Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lónak hogy kell megtanítani...

Lónak hogy kell megtanítani az ágaskodást hátról?

Figyelt kérdés
Idén nyáron kezdeném a bemutatózást először kisebb településeken, mindent nagyon ügyesen vesz a lovam de egyszerűen sehogy se tudom az ágaskodásnak hogy kezdjünk neki.

2014. jan. 13. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Akkor sehogy, mert balesetveszélyes a dolog. Keress egy hozzáértő (!) szabadidomítót vagy egy cirkuszi kiképzőt, gyakorlatilag ugyanazt fogják mondani, és meg is tudják mutatni, hogy lehet - szerintük - a legjobb módon csinálni a dolgot.

Hasonló feladat van a magasiskolai feladatok között is, de oda nem most nyárra jutnátok el ennyi alapján.

2014. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincsen hasonló a magasiskolában. Az ágaskodás és a levade között ég és föld a különbség.


(A kérdésre meg nem tudom a választ, nem vagyok mutatványos.)

2014. jan. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 x) ***** válasza:
Ideális esetben sehogy, mert semmi értelme. Ha nem tudod hogyan kell csinálni elég rendesen el fogod cseszni a lovat és bármilyen segítséget adsz neki, arra azonnal ágaskodni fog.
2014. jan. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kisebb településeken bemutatózva az ágaskodás és a levade között "nincs különbség", de nem véletlenül mondtam, hogy van hasonló eleme... Az szerintem kívülről is látszik, hogy nem ugyanaz épp. Célzottan ágaskodást nem véletlenül nem tanítanak, a legtöbb értelmes ember nem tanít olyat a lovának, amit később soha nem akar viszontlátni tőle.
2014. jan. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Azért megnézném én azt a kis bemutatót, ahol levade-ot tud a lovacska... :)

Kb. akkora a különbség, mint a munkaügetés és a piaff között.

2014. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!