Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha megjon a lovam mit csinálja...

Ha megjon a lovam mit csináljak vele? (18 órát utazott Hollandiából) Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma 3-5 kozott fog megérkezni hollandiábol egy 8 éves kanca fríz ló,de érkezés után mire van szuksége?Minden mást udok,etetés,gondozás,de ezt sehol nem írják le.Kivihetem legeltetni vagy mindjárt tegyem boxba hogy tudjon pihenni.Azt persze tudom hogy dolgozni még nem szabad vele pár napig,de egy kis legeltetés dus fuvon,meg az hogy beszélek hozzá szerintem jobb mintha betenném az istállóba.És utána?Meddig legeeltessem?



2014. jan. 11. 10:48
 1/10 piriiiiii ***** válasza:
50%

Szerintem túlpörgöd a dolgot. :D Ha megjön, vezed a bokszba, hadd pihenjen kicsit, nyugodjon le, csutakold le esetleg, legyél vele picit, etesd, itasd, aztán hagyd magára pár órára, hogy tényleg lenyugodjon. Utána esetleg kiteheted a legelőre, vagy legeltesd. :) Szerintem lazán csinálhatsz mindent úgy, mint eleve, hacsak nem szellemi, lelki sérült a ló.

Ez az egész amúgy is függ magától a lótól, hogy milyen, milyen a viselkedése, stb.

2014. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sétáltatni kell kicsit, aztán berakhatod a boxba. Másnap is pihenjen.
2014. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lovam ugyan csak két órát utazott, de az utazástól nagyon ideges volt, mikor megérkezett. Két oldalról kellett fogni, sétáltattuk egy kicsit, aztán rögtön karámba tettük, hadd tombolja ki magát. Első nap pihentetni akartam, de azt mondták, nem kell neki a pihenő, kezdjen nyugodtan dolgozni, hogy hamar megszokja a környezetet, úgyhogy kicsit futószáraztam, aztán felültem, ügettünk pár percet. Másnap terepre mentem vele a többi lóval, hogy megismerje a környéket, és csak kb 3-4 nap elteltével kezdtem vele rendesen edzeni, meg 1-2 hét múlva engedtük csak össze a többi lóval, addig kerítésen keresztül ismerkedtek. Most is új helyre költöztünk, aznap még a régi helyén lovagoltam rajta, aztán az új helyen csak megsétáltattam és bokszba zártam.
2014. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amikor bevezeted mutasd meg neki hogy hol van az önitató, hogyan működik (ha van), hol van a nyalósó... Ha van boxszomszédja, akkor vele is összeismertetheted. Ha úgy látod hogy nyugodtan tűri az új helyzetet, akkor egy kicsit hagyd magára hogy tudjon trágyázni és vizelni (lehet hogy út közben visszatartotta).

Előfordulhat hogy a megérkezés után egy kicsit túlpörög, ilyenkor jó ha le tudod mozgatni egy kicsit. Ha kell ketten fogjátok meg és semmiképp se engedd el rögtön még zárt karámban se, mert kitörheti a kerítést. Szóval ha mozoghatnékja van, akkor inkább futószáron.

2014. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18 óra után én hagynám pihenni. 1-2 óra az más. 18 órát végig kellett egyensúlyoznia. Még ha nem is látszik rajta, mert új helyen általában idegesebbek a lovak és megélénkülnek, biztos fáradt lesz. Én beraknám a boxba friss szalmára, raknék neki szénát és békén hagynám. Pár óra után ki lehet vezetni a karámba, de ne engedjétek el először. Fontos az is hogy mennyire néz ki stabilnak a karámotok. Ha úgy gondolja a ló hogy könnyen ki lehet belőle szökni akkor lehet megpróbálja. ha villanypásztor van akkor meg kell győződni hogy ismeri és tiszteli.
2014. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én körbevezetném az új helyén, egyrészt, hogy körbenézzen, másrészt, ha egyensúlyoznia is kellett ugyan, de mégiscsak egyhelyben állt 18 órát, az baromi sok. Kis egészségügyi séta, felszerelés, minden nélkül, akár lehelőre is kiteheted, ha fáradt, akkor ott is le fog feküdni. Estére tenném bokszba csak, másnap viszont csak délután nyaggatnám munkával, addig had pihenjen.
2014. jan. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én kiraknám karámba, széna és víz legyen előtte, mert egy hosszú út után hadd hemperegjen, hadd sétáljon, egyen-igyon kedvére. Néhány óra múlva bevinném a bokszába, leápolnám, tennék elé kaját, kaphat egy kis répát vagy egyéb finomságot és magára hagynám, hadd nézelődjön, ismerkedjen az istállótársakkal, pihenjen kedvére.

Másnap én egyébként tuti felülnék rá és körbesétálnám vele a lovardát, aztán mehetne egész nap karámba.

2014. jan. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na megérkezett már? Hogy viseli az új helyet?
2014. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat,sokat segítettetek.

5 kor jott meg,tele volt energiával mert kdirult hogy nem 18 hanem 29 orát utazott mert voltak kitérok hogy letegyenek más lovakat,így kiengedtem a homokos arénába hadd futkosson.1 órán keresztul rohangált,vágta ugetés megivott 3 kanna vizet,aztán betettuk a bokszba olyan 8 korul és ott volt egész éjjel aztán mentuk reggel bent volt a bokszban délig,persze kozben volt kint futkosni az arénában meg futoszáraztam is egy picit h tombolja ki magát,aztán kiettuk a tobbi ló kozé,már van 1 barátja vele nem rugtak,de a tobbiekkel azért volt egy kis balhé,de nem szerzett sebet.Majd a kovetkezo hetekben szerez majd eleget.Majd kedden megyek hozzá megint,és hétvégén felulok rá,addig ismerkedunk.

2014. jan. 12. 18:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedden már nyugodt szívvel felülhetsz, első pillanattól jobb, ha azt szokja meg, hogy munka van. Semmi baja nem lesz tőle. Földről ismerkedni meg úgyis más, mint a hátáról.
2014. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!