Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy tetves-e egy ló? Az egész lovon vagy csak a sörényélen lehetnek tetvek?

Figyelt kérdés
Tetűjárvány van a lovardánkban, és a tetves lovakat minden nap le kell kenni tetűirtóval. A saját lovam nem tudom, hogy tetves-e, az állatorvos csak jövő pénteken jön hozzá. Valahogy meg tudom állapítani, hogy tetves-e? Illetve jól tudom, hogy főleg a sörényél és a farokrépa a veszélyeztetett terület, azt kell kenni? Vagy az egész lovat?
2014. márc. 12. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Azok a fő góc pontok, de az egész lovon előfordulhat. Felismerni könnyű, olyan, mintha korpás lenne (azok a serkék). Emellett, ha figyelmesen nézed apró barnás bogarak is mászkálhatnak rajta, ha kikeltek. Van, hogy ahol jobban csípik ki is vakarják a szőrüket.

Célszerű az egész lovat fújni/kenni. Ajánlom a Neostomosant, nekünk ez segített. Bele telt egy kis időbe, de kiirtotta teljesen.

2014. márc. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekünk nem tudom mi van, sárga színű folyadék, amiből nagyon kicsit kell sok vízhez keverni, és akkor fehér színű lötty lesz. Ezzel kezelik most az összes lovat, aki tetves. A serkéket akkor figyelem, köszönöm. Sötét színű a lovam, úgyhogy könnyebb észrevenni, mint a bogárkákat.:)
2014. márc. 12. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!