Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kérhetnék véleményt az ugratás...

Kérhetnék véleményt az ugratásomra? (link)

Figyelt kérdés

Ezt a videót youtubra tettem fel és most be linkelem nektek ! Nemrég kezdtem el ugratni ! Most a kezdem a 4 gumis akadályt ugratni ! Szeretném kérni a véleményeteket , a tartásomról meg bármiről amilyen hibát észrevesztek ! Előre is Köszönöm ! :)


Link : https://www.youtube.com/watch?v=FymnOU6xnN0



2014. ápr. 4. 19:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
A pálcát vágtába ugratáshoz mindig külső kézben kell tartani, különben rossz lábra ugrik be.
2014. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat én még nem is hallatom nem is mondta az edzőm de vasárnap megkérdezem ! Nagyon köszönöm a választ egyéb kritikát is várok :D
2014. ápr. 4. 20:08
 3/28 anonim ***** válasza:

az a kis ló nagyon ügyes, szépen megy.

a videó címe így értelmetlen, ez nem egy értelmes angol mondat nem is értem mi akart lenni.

a kezed fel-le jár, meg kéne tartani stabilan.

a lovat úgy rúgod, hogy kalimpálsz a lábaiddal, ez nem csizma segítség, hanem oldalba rúgás.

01:04-től is bele van ágyazódva a sarkad a ló oldalába.

az utolsó "ugrásnál" nagyon közel megy a ló az akadályhoz, te már előbb elemelkedsz, így a végén a hátába huppansz.


gyakorolj még, de ne csak az ugrást, a lovaglást is!

2014. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Egy kicsit a sarkadat jobban nyomd le :)
2014. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Igen van mit még gyakorolnom ! A sarkamra figyelek az ugrasztást meg most gyakorolom ez a videó a 2. ugró leckémnél készült :) Köszönöm a tanácsokat !
2014. ápr. 4. 20:39
 6/28 x) ***** válasza:
Még annyit, hogy nem igazán értem miért tanulsz máris ugratni ha még az alapoknál is vannak hibáid... Az ugratástól nem leszel jobb lovas, sőt könnyen elvonja a figyelmet az alap dolgokról, mert a tartáson, segítségeken kívül még a távolságot is ki kell mérned, jó időben ugratni a lovat, jó szögben rálovagolni az akadályra. Előbb javítsd ki a pár apró hibádat (amik egyébként könnyen javíthatóak, nem kell megijedni). Nem értem miért kell már a legkezdőbb lovasoknak is orrba-szájba ugratni (ez nem mindenképpen rád vonatkozik, nem tudom mennyi ideje lovagolsz... de sajnos sok helyen látom, hogy egészen kezdők is már ugratnak).
2014. ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
3 éves korom óta lovagolok de 10 évesen abbahagytam és most 12 évesen kezdtem újra
2014. ápr. 4. 21:28
 8/28 A kérdező kommentje:
Nekem csak annyit mondanak , hogy a gumi előtt forduljak be meg akadály előtt ugrasszam ! És nem én szerettem volna elkezdeni az ugratást hanem az edzőm mondta !
2014. ápr. 4. 21:34
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem igazán hívnám az olyan embert "edzőnek", aki alapvető hibákkal az akadályra zavar.
2014. ápr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Első: ha igaz lenne, amit írnál, mást se csinálnának a lovasok, mint a pálcával variálnának egész edzés során, szóval felejtsd el, jó nagy butaság.


Kérdező: nem tudom, mit nevezel "ugratásnak", ez csak egy pici cavaletti, az ugráshoz nem sok köze van még. Ez nem is baj, alapvetően sok hibád van még, amit a tényleges ugratásig jó lenne kijavítani.

Az edződ nem szokott szólni, ha folyamatosan rossz lábon ügetsz? Erre figyelni kellene. Ahogy a beugratásra is - rossz lábon közelíted meg a cavalettit vágtában.

A cavalettik fölött nem kell és nem is szabadna ennyire kikönnyíteni. Gyakorlatilag rádobod a felsőtestedet a ló nyakára, nesze neked paci, oldd meg. Ha ezt egy nagyobb akadályon csinálod így meg, durván megzavarod a lovat és az a minimum, hogy leveri az akadályt.

Távolságot még nem kell látnod, az majd jön idővel, gyakorlással, de ha kellően velemenően lovagolod, a cavalettire a ló odatalál.

Lábaid vagy kalimpálnak, vagy felhúzod a sarkadat és betámasztod a lóba - egyik sem eszményi megoldás, ezen még sokat kellene dolgozni.

Alapvetően lehet egy szép ülésed, biztosan van tehetséged a dologhoz, ahogy látom, kedved is, ez nagyon jó alap. De ha az edződ nem javítja az alapvető hibákat, nem segít jól csinálni a dolgokat, csak arra képes, hogy csordában átküldjön benneteket egy-egy cavalettin, akkor lehet, hogy nem jó helyen vagy.

Paci saját? Ha igen, klassz kis lovacskád van, becsüld meg, nagyon jó fejű, okos ló, sokat tanulhatsz még tőle, vele.

Összességében nem rossz, gyakorolj, tanulj, lehet ebből valami! :-)

2014. ápr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!