Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy elrohanós lovat az eszeveszett vágtákról?

Figyelt kérdés
Vita nélkül kérek véleményt/segítséget, sajnos nincs más aki lovagolná, főleg nem egy jó edző... sajnos.
2014. márc. 31. 12:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem arabom van, ő is rohanós, de csak télen. Nyáron bármerre, bárhogy tudom lovagolni, nem rohan el velem, de a tél mindig nehéz.


Én télen pessoa zablával lovagolom, ez is sokat segít. Mezőn nem merek vele vágtázni, mert ott elrohan, és nem tudom megfogni (a lefárasztásig vágtázás nála nem lehteséges, mert öreg már és nagyon rosszak a lábai, könnyen lesérülhet), mi inkább keskeny, emelkedős erdei utakon vágtázunk az első vágtánál terepen. Itt rohan egyet, aztán a többi vágtánál már kezelhető, és ha az első rohanást kibírtam, akkor utána minden vágta egyre jobb, a túra végére összeszedett lassú vágtát is tudok vele csinálni. Ő nagyon jól van idomítva, bent pályán sose vinne el, kint is csak ha nyílt mezőn engedem el. Emelkedős keskeny úton úgyis elfárad hamar, és utána nem rohan többet. Nála kevésbé idomított vagy rosszabbul kezelhető, rohanósabb lovon nem ültem, úgyhogy nincs több tapasztalatom ilyen téren, de remélem, tudtam segíteni valamit.

2014. ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Itt vagyok!

A tovább hajtom dolog bevállni látszik! :)

Igaz ha mellénk jönnek a verseny szellem megvan, de elbírok vele. Meg többet is lovagoltam, össze szoktunk. Most a dús legelőtől megint tele van, de 1-2 lovaglás múlva szerintem megint helyre jön.

Egyszertört D-s zabla van most a szájában, csikós zablám nincs.

Meghajtani nem akarom idős már és lépésben is van hogy botladozik. Igaz van tempója rendesen! :)

Vannak szakaszok ahol vágtázunk és tudja hol kell megállni, így ott mindig lassít, de ugye én olyankor hajtom tovább, és szépen lassan vágtázik tovább végre!

2014. ápr. 28. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!