Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet hogy szemölcs van a...

Lehet hogy szemölcs van a lovamom?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsot kérni, mert az állatorvosunkat aki hozzánk jár éppen egy hete műtötték így nem praktizál még más nagyon nincs a környéken. Van egy 11 hónapos magyar félvér csődöröm és az orrán egy karfiol szerű kinövés jelent meg pár nap alatt szerintem szemölcs és kb olyan 1,5cm átmérőjű. Kérdésem lenne hoy (aki már látott ilyet)amit az ember használ a szemölcsre ecsetelőt lehet-e lóra is használni?Nem szeretném ha elterjedne!!??

Válaszokat előre is köszönöm!


2013. nov. 25. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok állatorvos, viszont a karfiolszerű szemölcsöket általában nem ugyanaz a vírus okozza, mint azokat, amikre az ecsetelőket és egyéb, könnyen alkalmazható szereket adják.

Tehát arra általában nem megfelelőek ezek a szerek. Illetve én abban sem vagyok biztos, hogy lónak minden készítmény maradéktalanul megfelel, szerintem az állatorvosnak figyelembe kellene vennie a ló egyedi igényeit, tulajdonságait.


Azt tudom tanácsolni, hogy hívd fel telefonon az állatorvosod, s miután elnézést kértél a zavarásért, kérd ki a tanácsát, illetve esetleg kérdezz rá, hogy ha készítenél pár fotót és elvinnéd neki megmutatni, akkor adna-e rá valamit. Vagy pedig próbálj meg másik állatorvost kihívni. Illetve a neten is vannak állatorvosok, akiktől lehet kérdezni, talán a leírás alapján is tudnak tanácsot adni, de ha feltöltesz nekik pár elfogadható minőségű fotót, akkor biztosan többet tudnak segíteni. Aztán már, ha esetleg vényköteles szert ajánl, azt meg lehet oldani, valakivel felíratod nálatok és megkezded a kezelést.

2013. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első bekezdésnél arra gondoltam, hogy ezek a szerek az effajta szemölcsök állapotán sokszor csak rontanak, hatékonyabb egyéb eljárás alkalmazni, amelyet az orvos véges különféle eszközökkel. Viszont ha te az orvos véleményének kikérése nélkül elkezded pl. , fluorouracilos, szalicilsavas oldattal kezelni, akkor csak azt éred el, hogy kisebesedik a terület, aztán nem tudnak majd megfelelően dolgozni vele, amíg be nem gyógyul, s így a dolog még tovább tart.

De általánosságban is igaz, hogy a karfiolszerű szemölcsöket valamilyen eljárással érdemes eltávolítani (nem tudom, lovaknál melyiket alkalmazzák általában), nem pedig ecsetelőkkel, oldatokkal, tapaszokkal vagy akár az agyonreklámozott termékekkel. Persze ha mégis ilyet javasol majd az orvosod, akkor tartsd be, de én látatlanban a fenti véleményen vagyok.

2013. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egy csikó korral járó vírus féleség. Nem akarok hülyeséget mondani pontosan már nem emlékszem, hogy mi az, de az enyémnek is volt ilyen idősen, betadinnal kenegettem van belőle kenőcs állagú is sima patikában és egy idő után leszáradt. El fog múlni ne aggódj ez ilyen bárányhimlő szerűség csak az orrán lesz és előfordul, hogy a többi fiatal ló is elkaphatja aki a környezetében van, egy-két hét és eltűnik.
2013. nov. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!