Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen árban van a kiscsikó?...

Milyen árban van a kiscsikó? Vagy a betanított, de fiatal ló? (kb)

Figyelt kérdés

Rokonom szeretne lovat venni.

Mivel nekünk régen volt lovunk, de én csak belecsöppentem, mert amikor születtem akkor már öreg volt..

Kb 8 éves lehettem amikor meghalt, és nagyon szerettem.

A rokonomék szeretnének lovat, és mivel nekünk volt, tőlem kérdezte, hogy milyen árban vannak.

Mivel én nem nagyon tudom, kérdezem! :)



2014. máj. 1. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne vegyenek csikót, mert elszarják. Nem viccből mondom, tényleg gy van, egy csikót nagyon könnyű elrontani. Először tanuljanak meg lovagolni (biztos ülés, mindhárom jármódban, terepen magabiztosak legyenek, és a lovagláshoz az is hozzátartozik, hogy közeli ismeretséget kötnek az anyafölddel... ) a lovakat ellátni, a lovak között eligazodni. Legyen elég pénzük nem csak a megvételére, hanem a tartására és az ellátására és ha beteg a ló akkor legyen fél milliójuk a műtétre, csontkovácsra stb... Csikót csak akkor vegyenek, ha van a közelükben (mindig) egy hozzáértő, és ha képesített belovaglóval idomíttatják be Ugyanis csak a Szilajban működik a "belenézek a szemébe és a következő pillanatban már díjugrató versenyen indulok" dolog. Egy jól belovagolt idomított heréltet, vagy kancát vegyenek (csődört/mént nem érdemes, mert általában nehezebben kezelhetőek, mindenre ráugranak ami él és mozog, és nem tarthatóak kancákkal egy karámban.) a lovasok.hu-n nézelődjetek ha komolyan gondoljátok, ugyanis 200.000 Ft-tól a határ a csillagos ég az árakban!
2014. máj. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Választási féléves zugcsikót már 60-70 ezerért is lehet kapni.

De első lónak nem ajánlja senki, hogy csikót vegyenek. Egy éves csikónál is még 3 év, amíg lovagolhatóvá válik és akkor még ugye be is kell lovagolni, ami nem kis feladat, és jobb ha hozzáértő végzi.

Szóval első lónak 6-8 éves rendesen belovagolt lovat érdemes választani. Azt is figyelembe kell venni, hogy mire akarják később használni és olyan képzettségűt venni. Fontos, hogy legyen útlevele.

Amúgy 200 ezertől mennek felfelé az árak, ki lehet fogni nagyon jó lovat ezen az áron, de olyan 4-500 ezrtő vannak általában, melynek rendezettek a papírjai és be is van lovagolva.

2014. máj. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igen, valószínűleg betanított lóval akar kezdeni:D

2014. máj. 1. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!