Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kiszökik a villanypásztorból,...

Kiszökik a villanypásztorból, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Új lovardába került a lovam, három hete van ott, jelenleg egyedül van elkülönítve egy villanypásztorral elkerített karámban, de közvetlenül mellette van másik ló is, nincs teljesen egyedül. A gond az, hogy állandóan kiszökik a karámból, elképzelni sem tudom hogy, mivel már úgy lett megcsinálva a villanypásztor, hogy van a két villanypásztor alul felül, valószínűleg közte bújhatott ki, mert egy sportpóniról van szó, 140 cm-es marmagasságú, nem egy tömzsi jószág. Akkor a két villanypásztor huzal közé X alakban bálamadzagot feszítettünk ki, de még így is kijött valahogy, de nem tudom hogyan, mert az X között már csak úgy tudna kijönni, ha kibújna valahogy, de azzal szét is szedné a villanypásztort szerintem, mert belegabalyodna. Szerintem kiugrik, de a lovász állítja, hogy szerinte kibújik. Most fém huzalt akarnak valahogy a villanypásztor közé szerkeszteni, ami a bálamadzagot helyettesítené és pluszban vezetné még az áramot, de attól félek, ha mondjuk megpróbálna kibújni mégis, megsértené magát a dróttól. Van valami ötletetek mit lehetne tenni, hogy ne szökjön ki?
2014. jan. 25. 20:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Lehet spórolnak az árammal :D

Amúgy egy olyan ló amelyik ismeri a pásztort, és van benne áram csak akkor megy át rajta ha nagy baj van, de akkor szakad minden.

Drótot felejtsd el, mert balesetveszélyes, fehér pásztorszalag tökéletesen megfelel.

2014. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!