Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kérhetnék véleményt az ugratás...

Kérhetnék véleményt az ugratásomra? (link)

Figyelt kérdés

Ezt a videót youtubra tettem fel és most be linkelem nektek ! Nemrég kezdtem el ugratni ! Most a kezdem a 4 gumis akadályt ugratni ! Szeretném kérni a véleményeteket , a tartásomról meg bármiről amilyen hibát észrevesztek ! Előre is Köszönöm ! :)


Link : https://www.youtube.com/watch?v=FymnOU6xnN0



2014. ápr. 4. 19:38
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz az utolsónak ! Nem szokót szólni az edzőm , hogy rossz lábra ügetek :/ ! Ma ismét megyek "ugratni " és mindent amit mondtatok hasznosítom ! Tudom rengeteget kell még tanulnom de itt nagyon olcsó a bértartás és az oktatás is ! És nagyon szép a hely ! Nagyon jó kimenni vele ! :) Sutyit nem is igen mondanám ugrólónak csak tanyasi ugrólónak :D Eddig a vágtaindítás is nagyon nehezen ment , de vele megtanultam mert tudtam valamit rosszul csinálok ! A hol eddig voltam csak pazarlás volt az a 7 év :( nem foglalkoztak velem ! Akkor , hogy tisztába legyek vele mikor ülök a jó lábon ?
2014. ápr. 5. 08:42
 12/28 A kérdező kommentje:
Az előző edzésen sajnos leestem mert elszakadt a felrántó szíj és én nyereggel együtt lerepültem félve hogy a lovam is lesántul mert ő is elesett szóval most az "ugratást" hanyagoljuk és akkor tanulom a lovaglást !
2014. ápr. 5. 08:47
 13/28 anonim ***** válasza:
Ami engem leginkább zavar az az igénytelenség, amit láttam: kötőfék a kantár alatt! Jól hangzik, hogy hároméves korod óta lovagolsz, de ugye ezt magad sem veszed komolyan? Legfeljebb sétáltattak a lovon, de ez nem lovaglás! Egy cavalettin átvergődés még nem azonos az ugratással. A felrántószíj szakadásakor miért esik el a ló? A talajmunkád is hagy némi kívánnivalót, először talán azt kellene javítani, és csak utána kísérletezni az ugratással! Amiket korábban leírtak, azokról nem mondok véleményt,(van mit javítani) de azt javasolnám, hogy igényesebb, és körültekintőbb légy! A felszerszámozás előtt illik meggyőződni a szerszámzat állapotáról, így nem érhet meglepetés lovaglás közben. (és nem szakad el két felrántószíj!)
2014. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Én még nem ugrattam arra nemtudok véleményt adni, de mindig a külső lábra kell ügetni. Tehát akkor állsz fel amikor a külső lábát emeli fel a ló. Ezt a vállán lehet látni, hogy mikor emeli a lábát.
2014. ápr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Nem hallottad, még azt a kifejezést, hogy "olcsó húsnak híg a leve"? Ezzel arra akarok rámutatni, hogy lehet, hogy olcsó a bértartás és az oktatás, de azért egy színvonalat meg kéne követelni.

Az, hogy meg elszakad a felrántószíj az meg a te felelőtlenséged, mert amikor nyergelsz, sőt amikor leveszed akkor is meg kell bizonyosodnod a felszerelésed épségéről és ez hatványozottan igaz a felrántószíjakra. Gondolj bele, ha ez terepen történik 3-4 km-re a lovardától.


Ha az oktatód nem jelzi a hibáidat, akkor mondd meg neki, hogy visszanézted magad videón és nem tetszett, hogy állandóan kalimpál a lábad, és azt is észre vetted, hogy rossz lábon ügetsz, javítsátok ki valahogy.


Az ügetésnél akkor kell "felállni", amikor a külső első láb lendül.

2014. ápr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) A nyereg és azzal együtt a felrántószíj sem az enyém hanem a lovardáé nem én nyergelek én nem is én húzok hevedert !! A ló megbotlott és így esett el ! És 3 évesen már nagy lovon ügettem ha szeretnéd van videó !!
2014. ápr. 5. 11:02
 17/28 anonim ***** válasza:
Még fiatal vagy, mesélhetsz, és hihetsz a mesékben!
2014. ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Mit mesèlek ? :D
2014. ápr. 5. 12:34
 19/28 x) ***** válasza:

Azért szerintem alapvető dolog lenne, hogyha valaki minimum 7-8 éve lovagol (legalább is azt állítja magáról), akkor egyrészről föl tudja magának nyergelni a lovat, másrészről mielőtt felül megbizonyosodik róla, hogy minden felszerelés rendben van...

És tényleg keress egy normális lovardát, mert amit leírtál az legkevésbé sem nevezhető oktatásnak.

2014. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0:52 nél pedig tanügetésből kéne beugratni,1:10 körül felhúzod a sarkad... nem leszek papagáj,sokan leírták mára többi hibád, ilyen üléssel nincs helyed akadály közelében.. De ugye ma már sehol nem folyik minőségi oktatás,ez az eredménye.. ez persze nem a te hibád,ez azoknak a szélhámosoknak a sara,akik nem tanítanak,csak a pénzt szedik.. Zárójel bezárva
2014. ápr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!