Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam (4 éves kanca) 1,5...

A lovam (4 éves kanca) 1,5 éves korától egyedül volt, illetve birkák társaságában. Lehet valami gondja? 2 kérdésem van a többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1.Kiscsikó korában ménesben volt. Most, hogy hozzám költözött, lehet valami baja majd a beilleszkedéssel, szocializálódással? Amúgy nagyon erős, vezéregyéniség, úgyhogy nem őt féltem.


2. Tegnap este be akartam a karámból hozni, de amikor meglátta a vezetőszárat a kezemben mindig meghagyta a két lépés távolságot, nem engedett a feje közelébe, ezért 10 perc után otthagytam és visszasétáltam a kapuhoz. mérges voltam és valahogy nem is hallottam a patái dobogását de mire a kapuhoz értem és megfordultam ott állt mögöttem nyújtva a fejét. Gond nélkül rácsatolhattam a vezetőszárat. Ez mit jelent? Köszi a válaszaitokat előre is:)



2014. márc. 1. 07:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha elég nagy a terület, ahová karámba kerül más lovakkal, akko no problem. Lehet, hogy nem fogják befogadni azonnal, de megtűrik. A szűk hely veszélyesebb, ott könnyebben egymás ellen fordulnak.

Ha nincs hátsó lábra patkolva egyik ló sem, akkor nem tudnak olyan durva sérülést okozni egymásnak, még ha lesz is egy kis rugdosódás, amíg kialakul a hierarchia.


A tegnap esti mutatvány szimplán szívatás volt, jelezte, hogy ő most nem akar veled menni. Aztán amikor otthagytad, beugrott neki, hogy a vacsora is ott várja, ahová viszed, így átértékelte a dolgokat.:-D Egyszerűen csak játszott a ló, nem kell komolyan venni. Az én egyik lovam az esetek 90 százalékában már a kapuban vár, ha meglátja hogy közeledek, jönni akar velem. Aztán vannak napok, amikor incselkedni van kedve, ilyenkor vagy otthagyom és elkezdek egy másik lovat símogatni, akkor azonnali hatállyal odajön, vagy előhúzok egy répát a zsebemből, arra is simán odajön. Néha szeretnek játszani kicsit, de amíg ebből nem válik rendszeres, mindennapos szórakozás, addig semmi baj.

2014. márc. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lovak közé be fog tudni illeszkedni. Ilyenkor inkább az szokott a probléma lenni, hogy lótársak híján az emberrel verseng a ló.


Nem akart bemenni. Aztán meggondolta magát. :)

2014. márc. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, nagy területen lesznek, remélem nem lesz gond. :)


Azóta nem szivatott ilyesmivel.:)

2014. márc. 4. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!