Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá anyukámat egy...

Hogy vegyem rá anyukámat egy kiscica benti tartására?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes kiscicánk,mivel ilyen kicsi szerintem jobb lenne még neki bent,de anyukám nem engedi.A hordozójában aludna.Hogy vegyem rá anyukámat?
2013. ápr. 2. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Bent tartani a hordozójában???
2013. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8 hetes macskának még az anyja mellett a helye! Így a minimum, hogy bent kéne tartani. Nagyon kicsi még, de el lehetne kezdeni szobatisztaságra nevelni, vegyél neki almot. Később is nyugodtan bejárhatna, ivartalaníttatni kell, és akkor nem pisil össze vissza, nem büdös stb. Egyéb okok miatt is szükséges.
2013. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem bezárni szeretném,csak nem szeretnék neki külön venni fekhelyet.Simán nyitva lenne az ajtaja,akkor megy be amikor akar.Egyébként mindenképpen ivartalanítva lesz ha eléri a 6-7 hónapos kort.Köszi a választ.
2013. ápr. 2. 16:10
 4/9 anonim ***** válasza:

A macska olyan, hogy oda fekszik, ahová ő szeretne, fotelba, ágyra, ruhadarabra. Megmutathatod neki a hordozót is, mint fekhely, de szerintem nem fog egész éjjel ott aludni, inkább bemászik melléd az ágyba :)

Ha bent, vagy bent is szeretnéd tartani, legyen fésűje, így minimális lesz a kihullott szőr és kaparófája is legyen.

2013. ápr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én ha tehetném a kutyámat is bent tartanám.De hogy vegyem rá anyukámat??
2013. ápr. 2. 16:21
 6/9 anonim ***** válasza:

igerd meg hogy te takaritod az almot,nekem is csak igy engedtek meg,mivel apukam nem szereti ha budosseg van es kint akarta tartani de en magamra vallaltam,hogy takaritok utana es etetem

probald meg te is igy,szoritok neked :D

2013. ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kippy001 válasza:
A macskát könnyű. Meg kell tanítani az alom használatára. Fürdesd meg hetente.(igaz én nem teszem(:) Én ezt tudom ajánlani.
2013. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell hetente fürdetni, kivéve ha szfinx.

Kérdezd meg anyukádtól, hogy miért nem engedi, hogy bent legyen. Ha ő elkezdi mondani, hogy, mert bepisil/kakil, piszkos, stb., akkor mondd meg és tarts is be, hogy te tanítod szobatisztaságra (ami általában nem nehéz, egyszer megmutatod neki az almot és utána már odajár), takarítod az almot.

Mondjuk egy kiscicával eleinte lehet gond, összevissza ugrál, rágcsál, karmolgatja a bútorokat a növényeket lehet megöli, amik ellen sok mindent kell tenni és általában idő is mire ennek jó részét kinövi, de addig van teendő rendesen. Ha anyud ezekben nem partner és eleve zavarja a cica, akkor nehéz lesz rábeszélni a benti tartásra.

2013. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 3. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!