Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tartjátok otthon a...

Hogyan tartjátok otthon a lovatokat? (kérdések lent)

Figyelt kérdés

1. Ha otthon tartjátok a lovatokat, kb mekkora helyen tartjátok?

2. Ha iskolába jártok, mit csináltok a lovatokkal?

3. Amíg nem vagytok otthon, nem féltek magukra hagyni őket?

4. Ha nyaralni mennétek, vagy valami egész napos programotok van, mit csináltok a lovatokkal? Rábízzátok valakire?

5. Mennyit vannak legelőn?

6. Hol tároljátok a trágyát és mikor viszik el?

7. Szénából mennyi bála kell egy hónapra egy ló számára, ha a ló pl. 5 év körüli és hobbilóként van tartva, minden nap mozgatva és van egy nap pihenőnapja? Az abrakból egy ilyen lónak mennyire van szüksége?

8. Hol és mekkora területen tároljátok az abrakot, szénát, takarmányt stb.-t?

9. Boksz van nekik vagy beálló? És miből készítettétek/készítették?


Köszönöm előre a válaszokat!



2014. márc. 24. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Aki az egy órával ezelőtti, ugyan erre a kérdésre nem válaszolt, nem hiszem, hogy most fog...
2014. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem több mint fél hektáron van 3 lovam. Aki azt mondja, hogy 1 ló/ hektár az kicsit nézzen már körbe hogy ez hol valósul meg, persze az lenne az ideális, de ez csak kevés szerencsésnek lehetséges. Akkora hely kell neki, hogy azért rendesen tudjon mozogni, futni egyet ha úgy gondolja. Ha biztonságos karámja van, ahol nem tud kárt tenni magában és van előtte széna, hogy lefoglalja magát, akkor nyugodtan otthagyhatod csak valakit kérj meg hogy néha nézzen rá. Elmehetsz nyaralni is nyugodtan bár én még egy hétig sem voltam, mert azért aggódtam értük, de ha találsz valaki olyat akiben megbízol és látta már, hogy mit hogyan szoktál csinálni etetni, gondozni stb. arra szerintem nyugodtan rábízhatod arra a pár napra amíg elmész, akár leírod neki hogy ne hibázzon. Minél többet van legelőn annál jobb, persze előtte hozzá kell szoktatni nehogy bezabáljon hirtelen főleg ha sok fű van. Szénából ha nagy körbála és egyedül van akkor szerintem 1,5- nek elég kell lennie de inkább több legyen mint hogy ne legyen mit ennie amíg hozzák a következőt, mindig legyen tartalékba ha tudsz akkor legalább 3-at tárolj be. Abrakból úgy is látni fogod, hogy mennyire van szüksége én neki kb 2 fándli zabot adnék, ha túlfűti akkor kevesebbet, ha kevesled akkor lehet hármat is. Nincs megszabva hogy mekkora helyen tárold a takarmányt én a szemest műanyag hordóban szoktam a szénát meg letakarva. Fából van egy nagy beállójuk. Ezekhez még annyit ha tudsz akkor szerezz be mellé valamilyen társat, ha nem is egy lovat/pónit, de legalább egy kecskét vagy bárányt, hogy ne legyen egyedül.
2014. márc. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. 1 hektáron 1 lovunk van


2. Reggel abrak után megy ki a legelőre és este jön be télen, nyáron kint marad éjszakára is.


3. Nem


4. Ló mellet nem nagyon lehet nyaralni, de szerencsére sok a lovas barátom, akire rábízatom:)


5. Lehetőleg egész nap, még éjjel is.


6. Van egy trágyatárolónk, általában szomszédok viszik el virágföldnek, bár általában a legelőn ürít.


7. Hát nálunk szénából nem sok fogy, mivel sok a fű a legelőn, meg enyhe telünk is volt, nálunk most 1 körbála kitart 3 hétig. Abraknak 1 fándli roppantott zabot kap, negyed fándli lótáppal, vízzel felöntve (ezt reggel-este).


8. Van egy van egy 3x1,8x1,5 m-es fém zabtárolónk (istállón belül), ebben a szemes zab van, amit roppantunk az fémhordóba kerül a szerszámosba, mellé meg egy zsák táp van rakva.

Szénát mi az istálló padlásán tartjuk, még a tavalyiból is sok van. Szénánál az a lényeg, hogy ne érjen a földre (mert felvizesedik és berohad) és fedett, száraz helyen legyen (legjobb tető alatt).


9. A legelőn van egy beállója OSB lapból, amúgy az istállóban állásban áll, de akkor is csak télen éjjel.

2014. márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk egy kb 30x45-ös telek a kiskarám. A felén fák vannak, a másik fele füves, ha éppen nincs kitaposva. Ez azért jó, mert így van árnyék is. Ezen van 2 kb 3x3-as fa box(2,5 cm vastag, tehát valamicskét szigetel) a két pacinak (nekik kell, mert télen nyírva vannak).

Hatalmas mező van a kiskarám alatt, amin 50x50-es legelőket kerítünk el úgy, hogy a kiskarámból egyből ki tudjuk őket engedni. Ha lelegelik kerítjük a következőt.

Télen boxban vannak éjszaka és délelőtt is polár takaróval. Ha pihenőnap van, akkor miután hazaértem (2-4 között) mennek ki valamelyik karámba vastag, vízálló takaróval, inkább a nagyba, hogy ki tudják mozogni magukat. Ha aznap lovagolok, (heti 4-6 alkalom télen, nyáron 6) akkor attól függően, hogy mikor megyünk ki engedem ki őket, van, hogy azonnal megyünk ki és nem mennek ki lovaglás előtt. De lovaglás után mindig kint vannak minumum egy órát, így legalább nem kell elvenni a vízet a boxból, hogy ne igyanak. Ha már jó az idő, akkor egész nap kint vannak, ha pedig már fű is van, akkor éjjel-nappal legelőn vannak.

Napi 2x esznek. Télen egy-egy jó nagy villa szénát reggel és este(ez napi kb 12 kg), tavasztól ezt a fű helyettesíti, a szalmából is eszegetek, ha esetleg elfogy a széna, de van, hogy akkorra fogy el, amikor már mennek ki karámba. Abrakot is 2x kapnak. A nagyobbik fél kukoricát, 1 árpát és 1 zabot kap 2x, a kisebbik ugyan ezt, csak féllel kevesebb zabot etetésenként. Nyáron a fél kukorica helyett zabot vagy árpát kapnak. Kapnak 1-2 kg répát is minden nap. Ez napi kb 18-20 kg kaja, nyáron sztem több, mert sokkal többet legelnek. Bár igénybe is vannak véve, nem feltétlenül kell ennyi kaját adni nekik, csakhát nem túl jó hasznosító a két kis kedves :)

Ha nagyon esik, akkor kinyitom a boxajtót, de egyébként tavasztól inkább kint vannak.

Nem szoktam elutazni sehova, osztálykirándulásra sem mindig megyek.

Itthon van anyukám, úgyhogy ő rájuk tud nézni, úgyhogy nem féltem őket.

Olyan 8-9 napra elég egy szénabála, de ez csak télen. Szalmából pedig havi 1,5-2 a két lónak.

Nagy garázsaink vannak, úgyhogy ott van minden bála.

Trágyát egy kisebb trágyatárolóban tartunk, amit el szokott vinni egy termelő. Bár a fuvart ki kell fizetni...


E.

2014. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megy a zöld :)

Kedves első. Nem azért írtam ki még egyszer. Nem kell osztani az észt anonim felhasználóként "szerintem"...

2014. márc. 25. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!