Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A gumi istállópadlóról mi a...

A gumi istállópadlóról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem a a box alja le van betonozva, így nagyon veszélyesnek vélem...jelenleg kb. 3 év alatt térülne meg az ára így, hogy betonra szórom, jó vastagon...aki tud, kérem írjon róla saját véleményt! A netet már átböngésztem, most a ti véleményetekre vagyok kíváncsi!

Köszönöm!



2014. jan. 23. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
En inkabb a fakockara szavazok de a gumi se rossz.De lattam mar olyat is,hogy gumiszonyeget teritettek a betonra.Kicsit fura de az se rossz.Csak takaritasnal felemelni nehez.
2014. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
döngölt agyag?
2014. jan. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Baromi drága, négyzetmétere vagy 10 ezer minimum. Akkár már sokkal jobban jársz, ha feltöreted a betont és csinálsz döngölt padlót, de a legolcsóbb, hogy csinálsz karámot ahova este kijárhat.
2014. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha beton az alja se lesz semmi baja, ha vastagon be van almozva...
2014. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul, ha rosszul rakjátok le a gumit, befolyik alá a vizelet...rettentő büdös lesz, az ammóniáról nem is beszélve.
2014. jan. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha csak az a baj, hogy beton van a boxban, miért nem töreted fel és döngölsz le földet, agyagot? Olcsóbb és a ló lábainak tökéletes.

Gumipadlóból van rengeteg féle, meg ilyen elvezetés, olyan elevezetés, stb, én annyit tudok róla, hogy nagyon nehézkes tisztán tartani (mármint alatta), de lehet, hogy ez nem igaz minden típusra.


(A beton a lehető legrosszabb választás, hiába van bőven almozva, rideg, csúszós és az izületeknek sem jó.)

2014. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs rendesen lerakva akkor nehéz takarítani. Egyébként állítólag a legjobb. Csúszásmentes, rugalmas, nem engedi elszivárogni a vizeletet. Döngölt agyaggal szemben az az előnye hogy könnyebb fertőtleníteni. Illetve gondolom tartósabb, mert pl nálunk a ló centiméter pontosan kiszámolja hogy mindig ugyanoda pisiljen ezért van egy folt amit folyton újra kell tölteni földdel. én döngölt agyag párti vagyok, határozottan az olcsósága miatt is. Lehet ha nem tudnék mit kezdeni a pénzemmel és lenne egy újépítésű istállóm akkor gumipadló lenne. De jelenleg megfelel az agyag is.
2014. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, de sajnos a betont eltüntetnem nem lehet...ha nem sikerül mellé csikót vegyek, és Ő meghal (27 éves), akkor valószínű másra lesz használva...szóval, most eladó csikót is keresek...ami eddig volt neki, az borzasztó volt, de tudjuk, milyen drága az építkezés...találtam 4500Ft+ÁFA direkt betonra fektethető, alul tappancsokkal ellátott, lovak alá való, vízáteresztős gumiistálló-padlót. 800 kg-os lovakra tervezték, 6-8 év alatt marja szét a vizelet, a legtöbbet igénybe vett darabokat, ha hetente egyszer leöntöm egy kis vízzel télen, nyáron pedig heti 1x átslagolom...csak abban bíztam, hátha ír olyasvalaki, akinek van már ilyesmije, hogy elmesélje, tényleg úgy van e, ahogy azt megírták, vagy ha nem, akkor mennyivel jobb/rosszabb...úgy számoltam, hogy a jelenlegi szalmamennyiséget nézve, amit most alá teszek, kb. 3 év alatt térül meg az ára....most kb. 2 naponta teszek alá 1 kockabálát, nehogy nedves, síkos legyen alatta a talaj...minden este teljesen átböngészem az egészet (15 m2), hogy lefekvéskor ne legyen baleset...van egy kis 80m2-es kifutója, ami igen kevés, de legalább van, szabadon ki-be járhat, de csak bent szereti a szükségét elvégezni, bármit is teszek...
2014. jan. 24. 21:24
 9/9 A kérdező kommentje:
...megvettem...70-be fájt...15m2, és szuper! Már egy hete (9 napja) használja a ló...összesen 1 bála szalma ment eddig el...tegnap teljesen tisztára kitakarítottam, és tettem alá 1 bála szalmát...kb. jövőhét péntek-szombat körül kell ismét teljesen kitakarítani-tölteni...addig elég csak a bogyókat összeszedni...IMÁDJA! Többet áll bent (miközben kikukucskál), mint kint, pedig szabad kijárása van...
2014. febr. 21. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!