Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagló cipő bőr vagy gumi?...

Lovagló cipő bőr vagy gumi? Használt jó? A többi lent

Figyelt kérdés

Milyen legyen a lovagló cipőm, ha hetente egyszer járok lovagolni?

és használtan vagy újan jobb?bőr legyen, vagy jó a gumi is

bőrt csak használtan...újonan túl drága :(

és a lábszárvédő az nagyon fontos?

már 5x voltam lovagolni (még kezdő vagyok), nem sokára megyek hatodjára...szóval már több mint egy hónapja járok lovagolni így, hogy minden héten egyszer, de nekem nem dörzsöli ki a lábam semmi... lovagló nadrágom már van és kobakot is nem rég kaptam, újat :)

nagyon örülök neki :D



2013. jún. 17. 22:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

A gumicipőbe beleizzad a lábad, legalábbis én majd' meghaltam az enyémben, amíg az volt, nem idomul úgy a lábhoz, eláll jobbra-balra, nehéz lenyomni a sarkad, nem törik be rendesen, hanem egyszer csak elkezd szétrepedni... Hú, utáltam. Bőrcipőből jó a használt is, azt nézd meg, hogy sehol se legyen hibás, és utána jó, ha 2-3 használat után bőrápolóval átkened, akkor sokáig veled lesz még. :)

A lábszárvédő jó dolog, fogja a bokádat, többek között, de az elején elhanyagolható végső soron.

2013. jún. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Én is a bőrre szavaznék, ha nem vagy finnyás, tökéletes a használt is, én is azt vettem annó, pedig már jópár éve lovagoltam, de találtam egyet jó áron. lábszárvédőt is kapsz olcsón, használtat.
2013. jún. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Bőrt vegyél, ha új, az sem olyan vészes már 8-10 ezer körül kapható. De használtan is találni fogsz. Lábszárvédővel hordva olyan, mintha csizmában lennél, tartja a bokádat is.én pl nem tudok lovagolni normálisan cipő-hosszúzokni combóban.
2013. jún. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

én eddig sima cipőben lovagoltam, hosszú zokni nélkül

egyszer ki próbáltam hosszú zoknivalés felrobbant a lábam...

azóta csak sima zokni, lovagló naci és cipő (nem lovagló)

egyébként mennyire fontos a lovagló cipő?

már van kobakom és lovagló nacim, most fogok elősször saját kobakban lovagolni :)

mik fontosak még?

a múlt órán már elengedtek futószárról :) (5. alkalommal)

2013. jún. 18. 08:03
 5/29 anonim ***** válasza:

Nem lételem, de jó, ha van. Ami fontos, hogy olyan cipőd legyen akkor, amelyik fogja a bokád, és nem tud beakadni a nyelve pl. a kengyelbe. A fűzősökkel vigyázni kell, mert ha kioldódik, simán rácsavarodik a kengyelre...


Én használt bőrcipőt anno 2 ezerért vettem, 6 évig bírta, rendszeresen bőrápolózva volt, egyszer kellett cipészhez vinnem, a sarkán varrás mentén kezdett szétjönni, de meg tudták menteni (+1 év). :)

A lábszárvédőm újonnan lett véve, az 8 éve van meg, azóta is bírja, akkor volt talán 6-7 ezer. Ha a cipzárja jó, akkor sok baja már nem lehet.

2013. jún. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Én is jobban szeretek lábszárvédőban lovagolni. Nyáron a nagy melegekben hagyom csak el néha.

A lovaglócipőnek egyenes a talpa, és van egy kis sarka, így nem szorulhat be a kengyelbe. Illetve nyelve sincs (vagy ha van, akkor sem lóg ki.) így szintén nehezebben szorul bele a kengyelbe. A talpa kemény, így nem nyeklik-nyaklik össze vissza. elvileg a bokádat is tartja, ha lábszárvédőt veszel hozzá, akkor még inkább. lábszárvédővel a tapadás is sokkal jobb.

Nekem fűzős cipőm van, én imádom, sokkal kényelmesebb számomra mint a gumis.

amit viszont semmiképpen ne vegyél, az a gumicsizma! Ha lovas, ha nem, lovaglásra alkalmatlan az összes!

2013. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Illetve az hogy 5. alkalommal már elengedtek, nem biztos hogy azt jelenti hogy annyira jó a lovarda, egy felelősségteljes oktató nem enged el, még nincs meg a megfelelő ülésbiztonságod, és nem tudod az irányítás alapjait.
2013. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
5 alkalom alatt eljutottál addig, hogy mindhárom jármódban biztosan ülsz kengyel nélkül mindkét kézre? Akkor te nagyon profi lehetsz, mivel jobb helyeken csak akkor engednek el, ha atombiztosan ülsz kengyel nélkül is.
2013. jún. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Igen menten mentem már kengyel nélkül is

és a három jármód alatt mit értesz?

csak lépés és ügetés, vágta még nem

és még terepre nem engednek ki, csak a karámban gyakoroljuk azt, hogy irányítsál egy nagyon makacs és szemtelen pónit...

legalábbis az elmúlt két alkalommal (a mostani, 6. is beleszámítva) az volt

Dallam, akin lovagolok

2013. jún. 18. 10:28
 10/29 anonim ***** válasza:
A mentem már kengyel nélkül is, az édes-kevés. Ha kedves Dallam megijed, mert mégiscsak lóból van, így előfordulhat vele, te a 0 (nulla) ülésbiztonságoddal villámgyorsan távozol róla. Tényleg nem bántásként, de nem véletlenül szoktak futószáron tanulni az emberek. Hol van ez a hely? (csak hogy oda véletlenül se menjek)
2013. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!