Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért akar minden kiscsaj és...

Miért akar minden kiscsaj és beképzelt sznob Frízt? Miért mondogatják azt hogy ők majd Frízt vesznek?

Figyelt kérdés
Minden kislány álma egy fríz. Ezen nagyon ki tudok akadni hogy a 6-14 éves gyerekek mindenképpen csak azt hajtogatják hogy majd az apuci vesz nekik egy ilyen lovat. Nekem nincs lovam de így is tudom hogy egy ilyen ló nagy macera. A 7 éves kislány a szomszédunkban is nagyon elszállt magától. Azt hajtogatja hogy nekem hogy neki tuti hogy lesz egy Fríz lova és majd nem engedi meg nekem hogy felüljek rá. Csak egy valami nincs senkinek aki Frízt akar: pénz.
2014. febr. 23. 20:11
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Bocsi a közepén kicsit félre fogalmaztam de remélem érthető.
2014. febr. 23. 20:13
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én kicsi voltam unikornist akartam,de az még költségesebb,meg közbe megtudtam 1-2 sötét titkot arról hogy ezek lézetnek-e :DD Amúgy ezekkel nem éri meg foglalkozni,te meg szólj neki vissza: Nekem meg unikornisom lesz,amit anya vesz nekem,és nem fogom engedni hogy teleportálj vele.. :DD

Ennyi.Az ilyenek azt se tudják mi az a ló,csak berakják facebook borítóképnek oszt én mindent tudok erről a lóról.(bezzeg panelba lakik,és az egyik szobában akarja tartani tehát...)

Majd 1-2 év múlva kérdezd meg tőle: Na és hogy hívják a lovadat?

Majd akkor fapofával nézhet.Aki így nagyképűsködik azzal ami nem lesz,az el van kényesztetve általában,vagy álcázza hogy nincs jó anyagi helyzetben a családja.

Félre ne érts,nem utálom a gyerekeket,de az ilyeneken én is húzogom a számat.

2014. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez a divat.Egy plüss lóról se tudnak gondoskodni sokan,mégis nagyra tartják magukat.Ez olyan:

Lili kitalálja hogy frízt akar,Julinak megtetszik az ötlet,elmondja Évának aki ugyanúgy szeretne és ezáltal elmeséli Annának,aki tovább fényezi Vikinek...Meg folytathatnám.

2014. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne idegeskedj ilyen pitiáner hülyeségeken :D Tedd túl magad rajta, és te meg vegyél egy sportlovat, többre mész vele 8-)


Sokan feltették már ezt a kérdést; az elején engem is zavart a dolog. Persze csak az után, hogy én is frízt akartam, és azt hittem, mekkora egyedi vagyok, és az én személyiségemhez csak a csodás fekete ló illik, és csak én akarok ilyet. Tényleg, lóvásárlás előtt minden honlapot felkutattam, hogy honnan tudnék frízt szerezni :D Szánalom. Aztán rájöttem, hogy ez egy orbitális hülyeség. Majd ők is rájönnek.


Kisgyerekek basszus, ne várj reális gondolkodást 8-) Szép, csillog, koromfekete, hosszú, hullámos sörénye van ami minden képen csodálatosan hullámzik a szélben a szép hullámos farkával együtt, ahogy a ló vágtázik a fénylő, leolajozott tökéletes izmaival a tengerparton/réten/kisnyúl. Persze, hogy ilyet akar. A sima pej kisbéri vagy akármilyen ló már nem olyan :D

Majd ha jobban belekerül a lovas életbe - ha belekerül egyáltalán - rájön, hogy semmire nem megy vele, csak a szőreit pucolhatja reggeltől estig, és steril szobába csukhatja. Amúgy meg szerintem 10-ből 0,0001 gyerek kap frízt a szüleitől.


Tehát megmondhatod a szomszéd kislánynak, hogy felőled akár 10 darab frízt is kaphat, legyen boldog vele. Hidd el, jobban idegesíti, ha nyugodtan lesajnálod, mint hogy itt pattogsz a gyerekes viselkedésén :)

2014. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 piriiiiii ***** válasza:
13%

De jó, hogy Neked csak ennyi a bajod, öcsém...

A fríz ló elég nemes állat, ezentúl gyönyörűszép is, mint minden ló. Mi bajod van ezzel? Ilyen nehezen elképzelhető? Igen, a ló elég nagy macera tud lenni, mert időt igényelnek, és szeretetet, na meg pénzt és helyet is.

De bizonyára nem vagy tisztában azzal, hogy mindezért cserébe a ló mit adhat Neked... MINDENÉT.

Idióta majom vagy, húzz el aludni.

2014. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
Inkább egy macska, ugyanannyit ad és törededékébe kerül.
2014. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 piriiiiii ***** válasza:
37%

Főleg, ha beszarik.

Azért nem teljesen ugyanannyit ad... imádom a macskákat, de azért na... egy ló és egy macska ég és föld.

2014. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 x) ***** válasza:
100%

Még az elején leszögezném, hogy a fríz nagyszerű fajta, és ugyan olyan ló mint bármelyik másik. De manapság tényleg csak arra használják, hogy fitogtassák, mennyi pénzük van (mert a fríz az egyik legdrágább lófajta). De ez minden téren így van, nem azért veszel szép új kocsit például mert szükséged van rá, hanem hogy lássák a haverok, hogy neked olyanra is telik. Persze, a frízeknek nagyon szép küllemük van, de ezen kívül igazából semmire nem jók (mármint ha hobbi szinten gondolkozunk). Gondolom a szomszédod sem tud többet róluk annál, hogy szépek (mivel 7 éves gondolom nincs tisztában azzal, hogy mivel jár egy ló). Amúgy a mostani frízek általában selejtes külföldről hozott, gyenge valamik, tényleg csak arra, jók hogy mutogassák őket. Szóval ne vedd az ilyeneket komolyan, akik szépség alapján választanak lovat, azok már eleve elmehetnek a tudjuk hová. Ha a szomszédod venni akar egy egymilliós lovat, hogy utána semmit ne tudjon vele csinálni csak mutogatni akkor tegye azt. De ez nem a lovak, és nem a fríz fajta hibája, hanem az embereké, a társadalomé.

Egyébként a gyerekek szeretnek hencegni és kicsit nagyobbakat mondani a valóságnál. Oszd el kettővel amit mond, és az talán a valóság. Egy 7 éve gyereknek (jó esetben persze) úgyse fognak fríz lovat venni, hiába pattog.

2014. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Piri, te nem vagy normális? Ki vonta kétségbe, hogy a ló, azon belül is a fríz egy nemes állat? Szerintem senki. Próbáld ki az értő olvasást, hidd el jó móka, mikor érted is, amit leírnak. Én sem értem ezt a fríz imádatot, de ez van, nem tudsz ellene mit tenni. De hogy én nem kefélgetném a pártaszőrét az is tuti biztos. Az ilyen kiscsajok szoktak aztán jönni ide érdeklődni, hogy mit tudnának csinálni a hosszú szőrökkel, mert nagyon kényesek. Erről ennyit.
2014. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én kiskoromban oroszlánt akartam tartani a panellakásunkban (de a ló is jó, ha oroszlánt nem kaphatok). Aztán később, 7 évesen már reálisabban láttam a dolgokat, akkor skót juhász kellett, mert az van a Lassie-ben. Naná, hogy nem kaptam. Amíg a szülőknek van eszük, addig a gyerek had álmodozzon.
2014. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!