Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek? ( Kérdés túl...

Szerintetek? ( Kérdés túl rövid. )

Figyelt kérdés

Elmesélem először is az én történetemet: Szóval 13 éves lány vagyok 5 éve lovagolok. Anyum és apum nem akart lovat nekem. És közben nagynénim vett volna egy lovat nekem nagy lovat, de anyum és apum bejelentette hogy lenne egy 140cm-s póni amit megkaphatnék. Viszont nem tudom hogy pónit kellene vagy lovat de anyum nem nagyon szeretne nagy lovat mert fél tőlük. De én meg nem merem megmondani hogy jobb lenne nagy ló mert tudom hogy anyum fél a nagy lótól és így is nagy nehezen engedték meg ezt is.Szerintetek? Mert később simán vehetnék magamnak saját pénzből nagylovat a póni mellé...

Szerintetek?

Nem akarok bunkó kis pi**a lenni aki hisztizik hogy ő nagylovat akar...

Szerintetek jól döntök?



2014. febr. 4. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a lovakhoz,de ha te nagylovat szeretnél,akkor ne pónit vegyetek.
2014. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jól döntesz. Egy 140cm-es póni azért nem is az a nagyon kicsi, ha jól tudom pont 140cm-től sorolják a pónikat kisló kategóriába. Ha te sem vagy valami hatalmas alkat, akkor nagyon sokáig lovagolhatod még leendő kis barátodat, ha pedig később, egyedülálló felnőttként magasabb lóra tennél, hát szíved joga.

Szerintem egyelőre örülj neki, hogy lesz lovad - mert a póni is ló :)

2014. febr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
pár mondatot nem értek.. mert a póni amúgy nem ló vagy mi? és jöhettek nekem azzal h a póni az póni nem így van.. jha meg az h póni mellé tudnál venni nagylovat magadnak nagyon sokan megtehetnék! de utána még el is kell tartani ám és gondozni, etetni, itatni, trágyázni stb! mivel te még 13 évesen nem hiszem h te keresed a betevő falatodra való pénzt és, hogy ők tartják el a lovat.. 140 nem is olyan kicsi hidd el! ők tudják szerintem nem kéne helyettük gondolkodni, ennyi idősen kevesen engedhetik meg neki a kifutót a szálas takarmányt az abrakot.. és azt a lovat is ugyan úgy megtudnád szeretni!
2014. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudom, már rájöttem amikor leírtam a kérdésemet.

nagyon köszönöm a válaszotokat :)

csak felnőtt koromba akarok majd még 1 lovat ha eltudom tartani.

nem akarom lehúzni anyagilag a szüleimet.

2014. febr. 4. 21:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy azért akarnak pónit ló helyett, mert az kisebb és attól nem félnek...és ki fogja a lovat ellátni? Az, aki fél tőle és nem is ért hozzá? Az a póni előnye, hogy nem 500 hanem "csak" 350 kg és akkor biztosan ártalmatlan?
2014. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sztem itt meg is állhatunk mert úgy érzem hogy jönnek a kötekedő válaszok.
2014. febr. 5. 18:27
 7/10 anonim ***** válasza:
A póni 14
2014. febr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A póni 140cm-el alapból kicsi egy egészséges növésű 13 éves lánynak.

És ha még jó méretben, akkor is hamar kinövöd. Mindenképp a nagy ló. anyud meg szokjon hozzá a gondolathoz (15 év tapasztalat)

2014. febr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jobb otlet: vegyetek 150-155 centis lovat.
2014. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kisló (nem póni!) még nem ártalmatlan, nem magas a képzettsége, és lehetne még sorolni. Ha leesel, ugyanúgy lehet csúnya vége póniról, kislóról, meg nagyobbról is. A te méreteid és leendő vágyaid alapján dönts, TE szeretnéd a lovad, nem anyukádnak kell lovagolnia. Én anyukám sem szeretne épp felülni a lovamra, ha megtenné, már készíteném is a mentők számát, mert infarktust kapna már csak attól, hogy ott ül fent az álldogáló, 160 centis lovon, de hát nem ül fel - és ennyi...
2014. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!