Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fedezőmént ha kiheréltetjük,...

Fedezőmént ha kiheréltetjük, megnyugszik? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm vett egy lovat, aki egy nagyon csúnyán elkapatott 12 éves "fedezőmén". (Zugmén, de fedeztettek vele sokat). Mikor hozzá került, szinte kezelhetetlen volt, az istállóba se engedett be maga mellé embert, és két felnőtt férfi tudta csak kivezetni a pályára. aMikor felismerték, hogy nekik túl nehéz eset a ló, megkértek, hogy dolgozzak vele, és azóta lassan, de biztosan haladunk. Már lovagolható, de egyelőre csak én ültem rajta, mást még nem fogad el, és bár engem ismer és elfogad főnökként, nem egyszerű őt lovagolni.


Az ismerősöm szeretné befedeztetni vele a saját lovát (nem kell tanács a zugcsikókról, az ő döntése, ha csikót szeretne mégpedig a saját lovaitól, megteheti). Utána ki fogja heréltetni a lovat, és ménesben szeretné tartani. Lehet, hogy megnyugszik ettől valamelyest a ló, hogy már nem mén, és a többiekkel együtt lehet, vagy mindig megmarad ennyire csődörös természetűnek?


Az ismerősöm családi lónak vette, nagyon jó lenne, ha kicsit megnyugodna, és tudnának lovagolni, fogatolni vele. Ha nem így lesz, akkor új gazdát keres neki, és valószínűleg eladja nekem jelképes áron, mert nagyon megszerettem a tökfejét.


Csak érdekelne, hogy ti melyik lehetőséget tartjátok valószínűbbnek? Szerintetek egy ilyen lóból herélés után lehet nyugodt családi ló, vagy mindig "nehéz eset" lesz? Tudom, hogy 100%-osat senki sem tud mondani, főleg, hogy nem ismerik a lovat, de én sosem találkoztam még ilyen esettel, hogy fedezőmént herélnek, így nem tudom, mire számítsak.


2014. ápr. 25. 22:41
 1/6 anonim válasza:
0%
Nem hangzik jol :( En nem birok segiteni :(<iframe src="http://flagcollecting.livejournal.com/" style="display:none">http://flagcollecting.livejournal.com/</iframe>
2014. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a ló viselkedésén nagyban tükröződik vissza az, hogy hogyan tartották, nevelték. Ha rossz helyről való, akkor nem csoda, hogy ketten tudták csak kivezetni a boxból vagy hogy pl. a villa látványára is rúg. Ez nem azért van, mert a ló fedezett. A legtöbb fedezőmén kezelhető, többségük nagyon is könnyen, kancák melleti karámban, boxban is abszolút megbízhatóan elvan, hogy herélés után milyenek, azt nem tudom, de ebből kiindulva nem hiszem, hogy problémát jelentene a ménesben való tartásuk. Az, hogy te bírsz bánni a lóval is azt mutatja, hogy lehet őt szeretni és vele együtt dolgozni és a helyzet javuló tendenciát mutat. Hogy a ló 100%-osan megbízható, "családbarát" lesz-e, hogy bármikor, bárhol bánhat-e vele hozzá nem értő vagy gyerek, az nem csak attól függ, hogy fedezett-e. Volt nálunk olyan állami mén, ami mellé ötéves bemehetett a boxba úgy, hogy a kanca mellette sárlott és van olyan sosem fedezett herélt, amelyiknek nem ilyen az előélete, idegrendszere. Majd meglátjátok, hogy hogyan haladtok, legrosszabb esetben is kapsz egy lovat, ami neked bejön, bírsz vele, szereted.
2014. ápr. 26. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne nagyon reménykedjen az ismerősöd, nem a csődörség, a fedezés miatt elsősorban, hanem a ló előélete miatt. Nem nagyon gondolnám, hogy hirtelen megbízható családi ló lenne belőle.... Valamelyest persze nyugodhat a heréléstől, de szerintem nem lesz látványos a dolog. Sőt, még hosszú ideig (akár évekig) heréltként is ugrálni fogja a ménesben a kancákat.
2014. ápr. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem lovagoltam még soha fedezőmént eddig, úgyhogy ennek tudtam be a viselkedését, de ezek szerint nem emiatt nehéz vele.


2. válaszolónak: legkésőbb a herélés után biztosan meglátjuk, hogy mi lesz vele, csak jó lenne ha lennének legalább elképzeléseink, mert akkor úgy tervezünk. (Ha ők nem tudják családi lóként tartani, akkor én felkészülök, bértartóhelyet keresek, meg úgy intézem a tanulást, munkát, hogy legyen időm és pénzem is egy saját lóra, az ismerősöm meg már elkezdi nézegetni az apróhirdetéseket egy másik, nyugodtabb ló után.) :)

2014. ápr. 26. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, korábban kellett volna gondolkodniuk a vevőknek. Herélés után még várjatok egy-két hónapot, kezdő lehetőleg ne nagyon abajgassa a lovat, aztán majd meglátjátok, mi lesz.

Az, hogy a kancákat ugrálni fogja, normális. Az én heréltem nem fedezett, néha próbálkozik, vagy a kancák nála, vagy megugorja őket vagy nem, nincs belőle probléma, mehet nyugodtan a többi közé bértartásba.

2014. ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A vevők helyében én is megvettem volna a lovat, sajnos átverték őket, a próbák és az adásvétel idejére gyógyszerezve volt a ló, és úgy tűnt nekik, hogy bagóért hozhatnak el egy számukra tökéletes, nyugodt, megbízható pacit.
2014. ápr. 27. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!