Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gond lehet abból később, hogy...

Gond lehet abból később, hogy 1,5 éves lovat már lovagolnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok én nem értek hozzá csak már múlt héten is láttam hogy a szomszédban lovagolják a 1,5 éves csikót és kiváncsi lettem mert olvastam hogy 3-4éves korukig nem szokták lovagolni a lovakat.

Ettől nem lesz baja a lónak?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. febr. 21. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor ahhoz csak gratulálni tudok... A lovakat nem véletlenül nem lovagolják 3-4 éves koruk előtt, előtte még nincsen kifejlődve és megerősödve a csontozata, izomzata, a korai lovaglás súlyos hátproblémához vezethet, meg gondolom a lábának sem tesz olyan jót.
2014. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt jobb, ha nem is kommentálom. :-(
2014. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor lődd le őket..


éves kora előtt nem szabad,megroppanhat a háta meg úgy egyáltalán nincs még hozzá kifejlődve a csontozata izomzata. A telivéreket 2 éves korukban már lovagolják,de az más tészta. 1,5 éves lovon, jóérzésű,hozzáértő ember nem akar lovagolni.

2014. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*3 éves kora előtt.
2014. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
csak a lovat tudom sajnálni, hogy ilyen világi gazdája van! 1,5 éves csikónak olyan szinten nincs még kifejlődve a gerince.. "terhelni" lehet olyan szinten néha könnyebb ember ráhajol majd ha hátaslónak szeretnék. de amúgy általában 2,5 éves kora körül szoktak nyerget tenni rá, és olyan3 hónap múlva szoktunk MI(!) zablát tenni a szájába majd mikor már elmúlt 3 éves elkezdjük vele az olyan szintű munkát, hogy egy könnyebb ember ül rá ilyesmi :) aztán folyamatosan terhelni, míg el nem érjük vele az elvárásainkat :) ..
2014. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az angol telivér másfél évesen elég fejlett fizikailag ahhoz, hogy lovagolni lehessen (bár rajtuk se 120 kiló utazik) a többi lófajta 3-5 éves kora körül (de inkább 3-4-et szoktak mondani) éri el azt a testi fejlettséget, hogy a lovas súlyát hordozni tudja. Később súlyos hát- és lábproblémákhoz vezethet, ha túl hamar kezdik el a belovaglást.
2014. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!