Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell felhelyezni a...

Hogyan kell felhelyezni a martingált?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy ha rosszul teszed akkor árt ?

Akkor hogyan kell JÓL feltenni ?


2014. máj. 26. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


1.Becsatolod a még egyik oldalon fel nem csatolt hevederbe, és azután csatolod be a heveter másik oldalát a nyereghez.

2.A kisnyeregszány előtti kis karikába és a marján bekapcsolod a szíjakat.

3.A két kantárszárat szétszeded és beléjük fűzöd a martingál részét (a többi szügyelő), majd összekapcsolod a két kantárszárat.

Én kb. egy éve használtam martingált, remélem jól emlékszek. Amúgy biztos van valaki a lovardában (ha ott lovagolsz) aki szívesen segít. Remélem tudtam segíteni! :)

2014. máj. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és be álitani a nyak részi csatoknál vagy hogy is nevezem :D ?
2014. máj. 26. 19:25
 3/3 anonim ***** válasza:

A karikák magasságát, ahol fut a szár, azt kell jól eltalálni. Akkor jó, ha a szabályos kéztartásnál, aló támaszkodásánál nem töri meg a szár vonalát. Ha hosszú, akkor olyan, mintha nem is lenne, ha meg rövid, akkor megtörik a szár, egy plusz erő lép fel és felesleges nyomás alá helyezed a ló száját.


Futómartingálnál általában a ló lába közé menő szíjon tudsz állítani pár lyukat.

Szügyellős martingáloknál általában a villa leszedhető, van hogy az alján tudsz a hosszúságán állítani, van hogy a szárain van a csat.

2014. máj. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!