Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy érjem el? Mit csináljak?

Hogy érjem el? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit csináljak. Lovagolok, de nem olyan magas szinten. A három alaplépés megy, az ugratás is valamennyire, de nem tudom ezek mennyire mennek helyesen. Nincs saját lovam. Elég kis városban lakom Erdélyben, panelben. Versenyszerűen szeretnék lovagolni.. A lehető legjobban ahogy csak tehetem. Most 15 éves vagyok. Egy helyre szoktam leginkább járni ahol egy Shagya Arabot lovagolok. Úgy érzem kialakult közöttünk egy kapcsolat. Vagyis részemről nagyon sok érzelem van felé. És azt veszem észre, hogy már én sem egy átlagos lovas vagyok számára. Most 6 éves, és most herélték ki. Így herélten még nem lovagoltam rajta. És ettől is félek, hogy talán nagyon megváltozott tőle. Szerettem, mert sosem volt egy unalmas ló, mindig kihívás volt. Nem tud vele akárki menni. De nekem mostmár nagyon könnyen megy azt hiszem. De az a baj, hogy ez lényegében egy tanya. Nem is egy helységben van. Tőlünk kb 25 km-re van. Nem túl gyakran járok, mert nem tudok. Nyaranta szoktam táborba menni és még néha év közben lovagolni menni. Tőlünk kb 50km-re egy faluban talán van egy hely, egy lovasklub ahol rendes edző van. Versenyekkel is foglalkoznak. Viszont a szüleim egyáltalán nem támogatnak. Szerintük ebből nem lehet megélni. Tanulni kell. Én utálok tanulni, lovagolni szeretek. Azzal szeretnék foglalkozni. És utálom azt, hogy azt kell csináljam amit utálok, és azt nem csinálhatom amit szeretek. Mostanában teljesen ki vagyok akadva emiatt. Egyfolytában veszekedek a szüleimmel. Már nem tudom mit mondjak nekik. Tudják, hogy fontos nekem. De, mint már mondtam úgy gondolják, hogy ez nem egy reális dolog, nem lehet belőle megélni, és nem támogatnak. Pedig tudnának. Csak nem is értenek egyet a dologgal. Ki vagyok készülve. Meg kell győzzem őket, csak képtelenek felfogni. És a másik amit mondanak, hogy ezt itt nem lehet. Valamiért azt érzem, hogy természetemtől fogva tudok bánni az állatokkal. Ez már kicsi korom óta így van. A lovaglással sem voltak nagyon problémáim. Habár már egy jó ideje lovagolok, voltak már húzós eseteim, de még csak egyszer estem. Az mondjuk vicces volt. Nem volt rendesen meghúzva a nyereg, egy hatalmas frízen lovagoltam és havas jeges helyen. A lovász nagyon hajtotta, hogy vágtasson, pedig az elején úgy volt, hogy ügetni sem lehet. Közben szóltam, hogy nincs eléggé meghúzva a nyereg, talán meg is húzta jobban. De aztán amikor nagyon hajtotta a ló megcsúszott, a nyereg kezdett lefordulni jobbra. Nem tudtam mit csinálni. Közben a ló lelassult, megállt én meg csak csüngtem rajta fejjel lefele. Úgy gondoltam nem tudok már visszamászni, ezért elengedtem magam és hátra estem. Ez volt életem egyetlen esése, és eddig az utolsó is. Ami nem igazán tudom jó-e. Gondoltam ezt is elmondom. És a segítségetek kérem. Már nem tudom mit csináljak, hogy csináljam, mit mondjak a szüleimnek, merre mozogjak. Nagyon, nagyon kötődöm ahhoz a lóhoz, amit már említettem. Segítsetek kérlek. Mondjatok véleményt hozzáfűzni valót, tanácsot, bármit (!!) ami segíthet. Ha van még kérdés tegyétek fel. Csak segítsetek..!

2014. márc. 21. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

szimplán a lovaglásból megélni nagyon nagyon keveseknek adatik meg, ők is többnyire "beleszületnek a jóba", ha neked még csak lehetőséged sincs komoly edzőktől tanulni, akkor azt az utat el kéne felejteni, hogy majd jársz edzésre, egyre nagyobb versenyekre és abból fogsz megélni.


Tanulj szépen és orientálódhatsz a felsőoktatásban a lovak felé, pl. lehetsz testnevelési egyetemen lovas oktató, akkor már "nagy" leszel, mehetsz kollégiumba és majd ott nyilván lesz rendes edződ is. Nem tudom Romániában milyen egyetemek vannak. Én ezt javasolnám, mert a felsőoktatásban ez az egyetlen út, hogy jó edzőkhöz eljuss és lovagolhass is.


Ezen kívül lehetsz állattenyésztő (de abból soha nem fogsz megélni).


A versenyzés egyébként a millimosok sajátja, iszonyú pénz, eleve egy versenyre alkalmas ló is több tízmilliós tétel, a szállítás, licenc díj, stb.


Inkább keress magadnak egy jól fizető szakmát és ha majd felnőtt leszel tudod finanszírozni ezt a drága hobbit.


Sok hasonló kérdés volt már itt és sokan leírták, hogy nekik hogy volt ez, velem is ez volt, a szüleim nem támogatták a lovaglást anyagilag (pedig tehették volna) aztán 17-20 éves koromig jobban is érdekelt sok minden más, tanulás, bulizás, fiúk, aztán felnőttem, lett szakmám, állásom és végül saját lovam. Kamasz koromban nagyon rossz volt, de megérte várni!

2014. márc. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szüleidnek igazuk van abban,hogy ebből megélni nem lehet.Mint az előbbi hozzászóló írta,ez egy költséges hobby.Ha kicsi a súlyod,esetleg elmehetsz zsokénak,de nagyon nehéz és veszélyes hivatás az.Azt nem tudom,Romániában milyen szinten van,van-e egyáltalán lóversenyzés,de ahhoz,hogy jól kereső zsoké lehess,minimum egy nyugati országig el kell menned.

Ha nem versenyzésen,hanem simán lovászkodáson gondolkodsz,el kell keserítselek.Erdélyből idejönnek Magyarországra melózni lovak mellé nagyon sokan.Fillérekért,és borzasztó körülmények között(értsd:lakhatás,ellátás)dolgoznak napi 12-14 órát,minden áldott nap,szabadnap nélkül.

Tehát a szüleid csak óvni akarnak attól,hogy ilyen életed legyen,mint egy csövesnek.

2014. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valóban, mint ahogy előttem is írták, ebből megélni nem fogsz. Sem a sportból, sem a lovászkodásból. Ha megnézed mondjuk a magyar lovas sportolókat, a versenyek mellett szinte egytől egyig mindegyikük edző is. Magyarországon a lovasokat szinte egyáltalán nem támogatják. Nem tudom, Erdélyben hogy van, de szerintem ott se túl más a helyzet. A lovászkodással pedig valóban az a baj, hogy rengeteget kell dolgozni nagyon minimális pénzért.


Azt kell hogy mondjam, a tanulással jobban jársz. Ahogy az első írta, elmehetsz testnevelő edzőire, szakosodhatsz lovasedzőnek, vagy elmehetsz gyógytornásznak vagy gyógypedagógusnak, akkor elérhető a lovasterápia is. Ezekkel mindkettővel lovagolhatsz, lovakról tanulhatsz, akár külföldi tapasztalatokat is szerezhetsz. És nem mellesleg jövedelmező álláslehetőségek, amiből később akár saját lovat is vehetsz :)

2014. márc. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor tegyük fel, hogy nem ebből akarok megélni. De ettől függetlenül a lehető legjobban meg szeretnék tanulni lovagolni. És már nem tudom mit csináljak, mit mondjak a szüleimnek, vagy hogy mondjam, hogy támogassanak ebben a sportban. És tudom nem túl sokat mondtam el, de kérlek amennyire tudtok mondjatok véleményt is arról amit eddig elmondtam..elértem.. Egyszerűen azt sem tudom hol tartok. Értek-e hozzá vagy nem... Kezdőnek számítok? Vagy már haladónak?
2014. márc. 21. 19:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A lovaglás tudásban nincsenek éles határok, ráadásul ezen a területen főleg érvényes a holtig való tanulás. Leírásból meg nem igazán lehet megállapítani, hogy valaki "kezdő" vagy "haladó". Az, hogy van olyan ló, amelyikkel megy, az nem azt jelenti, hogy másiknál nem lesz probléma, de azt se, hogy lesz. Minden ló más, sőt egy lónak és a lovasnak is minden napja más. Az, hogy tudod a három jármódot, megint csak nem döntő, hisz ez nagyon tág. Ha a ló égnek álló fejjel körbe-körbe megy a karámba, az tulajdonképpen utazgatás. Ha már szárra tudod lovagolni, íveken hajlítva, egyeneseken egyenesen megy, a hátát föladja, különböző alakzatokat helyesen le tudsz lovagolni, akkor már tartasz valamerre. Az ugrás is ilyen. Ha a lovat rávezeted egy akadályra, az valahogy megugorja. Gondolom nem 1 m vagy fölötti akadályt ugrottatok, csak piciket, azok előtt nem igen fog megállni egy ló. Úgyhogy nem tudom, hogy kezdő vagy-e vagy haladó, de ne is ezzel foglalkozz. Én sohasem soroltam magam kategóriákba. Ha úgy érzed, hogy a ló jól dolgozik, ha ezt kívülről is megerősítik, akkor haladsz és kész. Tanulni meg mindig lesz mit, arról tesznek a lovak :)

Az esésed valóban vicces, én is jártam így még az elején, azóta is ha szóba jön, jókat nevetünk rajta. :) Az azonban, hogy mennyit esel meg hogy hogyan, nem mutatja meg, hogy milyen lovas vagy. Én az első 8 évben összesen 2 alkalommal estem, abból az egyik a nyereglefordulós volt. Ekkor hetente, kéthetente jártam lovagolni. Azóta napi rendszerességgel, sikerült egy nagyon jó helyre bekerülnöm, és kaptam olyan lovakat, hogy volt nap, hogy kétszer is úgy értem földet, ahogy nem szerettem volna. Az, hogy esel vagy nem, az nem mérvadó, szokták mondani, "aki fölül, le is ér valahogy". De azt azért jó, ha tudod, hogy nem elegendő csak lovagolni ahhoz, hogy igazi lovas legyél. Meg kell tanulni mindent, amit csak lehet, olvass könyveket, nézz videókat. Ha a szüleid látják az igyekezetet, az sem hátrány! ;)

A szüleidet talán úgy tudnád meggyőzni, hogy megkéred, hogy adjanak neked "próbaidőt". Engedjenek lovagolni, támogassanak mondjuk 1-2 hónapig, és figyeljék, hogy nem megy a tanulás rovására. Akkor te is lovagolhatsz és az ő kívánságuk is teljesül.

2014. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Luca Panna válasza:
Hát szerintem ha szeretnél tovább fejlődni akkor legalább heti kétszer kell járnod lovagolni. A lovas sportból tényleg nem biztos hogy meg lehet élni. Az én szüleim is mondják hogy lovaglásból nem lehet megélni. Pedig aki ragaszkodik hozzá és nagyon akarja annak lehetséges. Mivel ha kinyitjuk a kíváncsiság ajtaját bármi lehetséges.
2020. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!