Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy foglalkozhatnak olyan...

Hogy foglalkozhatnak olyan emberek lovasoktatással, akik még az alapvető dolgokkal sincsenek tisztába a lovaglás terén?

Figyelt kérdés
egyre több az ilyen ,régen is ennyi "csaló" volt,vagy csak én nem találkoztam eddig ilyenekkel? Vagy egyre jobban lecsúszik a színvonal ?
2014. márc. 23. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a kapitalizmusban, ahol mindenhez csak pénz kell.
2014. márc. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy régen mennyi ilyen volt, nem tudom, de azt igen, hogy ahányszor voltam lovasiskolában, mindig csalódás ért, soha nem tanultam semmit, pedig azért mentem, hogy lásson egy hozzáértő, elmondja, mit csinálok rosszul, de egyrészt sose mondtak semmit másrészt nem is tanítottak semmi olyat, amit ne tudtam volna. Pl. ha látja, hogy alap síkmunkában minden oké, alakzatokat tudom, csinálhatnánk egyszerű ugrásváltást, vagy elkezdhetnénk oldaljárást tanulni, stb, de nem.


Olyan végzett ménesgazdát ismerek, aki nem tudott összrakni egy kantárat és a zablát fordítva csatolta fel. Most gyerekeket oktat lovagolni.


Az általános színvonal alacsony, elég csak megnézni, hogy itt hányan kérdeznek alapvető dolgokat, évek óta lovagolnak, de nem tudnak vágtázni, nem tudják, mi az a félfelvétel, stb és a legnagyobb baj, hogy azt hiszik, ez a lovaglás és még véletlenül sincsen igényük ennél többre.

2014. márc. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 x) ***** válasza:

Sajnos amíg van rájuk kereslet addig lesznek elég sokan. Gondolom ha nem járnának hozzájuk lovagolni akkor nem állna fönt ez a probléma. Csak sajnos egy kezdő lovas aki még csak képen látott lovat nyilván nem fogja tudni megítélni, hogy milyen az oktatás. Lehet lovagolni, olcsó, akkor beiratkozik.

De egyébként ne keverjük össze a lovagoltatást és a lovasoktatást. Ahol annyi történik, hogy 2 éven keresztül megy futószáron körbe-körbe heti fél órát ügetésben a lovas, azt ne nevezzük már oktatásnak. Mert aki nem ért a lovakhoz, az maximum ennyit tud csinálni, nem fog magasiskolai dolgokat tanítani a lovasainak.

De szerintem mindig is voltak ilyenek, legalább is olyan 5 évvel ezelőtt már jócskán elszaporodtak. Akkor kezdtem el 18-19 éves koromban komolyabban "lovardákban" dolgozni, hogy el tudjam tartani a saját lovacskámat. Az idézőjel azért kell, mert jó néhány 0 lovastudással rendelkező, engedély nélkül működő, valljuk be nyomortanyára hasonlító helyet megjártam. És mivel mostanában egyre nagyobb divat a lovaglás (sajnos sokan tényleg csak divatból csinálják..), így egyre több helyen lesz ilyen, egyre többen látják ebben a pénzt. Persze tanulni vagy hozzáértő embert fölvenni már "túl sok pénz."

2014. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt is hozzá kell tenni, hogy az a lovas, aki "nagyon ügyesen" üget körbe-körbe már harmadik éve x lovardában, átmegy egy másikba, ahol elcsodálkoznak azon, egyáltalán hogy marad meg a ló hátán és mit csinált az elmúlt három évben és elkezdik oktatni, bevágja a durcit és visszamegy a zéró elvárásos helyre, merthogy neki senki ne mondja, hogy nem tud semmit. Sok ilyen van, ahányszor csak lovasoktatónál jártam, halottam ilyen sztorikat. Talán ha valóban tudnák a kedves lovastanulók, mit jelent lovagolni és akarnánk is megtanulni, több lenne a színvonalas hely. Elvégre ők tartják fenn az olyan helyeket, ahol oktatásnak nem minősülő totyorgás zajlik.
2014. márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű a képlet:sok lovardatulajdonos a lehető legolcsóbban akarja megoldani az "oktatást"akár úgy,hogy papírja sincs az illetőnek a szakmáról,vagy a lovászt bízza meg azzal,hogy az tartson órát,így meg lehet spórolni az oktató fizetését.

Az,hogy az illető lovász esetleg képzetlen és/vagy alkoholista,de 20 éve talicskázza a lovak alól a ganét,ilyen helyeken pont elég ahhoz,hogy "oktathasson".

2014. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyetértek mindenkivel, csak az a baj,hogy így meg nem lesz utánpótlás lovas,ha a mostaniak kiöregednek.. Jó,elsősorban most ezt a sportcélú lovaglásra értem persze,vannak még tisztességes,hozzáértő edzők ,szó se róla,de tényleg egyre több a hozzá nem értő,akik már az alapokat sem tanítják meg jól,mert szinte ők maguk sem tudják.
2014. márc. 23. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Akinek vannak sportambíciói, azok nem olyanhoz járnak, akikről eddig írtunk. Aki regisztrált edző, az csak konyít valamennyit a dologhoz, aki pedig versenyezni akar, el kell, hogy fogadja a kritikát. A gond ott van, hogy sok lovas élvezi, hogy soha nem korrigálják csak dicsérik és esze ágában sincs olyan helyre menni, ahol elvárják a fejlődést.
2014. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy a lovaglás drága. Akárhogy is nézzük, ma egy átlagos fizetésű magyarnak az a 2-3e forint/óra rohadt sok (és még több, ha híres edzőnél óhajtja csinálni). Ennélfogva inkább mennek az olcsóhoz, aki meg ki tudja miért olcsó...
2014. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!