Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kérhetnék véleményt az ugratás...

Kérhetnék véleményt az ugratásomra? (link)

Figyelt kérdés

Ezt a videót youtubra tettem fel és most be linkelem nektek ! Nemrég kezdtem el ugratni ! Most a kezdem a 4 gumis akadályt ugratni ! Szeretném kérni a véleményeteket , a tartásomról meg bármiről amilyen hibát észrevesztek ! Előre is Köszönöm ! :)


Link : https://www.youtube.com/watch?v=FymnOU6xnN0



2014. ápr. 4. 19:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Az, hogy alád nyergelik a lovat, ráadásul hibás szerszámmal, a lovardát minősíti, méghozzá lefelé, de nagyon. Csúnya balesetek történhetnek ilyenkor. :-( Ha ennyire igénytelenek és nem figyelnek oda, akkor bizony nagyon rossz helyen vagy, akármilyen olcsó, gyakorlatilag pénzkidobás. Fizetni keveset a semmiért sokkal többe kerül, mint sokat fizetni színvonalért, tanulásért, haladásért.

Szerintem válts lovardát - egyébként ha az én gyerekem lennél, én amikor leestél a lóról a felrántószíj miatt, a nyereg többi részét annak a fején vertem volna szét, aki a hibás cuccot fölpakolta a lóra.

2014. ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Hűűű én tuti nem mennék többet abba a loviba. Szüleid mit szólnak hozzá, hogy szar felszerelést tesznek a lóra?

Igénytelen és felelőtlen az a hely. Most gondolj bele, elszakad a felrántószíj (aminek nem kéne attól elmennie, hogy pofára esik a ló), és te eltöröd valamidet, ne adj isten fejre esel, az kinek a felelőssége lesz? Ok saját felelősségre lovagolsz, de a lovardának meg kutya kötelessége kifogástalan felszerelést biztosítani.

Inkább fizess többet a minőségi oktatásért, ahol odafigyelnek a felszerelésre és rád is, és nem csak utaztatnak a lovon, hanem a hibáidat is kijavítják.

2014. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 dorcsuu ***** válasza:

Nagyon helyes kis lovacska, viszont ez a hely minősíthetetlen lehet, ha így szerszámoznak lovat.

Ez még nem ugrás, csak cavaletti, de szerintem előbb még tanulgasd az alapokat. Csak az előző hozzászólókat tudom ismételni, nyomd le a sarkad, helyes lábra ügess (amikor a külső-első lábát emeli, akkor állj fel), tanügetésből ugrasd, ne rugdosd, a lábad próbáld meg fixen tartani, a lóval együtt mozogj ugrás közben is(sokszor előbb állsz fel mint kéne, belehuppansz), de cavaletti közben nem is kell ennyire kiállni, a kezedet tartsd kicsit lejjebb, stb.

Egyébként nagyon szép tartásod van, a derekad is szépen "velemegy" a lóval (edzőm mondja mindig így:D), látszik hogy élvezed, és a lovad is nagyon remek kis paci. :) Szerintem sürgősen keress új lovardát, mert ahogy nézem az edződ is hanyag, és a lovászok is. Egy jó lovardában nagyon jól meg fogsz tanulni lovagolni. :) Ügyes vagy, csak gyakorolj még. :)

2014. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

1.szinte egész végig rossz lábon ügettél (néha nézz le és győződj meg róla, hogy akkor emelkedsz-e ki a nyeregből mikor a ló a külső első lábával előrelép.

2.ne dőlj ki az akadály előtt, csak mikor a ló ugrik, akkor menj vele

3.támaszd le a kezed "puhán" a ló nyakára, figyelj rá, hogy ne jöjjön fel a hasadig (nem western!)

4.nyomd le jobban a sarkad (mintha fel akarnád szántani vele a pálya talaját ;))

2014. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
Hát nagyon rá dölsz a lóra de nem rosz alapvető hibáid vannak nem kevés de ha figyel a sarkadra és a tartásodra nem lesz rosz mond az edzödnek hogy meg kicsit ezt hagyátok kicsit vegyétek át az alapokat lehet unalmas mert azt hiszed tudod de nem és ha át veszitek az alapokat akkor megtanulsz lovagol (de nem volt annyira rosz nem kell meg ilyedni GYAKOROLJ)
2014. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, váltottál már lovardát? Vagy még mindig ide jársz?
2014. ápr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Szia!

Ahhoz képest, hogy én ezt az edzést/oktatást színvonalon jóval alulinak tartom, egész jó tartásod van.

Valaha foglalkoztatok csak az üléseddel? Egyből szabadon kezdtél lovagolni, vagy volt futószár is?

Ha nem volt futószár és ülésezés sem akkor szerintem elég jó érzéked van a lovagláshoz. (Most már ennyi idő után el merem mondani, hogy van tapasztalatom, és azért meg tudom külömböztetni a tehetségest és nem tehetségest.)

Ha foglalkoztatok az üléssel akkor sajnos csak annyit tudok mondani, hogy ügyesen tanultad.

Viszont ha foglalkoztatok, ha nem foglalkoztatok az ülésezéssel szerintem neked színvonalasabb oktatásra lenne szükséged, mert hiába itt kezdtél meg tudnád csinálni ezt a rendes színvonalon is. ;)

Remélem nem ragadsz le itt!

2014. ápr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Ja és ez egy rendes képzett lovon (sajnos amiket a videón láttam nem mondhatom annak) egyáltalán nem számít, hogy melyik kézben van a pálca!!!

Én versenyzek és hidd el a legkevésbé sem ezen múlik!

Nem rég az egyik bíróval amikor beszélgettem pont ezt hozta fel témának, hogy sajnos nagyon sokan ilyeneket gondolnak!!!

2014. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!