Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Problémás Csőför! Kb 135 cm...

Balo107 kérdése:

Problémás Csőför! Kb 135 cm magas csődör wels póni 2,5 éves. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Ha kivezessük az istálobil semmi probléma,könnyen vezethető stb...akitöl vettik annál mindig egybe volt egy másik csődörrel de nálunk egyedül van..A probléma az az hogy ahányszor meg lát egy lovat el menni az utcán vagy akárhol akkor meg bolondul szószerint !! rá ágaskodik az emberekre vezetés közben ,ha be van épp fogva akkor nem akar kocsiban menni ,ágaskodni ugrálni kezdd meg stb...ha oda csapok neki akkor pedig rám támad..nagyon rossz csődör !!! Ez ellen mit tudnék tenni hogy erröl le szoktassam ? Ha nem lát lovat akkor semmi baj nincs vele de ha lát lovat akkor mindennek vége !!!

2014. máj. 12. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kocsizás,az más. Ugyanúgy be kell kocsizni,mint belovagolni a lovat,vezetésnél meg egyéb esetben pedig határozottság kell,arányos erőt alkalmazz vele szemben,legrosszabb esetben ha nagyobb lesz és teljesen el lesz baxva vagy nem lehet sehogyse bírni vele,akkor ki kell herélni.
2014. máj. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A herélés sokszor hatásos, de az esetek 15-20 %ában "hatástalan". Legyél határozott vele (nem, nem verni kell), mutasd meg és érd el nála, hogy tiszteljen.

Attól, hogy befogják a kocsiba még nem fogja tudni mit kell csinálni...Odacsapsz neki és rád támad? Gondolj bele, ha én behúzok egyet nem ütsz vissza?:D

Azt kellene megérteni, hogy nem csak 2 féleképpen tudod vinni a történetet.

Lehet teljesen negatívan hozzáállni, tehát megfélemlíted.

Vagy csak akkor bünteted, ha rosszat csinál.

Vagy dicséred, ha jót csinál. (Szerintem, ennek van a legnagyobb értelme).

Meg ugye, hogy mindenért agyba főbe dicséred (ugyanolyan veszélyes és felesleges, mint az első).

Mivel magadról semmit nem írtál így távolból a legegyszerűbb azt mondani, hogy vidd szakértőhöz!

2014. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Abban a korban van hogy már nagyfiúskodik. Sokfajta csődör van, van amin meg sem látszik hogy az, és simán el lehet vezetni még a sárló kanca mellett is egy nyihogás nélkül, van olyan mint aminek a tiéd is látszik. Nevelni lehet, de a hormonok okozzák nagyobb részt ha csak akkor szemtelen ha más lóval találkozik. Én herélés párti vagyok, mert
2014. máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nagyban megkönnyíti a gazdák dolgát, és ha nem szeretnél vele fedeztetni, akkor sokkal kényelmesebb utána a lónak is, hiszen ki lehet rakni egy legelőre kancákkal heréltekkel, nem kell külön tartani a többitől, nem fogják félelemből feszítővel vezetni/lovagolni, és igazából egy csődörösebb mén mindig is kicsit kiszámíthatatlan lesz, láttam már olyat hogy egy alapjában szelid csődört csak a rács állította meg hogy le ne vágja az embert mert utólag kiderült, nyers hús szaga volt a kezének.
2014. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tegyük hozzá, hogy ha egyedül van, nem csoda, hogy "megbolondul", ha másik lovat lát, két és fél éves, dolgozó méncsikóként...
2014. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi jó válaszokat !!!:) ÉS erröl hogyan tudnám leszoktatni hogy ne érdekelje más ló ??? Heréltetni nem szeretném !!! De fedezni se akarok vele...Nekem ő jo lenne igy ahogy van nicns is probléma csak ha lovat lát... ( mindegy hogy sődört vagy kancát ) Be kattan rögtön !! HOgyan szokassam erröl le.??
2014. máj. 12. 21:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Az engedelmességet a lónál következetes munkával el lehet érni, de a fajtársakhoz való kötődésről nem lehet leszoktatni, mert a ló társas állat és szüksége van arra, hogy a fajtársaival együtt legyen.


Az előbbin a herélés biztosan segítene valamennyit, az utóbbin viszont nem.

2014. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem...Az nem is lenne baj ha csak nyeriteni meg stb..de vezetés közben rögtön két lábra és csapna le az első lábaival...kocsiban pedig szinte meg foghatatlan (Nagyon nehéz meg fogni) Bekattan...nem tudom miért van ez...Halottam olyasmit is hogy nagyon ki van indulva (Még nem volt vele fedzve) És állitolag ha fedeznék vele akkor le nyugodna...Tipp ??
2014. máj. 12. 21:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy tudatlan, lóhoz sz...rt se értő ne tartson lovat, pláne ne csődörcsikót, pláne egyedül. :-( Az, hogy dolgoztatod is, már elég durva, de hogy ráadásul mindezt úgy, hogy másokat is veszélyeztetsz, az végképp kiveri a biztosítékot már ne haragudj. Kocsiban megfoghatatlan... Nos, akkor tán érteni kéne hozzá, hogyan kell egy lovat bekocsizni, addig meg inkább nem nyúlni hozzá, ugyanis ebből még durva baleset lehet. Ha te kitöröd a nyakad, mikor elrohan a ló és felborítja a kocsit, az egyéni szociális problémád, magadnak csináltad. De ha közben másokat veszélyeztetsz (egy elrohanó ló, kocsival pláne a durván veszélyes kategória) az már közügy. Remélem, valamelyik szomszédod tett már ellened feljelentést! Baromira elegem van már abból, hogy a lovasok általános megítélése a hozzád hasonló hozzá nem értő, ráadásul abszolút felelőtlen emberek miatt egyre rosszabb. :-(

Tegyél meg egy szívességet önmagadnak meg a világnak: add el, vagy ajándékozd el azt a szerencsétlen lovat!

2014. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Áruld már el, ha nem szeretnéd tenyésztésre használni, akkor minek a lópikulának annak a szerencsétlen párának tök? Ha nem bírsz egy csődörrel,akkor minek erőlteted? Vagy heréltesd és ha lenyugodott akkor neveld tanítsd következetesen (nem állandó veréssel) vagy meg adj rajta tovább és vegyél valami a szintedhez való kis kancát/heréltet. És nem ha fedeztetsz vele akkor még jobban felcukkolja majd magát máskor, azért is szokták kérdezni a csődinek hagyott nem fedméneknél hogy "fedezett már?" Amúgy meg azt ne mond hogy befedeztetnél egy kancát csak azért hogy a te csikód lenyugodjon... Ha nem változtatsz valamin, a vége az lesz előbb-utóbb hogy valaki megsérül...
2014. máj. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!