Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, hogy lovaglás...

Mit tegyek, hogy lovaglás közben ne csúszkáljon a lábam a kengyelben?

Figyelt kérdés
Már kb. két éve lovagolok, de szőrén. És most egy hete kezdtem nyeregbe is menni. Először nagyon fura volt, mostmár kezdem megszokni, de a kengyellel még nem sikerült teljesen megbarátkoznom. Akkor van a legnagyobb problémám, amikor vágtába akarnám beugrasztani, sarkas cipőben vagyok, tehát nem tud teljesen belecsúszni a lábam, de a sarokig általában becsúszik. Az a baj, hogy a ló sem olyan, hogy egyszer hozzáérintem a lábam és már repül, elég sokat kell győzködni, akkor meg végképp elmegy a lábam a kengyelben. Mielőtt írnátok hogy biztos rosszul ülök/rosszul tartom a lábam, elmondanám, hogy sose jártam lovasiskolába, sose volt oktatóm, tehát nem tudom hogy kéne, lovagolni is csak spontán tanultam meg (saját lovaink vannak). Igaz olvastam azért könyveket, de mindegyik mást mond. Szóval ha ilyen gyanútok van, írjátok meg, hogy hogy kéne ülnöm, megírom, hogy úgy csinálom-e. Előre is köszi!
2009. nov. 20. 19:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Hát megfontolom az oktató dolgot, de itt a közelbe mindenki olyan mint én, szülője/nagyszülője/tesója/ismerőse tanította lovagolni, nincs olyan akinek van ilyen képesítése. Western nyerget sincs lehetőségem kipróbálni, venni meg tényleg nem veszünk, mert egy vagyonba kerül, annyit meg nem ér meg, akkor inkább fél évbe vagy többe telik amíg megtanulok nyeregbe lovagolni, addigis ottvan a másk három ló, azokkal is kell foglalkozni. És igazad van abban hogy lehet, hogy vannak hibáim, de én túralovas se szeretnék lenni aki napi 40 km-t (bocsi, fogalmam sincs hogy van ez, csak írtam valamit) is megy egyhuzamban, én max. másfél órát, de ez tényleg a max., főleg ilyenkor, hogy fél 5-kor sötét van. És az általad leírtakból egyiket sem csinálom, először csak finoman húzom a ló fejét, ha arra nem reagál egyre erősebben. Éshát a pattogás. Szerintem az ember ha alapjába véve szőrén lovagol akkor nem pattog, hisz' ott ki kell ülni mindent, nemlehet akkor úgy dönteni hogy kiállsz a nyeregből. Ezzel is egy bajom van, ha az ügetését ki akarom ülni (egyéként ez megy is) akkor azt úgy csinálom, ahogy szőrén "tanultam", ráéreztem, amibe nincs benne a láb kengyelbe tartása. A futószárazós dolgot is lehet, hogy kipróbálom - tavasszal. Írtam hogy korán sötétedik, 4 ló van, az új lovat pedig az előző helyén nem futószárazták, nem tudjuk, hogy tudja-e mit kell csinálnia (szerintünk betanításnál volt futószárazva, régen, de ezt az előző gazdái nem tudták megmondani), amúgy is akartunk vele futószárazni, de nincs most arra idő. Amúgy próbálkoztam azzal amit tanácsoltatok, kicsit talán jobb volt a helyzet, csak az nehezítette a dolgomat, hogy hiába töröltem le a lábam mielőtt felszálltam a lóra, kicsit ígyis-úgyis sáros marad, ami pedig eléggé rásegít a csúszkálásra. De azért majd még persze gyakorlok!
2009. nov. 23. 19:07
 12/17 A kérdező kommentje:
Na most utánaolvastam egy kicsit a dolgoknak. Azt írja a könyv: "Sarkunknak lefelé kell mutatnia, de ne nyomjuk le erővel." "Térddel való szorítás: Ügetésben a bizonytalanul ülő lovasok a ló fokozott mozgásának következtében el szokták veszíteni egyensúlyukat. Az elvesztett egyensúlyt aztán általában úgy próbálják visszanyerni, hogy a lábukkal szorítják a ló oldalát. Valójában azonban ez nég ingatagabbá teszi a lovast, mivel így a súlypontját följebb tolja, ahelyett hogy minél lejjebb hagyná süllyedni. Ebben a helyzetben a könnyű ügetést igen nehéz megvalósítani." - Ás én ezekkel pont ellentétes tanácsokat kaptam, erre értettem azt hogymindenhol mást olasni.
2009. nov. 24. 19:41
 13/17 A kérdező kommentje:
Ha valakit még érdekel, az van, hogy nem kellett fél év, hogy megtanuljak nyerebe lovagolni. :) Meg valahogy a ló is több hajlandóságot mutat a vágtára. A kengyellel már csak akkor van bajom, ha nagyon nem akar vágtázni a ló, de amúgy minden oké. :) Oktatónál nem voltam azóta se, és mivel így alakultak a dolgok, nem is tervezem.
2009. dec. 30. 19:05
 14/17 anonim ***** válasza:
nagyon egyszerű. csámpázz befelé sarok le.térdtámas ott legyen és kész. futószáron nehezebb mellesleg. ha önállóan mész nem lezs iylne gáz. no para
2010. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

szia!

sztem azért van mert a lábszáraddal nem eléggé szorítassz és a sarkad nem nyomod le.

azt írtad h főleg vágtába na igen:D


ez azért van mert gondolom csizmával hajtod és ahogy megbököd a lábaddal a sarkad nincs teljesen lenyomva ezért a lábad mozog.

én is voltam így mikor kezdtem de ahogyan egyre jobban figyeltem h a sarkam lenyomva legyen azóta nem,mivel ha lenyomod nem tud benne mozogni.

2010. febr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó válaszoló! Valószínűleg igazad van, mert szőrén ugye lábszárral kell kapaszkodni, és nekem ez az alap, nem azt hogy a sarkamat szorítom a kengyelbe. De mondom azóta, amilyen eleinte volt, sokkal jobb. :) Akkor van bajom, ha vágtának a beugratásánál elcsúszik a lábam, és onnan vágta közbe már nem tudom, nem is akarom megpróbálni visszatenni. A másik meg az hogy szinte mindig könnyűügetek, mert különben megint elcsúszna a talpam közepéig a kengyel. Mert a tanügetés csak úgy megy, ahogy szőrén csinálom, abban pedig nincs benne a láb kengyelben tartása.
2010. febr. 4. 18:32
 17/17 anonim válasza:

előző vagyok.

az a lényeg h nyomd le a sarkad és szoríts a lábszáraddal és minden rendben lesz.;)

2010. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!