Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet ilyen hosszú...

Hogy lehet ilyen hosszú sörénye a lónak?

Figyelt kérdés

[link]

nem tudom hogy lehet ilyen hosszú sörénye mert én ismerek olyat aki nem vágja a lovának a sörényét de annak sem nő meg ilyen hasszúra

itt egy másik:

[link]


2014. febr. 9. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert a fríz és andalúz fajtára jellemző, hogy szép hosszú és dús a sörényük :)

egyébként pedig igényes gazdáig vannak akik ápolják, és vigyáznak rá, hogy ilyen szép maradjon nekik

2014. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem is a fajtáról van itt szó! nekem A Szekciós Welsh Hegyi Pónimnak is a földig ér.. az nem megoldás ha nem vágjuk.. Néha egy héten egyszer(de néha még az is elmarad) kenek a végeire ricinus olajat illetve rendszeresen kicsiket vágok belőle... naponta fésülgetni kell nyáron mosni(vagy amikor ugye jó az idő) neki is tovább mint a földig ért de levágtam mert munkánál akadályozta, és ez csak ilyenkor szép ám.. amúgy meg összekötve kell tartani és rengeteg gondozást igényel!
2014. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, hogy ha én nem nyírom a hajam, kb. hátközépig ér, és annál lentebb nem nő, kész. Más ha nem vágja, lenő a fenekéig, vagy a térdéig, egyeseknek meg a földig is akár...

Adottság.


Persze, mint ahogy említették, van ebben genetika is, lovaknál jobban látszik, mert náluk jobban érvényesül az irányított szelekció, mint az embereknél (nálunk nincs olyan, hogy "te küllemileg inkorrekt vagy, ne szaporodj, te meg tök jól nézel, csináld fel a fél várost").

2014. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az előzővel értek egyet! persze nyilván számít az is, hogy mennyire ápolják azt a sörényt, ugyanis a maximális sörényhosszt, ahogy a hajhosszt is az határozza meg, hogy milyen gyakran "hullik ki minden szőrszál" és hogy ennyi idő alatt mennyit nő a haj. hiába nem vágod a sörényét, ha egy egy szőrszál mondjuk 3 évig él, utána kihullik, annyi idő alatt csak a nyaka alá nő meg.

ha gondosan ápolgatják, fésülgetik, esetleg adnak a lónak olyan vitaminokat, amik serkentik a szőr növekedést (pl. biotin) akkor gyorsabban is nő és talán tovább "életben maradnak" a szőrszálak.

2014. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez genetika kérdése. Pl volt nálunk két shagya is, mindkettőnek vékony szálú és rövid sörénye volt, nem nőtt meg 10-15cm-nél hosszabbra, ráadásul nem is volt dús. A mi kis sodrinknak erős vastag szálú, dús és hosszabb sörénye van.
2014. febr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az én lovamnak kb akkora sörénye van mint a képen fríznek.

Fonva van neki tartva így nem dörzsöli és koptatja el,nem szorosra van fonva neki így nem zavarja.

2014. febr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!