Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti féltek a lovaktól? És ha...

Ti féltek a lovaktól? És ha igen miért? Tesztek azért valamit hogy ne féljetek? Hogyan reagálnátok pl. ha kitör veled a ló, vagy megmakacsolja magát? Privit írhattok! Azért érdekel, mert csak :D Priviben megindoklom.

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 19:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nem félek, pár év lovaglás után én is megbolondultam, mint a többi lovas.


Félni csak attól tudok, hogy unalmas lesz a terep, vagy lemaradok vágtában. Ágaskodott már fel velem ló, és észre se vettem, mert reggel 7 volt, és félálomban voltam. Megmakacsolja magát? Az enyém minden nap, de ez a lényege ennek a sportnak, hogy türelemmel megtalálom a módját a dolgoknak.

2014. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
Ja, én félek a lovaktól. Hogy mit teszek, hogy ne féljek? Hát messzire elkerülöm őket. Eddig bevált.
2014. márc. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
nem szereted őket?
2014. márc. 15. 19:50
 4/22 anonim ***** válasza:
Egy idő után már rutin az egész,az elején mikor kezdő az ember nem annyira magabiztos körülöttük,főleg ha valami baleset is érte,de aztán egy tizenpárév után teljesen mindennapos dologgá válik a munka velük. MIt kell tenni? Megtanulni mindent a bánásmódjukról és szabályok betartásával mozgolódni körülöttük, ha így teszel sok sikerélményed lesz és kevesebb baleset és elmúlik a félelem is.
2014. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem. az első lovaglásnál volt bennem egy kis félsz, de az is azért, hogy milyen is lesz. felültem a lóra, és azóta semmi félelmet nem érzek. ha felágoskodik velem a ló, bakol vagy hasonló, akkor sincs semmi baj, megyünk tovább. egyáltalán nem félelmetes, élvezem minden egyes percét. makacskodással szintén ugyan ez, szeretem a makacs lovakat, mert és is az vagyok.. :) ha gondolod írj privit, beszélhetünk :)
2014. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Én félek, privátban megírom. :)
2014. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 x) ***** válasza:

A legtöbb ember azért fél tőlük, mert nem ismeri őket. Az emberek félnek az ismeretlen dolgoktól. Lovakkal nem minden nap találkoznak, nehéz alkalmat találni a megismerésükre. Igazából nagyon egyszerű megérteni a viselkedésüket, könnyű rájönni mit miért csinálnak (bár ez lovanként változhat kis mértékben). Pár ember annyit tud a lovakról, hogy elől harap, hátul rúg. De a miértjét meg sem próbálják megérteni.

Én mindig is szerettem a lovakat, az egész családom lovak között nőtt fel. Van jelenleg is 2 sajátom + 6 közös olyan családi vállalkozásként. És persze, kerültem rengeteg olyan helyzetbe csaknem 10 év alatt, hogy szégyen bevallani, de féltem. Rengeteg ló makacsolta meg magát alattam, estem is jó párszor. De ismerem a lovaimat, tudtam hogyan kell reagálnom, és végül sikerült kezelni a helyzetet. Szerintem ez a legfontosabb, hogy tudd, mit csinálsz. Csak ehhez lovak közelében kell lenni. Sokat.

Meg persze a lovak iránti tisztelet és szeretet mindig visszavezetett hozzájuk. Bármilyen rossz dolog történt, akárhányszor estem le, akárhányszor haragudtam a lovakra, tudtam, hogy reggel amikor kilépek az ajtón ők ugyan úgy várni fognak az istállóban. Mert rám vannak utalva és felelős vagyok értük. Azért vannak velem, mert szeretem őket. Gyakrabban érzem úgy, hogy bátorítanak és kevésbé félek mellettük, mint az ellenkezőjét.

2014. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 x) ***** válasza:
Még annyit, hogy a lovak egy pillantásodból megérzik, ha félsz. Emellett pedig olyanok, mint egy szivacs, amit te közvetítesz feléjük, ők azt adják vissza. Ha te félsz vagy idegeskedsz, akkor megérzik és ők is félni fognak. Abból pedig nem sok jóra lehet számítani.
2014. márc. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Z927 válasza:
Általában véve nem félek a lovaktól. Mert az egyik kedvenc állatom. 2 napja viszont majd besz*rtam, mikor körbe akartam tisztogatni öcsém Lipicaiját, és kikötöttem a gumis kocsi mögé. Nem volt gond addig, míg le nem hajolt falatozni a fűből. Mikor fel akarta emelni a fejét beakadt a vezetőszár a kocsi fémperemébe. Persze rögtön megijedt, aminek következménye, hogy engem beszorított maga, meg a kocsi közé. Ezzel még nem lenne gond, mert az ehhez hasonló dolgokat már fel sem veszem, vagy pl rálép a lábamra, kíváncsi természetéből adódóan mindig ott a feje, ahol az enyém és néha lefejel. A gond akkor kezdődött, mikor az 5 mázsás, kiékelt kocsit kb 3 méterre húzta velem együtt. Én hülye, meg átnyúltam a nyaka alatt, hogy kiakasszam a vezetőszárat ahelyett, hogy mindezt, a lovat megkerülve tettem volna. Így a hüvelykujjam a szár és a kocsi fém pereme közt ragadt. A kis hülye pedig csak rángatta a kocsit. Nagy nehezen kiszabadultam én is, meg a ló is. Az ujjam szerencsére nem tört el, de használni azóta sem bírom. Most ott tartunk, hogy be megyek hozzá az istállóba, de még sunyít, meg kap felém. De már nem tör nekem, mikor meglát. Természetesen tartok tőle egy kicsit, de egyre többet tartózkodok körülötte, hogy ő is megszokjon megint és ne kelljen attól tartanom, ha hátat fordítok neki megcsíp, vagy rám farol.
2014. márc. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Úgy szoktam lovagolni járni,hogy nyáron táborokba(mindig ugyanoda),meg év közben néhányszor,és igen,rengetegszer van,hogy megijedek.Nem,nem mikor a lovon ülök,csak amikor vezetem,vagy csutakolom,akármi.Attól,hogy megugrik,elránt,meglök,megrúg,stb.De ha jobban belegondolsz,megrúg,rád lép,most akkor mi lesz?Oké,egy ideig fájni fog,de egyszer elmúlik.Volt olyan,hogy a paci már nagyon be volt sózva,én meg nem figyeltem,és rálépett a vezetőszárra.Először a mellső,majd a hátsó lábával is.Akkor is bepánikoltam,de aztán meg halálnyugodtan felkértem a lábát,és kiszedtem a vezetőszárat.Csak bele kell gondolni,hogy mi lesz,és akkor már nem olyan ijeszt :)

2014. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!