Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a faluban sétáltatom a...

Ha a faluban sétáltatom a lovam és odarottyant fel kéne szednem?

Figyelt kérdés

2013. nov. 24. 22:34
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
71%

Ha azon az elven gondolkodunk, hogy a traktorok is felhordják a nagyobbnál nagyobb (olykor ganyés) sarat a közútra, akkor Te is nyugodtan beszennyezheted lószarral. :)

Mellesleg megjegyezném, hogy Bp-en a Szabadság téren sem ugrott le a rendőr a lováról, amikor az egy jó nagyot kullantott az USA nagykövetsége elé...

2013. nov. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
78%

A rendőrnek szabad, ő a törvény ! XD

Elvileg igen, fel kellene szedni, mert szennyezi az utat..legalább is ezt írják...

De kérdem én...a kocsikból és egyéb járművekről lecsöpögő piszok, és esetenként olaj nem szennyezi az utat? ami ugye nem bomlik le...

a bio cucc (ez esetben lócitrom) meg szennyezi? az lebomlik....de erre van egy megoldás, ha tudsz menj az út mellett...és máris nem az útra pottyant....

őszintén szólva nem tudom mi ez a nagy mérgelődés a lócitromok irányába, valahogy sose zavart, világ életemben falusi voltam, a környéken sokaknak volt lova....na és mikor megállt a lovaskocsival, akkor a paci kieresztett magából mindent....(tényleg mindent) a kutyát se zavarta a dolog....

mondjuk ez is a környéktől függ....ha egy tipikus, régimódi, falusi környezetben laksz ahol az emberek számára elfogadott a lótartás és a vele járó piszok, akk nincs gáz...de ha egy olyan környéken élsz ahol szobakutya méretű állatnál nagyobbat nem nagyon láttak még...na ott bajok lesznek...

2013. nov. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Faluban, sokan tartanak lovat, van hogy egy szomszéd póni is kint van az út szélén legelni, és az emberek kivétel nélkül köszönnek a másiknak, mert az ott így szokás. Nem hiszem hogy nagy vizet csapnának, csak új vagyok még a faluban és nem vagyok biztos a dologban.
2013. nov. 24. 23:38
 14/30 anonim ***** válasza:
69%

"Ha azon az elven gondolkodunk, hogy a traktorok is felhordják a nagyobbnál nagyobb (olykor ganyés) sarat a közútra, akkor Te is nyugodtan beszennyezheted lószarral."


Nyilvánvalóan ez az a mentalitás amitől az ország kulturáltabb hely lesz. Mondjuk persze nem tudom miért csodálkozom ezen, itt választásokat is többek közt a "de hát ők többet lopnak mint mi" kampánnyal lehet nyerni.

2013. nov. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
68%

Anno amikor a város szélén laktunk és kényszerűségből otthon voltak a lovaim egy ideig, akkor végig kellett mennem két utcán, hogy kiérjek a városon kívülre. Lovaglás után mindig visszamentem taligával, lapáttal és fölszedtem, ha a ló trágyázott.

Amúgy pedig szerintem viszonylag ritka eset, hogy az ember faluban, városban lovagolgasson, hacsak nem szenved nagyon komoly feltűnési viszketegségben. Mert amúgy mi a jó abból a lónak vagy a lovasnak?

Ha ahhoz, hogy kiérj a faluból terepre, végig kell menned pár utcán, az szükséges rossz, de ha nincs választás, ugye mit csináljon az ember. De csak hobbiból a faluban sétálgatni szerintem hülyeség. Egyébként visszamehetsz lovazás után és felszedheted, bár én az úttestről nem feltétlenül szedném fel. Más háza előtt viszont megállni, járdára, gondozott füves területre menni lóval tiszteletlenség akkor is, ha amúgy nem trágyázik oda a ló.

2013. nov. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
A közutak takarítása a tanács feladata.
2013. nov. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
100%

Kedves # 14/16!

Ez nem mentalitás kérdése! Ha látom, hogy valaki eldob egy szemetet az utcán, attól még nem fogok én is szemetelni. A mesterséges szemétnek a kukában a helye.

DE! A lószar, a kutyaszar, egyéb állati ürülékek azok SZERVES anyagok. Pl. én az alma/körte vagy egyéb gyümölcsök csutkáját lazán behajítom az árokba, mert tudom, hogy bizonyos állatoknak az kb. olyan táplálék, mint ahogy a földnek a fekália.

(Itt megjegyzem, hogy anno még városon sem volt kötelező felszedni a kutyaszart sem...)

Jah és szerinted 100 évvel ezelőtt a kérdező által feltett kérdés egyáltalán kérdés lett volna???

2013. nov. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Legjobb tudásom szerint jogilag el kéne takarítanod a ló ürülékét.

Le lehetne állni vitázni, hogy helyes-e így, egyrészt ahogy írták, talán ez a legkevésbé zavaró "szennyezés" az utakon (és nem, nem a "ha másnak sem kell, nekem se kelljen" elven, hanem mert tényleg tizedannyit sem szennyez be, mint amikor egy traktor szépen besározza az utat, ráadásul természetes és lebomló anyag), másrészt meg aki lovagolni megy, az vigyen magával egy zsákot, és ha a ló az út felénél könnyít magán, akkor utána még egy órán át cipelje a zsák szärt? Igazából ezzel is csak ezt a természetes és egészséges közlekedési módot szorítják vissza.

Egyébként meg van rá jogszabály, de egy-két "csakazértis megmutatom, hogy én vagyok a kötekedő gyerek" mentalitású egyénen kívül nem zavarja az embereket, hogy az úton néha hébe-hóba látni egy-egy lócitromot.

Mondjuk amit múltkor tapasztaltam, hogy a járda közepén (közvilágítás ott épp nem volt) állt egy jókora kupac lószhar, az már kicsit bosszantóbb volt.

2013. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Velem is megesett a hétvégén, hogy hosszabb útra mentem és sajnos muszáj volt átvágnom egy falun, reméltem, hogy jövünk már annyi ideje, hogy kiszarta magát és azalatt a 15 perc alatt amíg gyorsan átvágunk nem okozok senkinek kellemetlenséget, de hát ez törvényszerű, hogy mikor nem kéne pont akkor jön rá. Direkt nem megyek rá senkinek a füvére csak ami nagyon gazos vagy nincs gazdája. De persze direkt egy szép ház és egy ültetett szépen gondozott füves behajtó elé oda pottyantott... Szerencsére nem volt ott senki így lesütött fejjel tovább mentem. Mit is kéne csinálnom? Becsöngetni és kérni egy lapátot? Igen ez lenne az illendő, de azért ez elég komplikált, az hogy meg majd talicskával a helyszínre visszamegyek az nem megoldható. Láttam már sok ember nemtetsző tekintetét, de még sosem szóltak. Viszont a másik kérdés, ami bennem felmerült, hogy előfordult már hogy szüretik alkalmával nem volt egy szabad méter ahol ne lett volna trágya széttaposva szétnyomva. Azok napokig ott voltak senki nem takarította el, nem is tudom mi lett vele, de inkább elbomlott meg elmosta az eső. Ha a gazdájának kéne felszedni akkor simán szólhatnának érte, mert hát több száz ember látta még sem zavarja őket olyankor. Bezzeg ha egy ló odapiszkít az felér egy környezetszennyezéssel. Lehet, hogy most bunkóság, de ha olyan helyen történik a baleset akkor akár még meg is köszönhetnék hogy házhoz vittem a trágyát és beszórhatja a fa tövébe.
2013. nov. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Nekem rendszerint szólnak ,mert sajnos az istálló és a pálya között egy forgalmas uton kell mennünk. De mit csináljunk vele? Vigyek talicskát lapátot és seprüt a lovon?

Még arra sincs lehetőségem, hogy leszálljak a lóról és arrébb rugdossam, (ezt egy közteres mondta, miközben meg akart bünettni, hogy nem rugdostam arrébb a trágyát a fűre), de leszállni se tudok, mert annyira forgalmas az út, hogy örülök ha tulélem a csikóval az idegbeteg dudálós autósok között... Másra meg nincs lehetőség...

Azt hogy talicskával minden nap sétáljak 20-20 percet oda vissza, amit elégrem a trágyát az meg nem elvárható.


Értem én hogy zavaró, de mit tudnuk vele csinálni?

2013. nov. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!