tartom ahol edzünk minden nap, ezért nincs időm a kislóra sajnos, mert nagyon drága ott a tartás, nem tudom őt is ott tartani. Őt nem használom már versenyzésre, csak ő volt az első lovam, és nincs szívem eladni. Ezért adtam oda a lovasiskolának a kislovat használatra, hogy mégis dolgozzon egy kicsit, ugratni is nagyon szeret, de arra nem tudják használni, mert nehezen kezelhető, és félnek tőle a kezdő lovasok, ezért csak futószáron megy.

2013. nov. 21. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!