Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rajtengedélyi feladatok?...

Rajtengedélyi feladatok? Segítség?!

Figyelt kérdés
sziasztok. :) idén fogom letenni a rajtengedélyimet. a díjlovas részben milyen feladatok vannak? és mi annak a menete? egyedül megyünk fel a pályára, vagy csoportban? láttam olyan is hogy mondják h mit kell csinálni, de hallottam azt is, hogy előre be kell tanulni az alakzatokat? hogy van ez?? :/ előre is köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 4. 22:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél? Díjlovasban E8 programot kérnek, egyénileg kell bemutatni, abban nincs ugrásváltás. Díjugrató az teljesen más, ott csoportos osztálylovaglással kezdtek, ha valaki nagyon béna, nem engedik ugrani. Utána (azt hiszem 80 cm) ugrópályát kell teljesíteni, az ugráshoz meg ugyebár kell az ugrásváltás, hiszen nem mindig ugyanarra mész az akadály után. Ha nem ismeri a lovad a repülő ugrásváltást, akkor is átmehetsz, de az egyszerű ugrásváltást illik tudni legalább.
2014. márc. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Aki ugrat, annak kell tudnia az ugrásváltást, mert ha másik irányba indulsz, és rossz lábon megy a lovad egyrészt téged is megzavar, másrészt visszaeshet ügetésbe.


Ha REV-re készülsz gondolom van edződ, miért nem tőle kérdezel?

2014. márc. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

az ugrásváltást én még nem tudom, de edzőm azt mondta hogy az nem kell, csak sima felveszem ügetésbe, és átugratom helyes lábra... és azért kérdezem mert mindenki mást mond!egyébként díjugratóba szeretnék indulni. és nektek kb milyen feladatok kellettek a csoportos lovagláshoz?

nagyjából tudom, de ha esetleg vmi kimaradna... minden átakarok gyakorolni rendesen!előre is köszönöm :)

2014. márc. 7. 23:51
 14/16 anonim ***** válasza:
egyszerű ugrásváltás is tökéletsen jó. Rajtengedély vizsgán azokon kivül akiknek apuci megvette a nagydijas lovat amelyik automatikusan ugrást vált, azokon kivül senki nem csinál ugráváltást, csak egyszerűt, ügetés felvétellel.
2014. márc. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: Azért van olyan is, akinek nem teljesen automata a lova, és érdekes módon, ha a lovas adja a segítséget, akkor ugrik át, nem előtte és nem utána. Amúgy egyszerű osztálylovaglás az előlovaglás, legalábbis ahhoz hasonlít a legjobban. Kiskör, átváltás, átmenetek, nyújtás-rövidítés, nagykör, féllovarda, középből, könnyített ülés, stb...
2014. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Itt a program ebből kell megtanulni az E8-as feladatot! [link]
2014. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!