Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnék mihamarabb...

Hogyan tudnék mihamarabb megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés
Nyertem egy egész napos lovaglást egy rajzpályázaton, és nemsokára mehetnék is. De még életemben nem ültem lovon, semmit sem tudok róluk. A lovardában nem tanítanak meg. Direkt azért jelentkeztem rá, hogy most lovagolhassak. Hogy tanulhatnék meg? Pár napom van rá, max 2 hét.

2014. ápr. 26. 20:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok... valahogy az egyik mondatom kissé összekuszálódott :D Azt akartam írni, hogy első pár alkalommal járni nem fogsz tudni. De gondolom ez nyilvánvaló :)
2014. ápr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Olyan lovardát keress, ahol az alapok megtanítása után (értsd: ügetésben önállóan irányítod a lovat karámban, gond nélkül), terepre jártok. Ehhez extranyugodt lovak kellenek, de van ilyen is.

Meg kell szoknod a ló mozgását az egyenetlen, változatos terepen, valamint a reakcióit a neszekre, hangokra, váratlan helyzetekre. Két hét alatt napi kétszeri lovaglással meg lehet tanulni olyan szinten lovagolni, hogy fenn maradj a ló hátán mindhárom jármódban, ha az nyugodt és csak megy a sorban a többi után.


Ettől még NEM fogsz tudni lovagolni. Utazni fogsz a ló hátán, de az élmény biztosított arra az egy napra, FELTÉVE! ha adott a birkanyugalmú jószág, amelyik csak megy a sorban a többi után, és hajlandó a lovarda megutaztatni a lova hátán egy kezdő-"haladót", és vállalni a felelősséget érte egy napostúrán. Mondjuk erre valószínűleg kénytelenek lesznek a nyereményed miatt, de az biztos, hogy saját felelősségre fogsz lovagolni.


Ez egy amolyan durva "parasztlovaglás", amit így elsajátíthatsz. Erre az egy alkalomra tökéletes lesz, de ha szeretnél rendesen megtanulni lovagolni (a magad és a ló érdekében is - ha jól tudsz lovagolni, és több a tudásod a lovakról, sokkal másabb lesz egy lovastúra is), akkor javaslom utána térj vissza az edződhöz, de ne terepre járjatok, hanem térjetek rá a díjlovaglás alapjaira. Sok sikert! :)

2014. ápr. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Az már tányleg nem igaz, hogy megtanulni 50 év, mert a barátnőmnek alig kellett pár hónap a tanuláshoz. Ráadásul ezt kezdte 6 vagy 7 évesen..Köszi amúgy
2014. ápr. 27. 07:37
 14/20 anonim ***** válasza:
A barátnődnek nem ártana egy kis alázatot is tanulni (és egyébként úgy látom, hogy neked is). Jó lovas ugyanis tisztában van vele, hogy mindig van mit fejleszteni a lovagláson. Nincs olyan, hogy kész. Nincs olyan se, hogy "én tudok bokszolni", ugye? Mert valamilyen szintem tud az ember, de bármikor jöhet egy olyan ellenfél, akivel semmit sem tud kezdeni. A lovasnak jöhet egy olyan helyzet, egy olyan ellenszegülés, egy olyan ló.
2014. ápr. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
"Na de a lovak is inkább összetörik magukat, minthogy ránklépjenek." - Hát ez aranyos feltételezés részedről :) Majd ha testközelből megismerkedsz a lovakkal és lovaglással, megváltozik az egészről a véleményed. Nézz majd meg egy bepánikolt lovat, pont nem érdekli kire lép rá a 600 kilójával, Rád vagy a Jóistenre :)
2014. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A barátnőd pont úgy lovagolhat pár hónap tanulás után, mint ahogy te zongoráztál két nap tanulás után.


Nem érted a lényeget, de nem baj. Remélem, jó lovardába mész és tanítanak majd egy kics alázatot is, anélkül ugyanis sosem lesz lovas az emberből, csak olyan, aki a ló hátán ül.

2014. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A lovaglásnál mindig van hova fejlődni,csak itt keveredik az hogyha már valaki fent marad a lovon az tud lovagolni,holott közel sem ebből áll a lovaglás. 2 hét alatt könnyűügetni nem tanulsz meg..
2014. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hiszed el, hát ne hidd el, az ilyen pökhendi alakokból lesznek pontosan az olyan hétvégi lovasok akik ha már széküléssel meg a ló szájának rángatásával megelégedve kijelentik hogy ők bizasztán még a lótenyésztésen át a csikók belovaglásáig mindenhez értenek. Kérdezz már meg egy szakmabeli tanárt/belovaglót sötöbö, hogy 2 (teljesen mindegy hogy hét vagy hónap alatt) alatt "meg lehet-e tanulni lovagolni"... Senki nem beszél arról hogy mi számodra a "tudni lovagolni" számomra egy biztos berögzült ülés, egy ritmusérzék, finomra csiszolt reflexek, tudni kell minden jármódban a biztos segítségadásokat (tudod egyáltalán mik ezek? ) és a ló szájával finom kontaktust tartani, kell egy alap elméleti tudás hogy mikor mi is történik a ló mozgásában, sok tapasztalat, néhány anyaföld kóstolgatás, meg egy-két extrém helyzet megoldása. Neked ellenben lehet hogy azt jelenti hogy valaki felnyom a ló hátára, nem esel le ha ügetni kell, és ha nagyon megizzadsz, akkor a csoportban ki tudsz kerülni/ megelőzni egy lovat. Egyébként ki volt jelentve hogy csak lovagolni tudók jelentkezzenek? Gondolom nem, szóval biztosan számítanak rá hogy olyanok is mehetnek akik még csak képen láttak lovat. Gondolom felültetnek egy birkanyugodt idősebb tapasztalt lovacskára, ami nagy valósznűséggel ismeri a terepet, és becsukott szemmel is végig megy az útvonalon, aztán pulssz még figyelnek rád, és nem lesz semmi probléma. Akkor meg nem értem hogy miért kell erre az alkalomra ilyen szinten készülni? Ha meg szeretnél tényleg jól lovagoloni akkor fizess be egy loviba, aztán türelem és szorgalom, meg lesz a látszatja de ne határidőzd.
2014. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Elég érdekesen fogod fel a dolgokat,és magát a lovaglást is,de a pozitivitásod tetszik.Viszont ennyi idő alatt megtanulni lovagolni nem lehet úgy,hogy utána egész napos túrára tudj elmenni.De ha elég kitartó vagy,és van a környékeden egy jó lovarda,és ha minden nap legalább 4-5 napig futószáron megpróbálod az alap jármódokat kiülni,és rajta maradni a lovon,utána még 4-5 napig megpróbálsz szabadon menni,irányítani a lovat,és ha szerencséd van hamar ráérzel a dolgokra+ egy olyan lovat kapsz a lovastúrán ami könnyen kezelhető,akkor nem kizárt hogy sikerülni fog.Viszont ehhez nem sok reményt fűzök..részemről felelőtlen dolognak tartom,hogy úgy elmenj egy ilyen kirándulásra,hogy lovagolni sem tudsz.Megugrik alatt a ló olyat esel,hogy onnan soha többé fel sem kelsz!

2014. máj. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az előttem szólok tanácsát viszont fogadd meg,ebben a sportágban alázat nélkül semmire sem fogsz menni!És ezt nem kioktatásnak írtam,hanem jó tanácsnak!:)
2014. máj. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!