Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A vágtát mikor szokták megtaní...

A vágtát mikor szokták megtanítani?

Figyelt kérdés
2 hónapja lovagolok osztályban. :)) Kb mikor szokták megtanítani?
2013. nov. 30. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Még sokára, bár ez a fejlődés gyorsaságától is függ.

És 6 év után tanultam meg. 5 évig rossz helyre jártam, utána meg az alapoktól kezdtem, utána onnan is elmentem. A mostani helyen a 3. alkalom után vágtáztam, mert előszedtem a régi ismereteket és még tanultam.

2013. nov. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a hely üzleti koncepciójától függ. :)


Általában a bérlovagoltatóknak nagyon is kényelmes, ha az ügyfelek csak körbe-körbe ügetnek a karámban, tereplovaglás meg vágta oktatás meg ilyesmi csak akkor van, ha már lerí az ügyfélről, hogy megunta a pordagasztást, és ha nem kap valami új, inspiráló élményt, akkor lekopik, és nem hoz több pénzt a lovardának.

De van, ahol ezt sem bánják, majd jön a helyére másik ügyfél.

2013. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Normális esetben már az első pár felülés egyikén (tehát 1-5. alkalom közt kb.) már kipróbálod a vágtát futószáron, voltizshevederrel. Nem megtanulod, csak kipróbálod, mert ha később megugrik a ló, akkor ez a jármód fog visszaköszönni, és ha ismerősként tudod köszönteni a dolgot, akkor sokkal jobban leköveted a ló mozgását, és tudod kezelni a helyzetet, nagyobb eséllyel maradsz fent, stb. Illetve szintén voltizshevederrel, futószáron megtanulsz mindhárom jármódban, szár nélkül közlekedni mindkét kézre, gond nélkül, és átmeneteket végrehajtani - mire a vágtát tanulod, és nem csak kipróbálod, az persze idő lehet. Majd eztán átkerülsz nyeregbe (és jó esetben nem nyeregben kezdesz), megtanulod nyeregből is szár nélkül a jármódokat, majd szárral az átmeneteket, iramfokozást, rövidítést, alapfokon a tolódásokat (kört kisebbíteni, nagyítani), fordulatokat meglovagolni (fordulat középre és állj), és eztán kerülsz szabadszárra, akár osztályba, akár egyénibe. Tehát már gond nélkül megy a vágta. Persze tudom, hogy a legtöbb helyen, ha sokáig időzöl futószáron, akkor a bérlovas kiveri a feszkót, hogy ő nem erre vágyik, meg amit akarsz, na ebből jön az, hogy max 5-10 alkalmas gyorstalpalót kapsz, sokszor vágta nélkül, és irány az osztály, ahol egymás után körbe-körbe vonultok, néha éllovast váltva, ugyanazokat a patanyomfigurákat ismételgetve, néha jármódot váltva, és akárhogy csinálod, amíg nem életveszélyesen nagy a gáz, rád hagyják, hogy király vagy. Néha még akkor is.

Másik opció, hogy nincs is futószár, mert arra a vendég ráun, első pillanattól irány a terep, max. ha meghalsz, akkor van ez így...

2013. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Valletta ***** válasza:
Már rég kellett volna, ha osztályban lovagolsz.
2013. dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!