Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha valaki szeretne megtanulni...

Ha valaki szeretne megtanulni lovagolni (eddig semmi tapasztalata sincs), melyik könyvekből érdemes az elméleti részt megtanulni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 6. 15:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ja... büdöspest és agglomeráció, még a vá'ság előtt.

Egy ritkán lakott, csóró környéken manapság lehet, hogy jobban megbecsülik az ügyfeleket... bár őszintén szólva el sem tudom képzelni, hogy honnan nőttek volna ki azok a bizonyos "megbízható oktatók" meg "képzett iskolalovak" csak úgy, ripsz-ropsz, varázsütésre. Egy sikeres versenyző aligha alacsonyodik odáig, hogy kezdőket futószárazzon. (Legfeljebb a saját barátait.) Ők egyszerűen más dimenziókban mozognak (anyagilag), minthogy ilyen pitiáner és fáradságos munkával keressék a kenyerüket. Egy sikeres versenyző mögött mindig megvan az az anyagi háttér, hogy még ha világmegváltó kedvében van is, ne személyesen aszalódjon a tűző napont a futószárral kőrözve, hanem felvesz e célra valami kisinast.

2014. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 x) ***** válasza:
Versenyző mögött anyagi háttér?! Na ne vicceljünk már. Jó, egy világklasszis lovasnak talán összejön annyi a versenyzésből, hogy ne éhezzen. De mondjuk valaki, aki megyei szinten sikereket ér el, de nem tud onnan kitörni, annak elképzelhető, hogy "le kell alacsonyodni" a szerencsétlen pórnép lovagoltatásáig. (Bár én nem értem miért lenne lealacsonyodás az ismereteidet átadni másoknak...) A versenyzésbe sajnos rengeteg pénzt bele kell ölni, ami nem mindig jön vissza. És lehet valaki a világ legjobb lovasa is, ha nincs pénze, hogy a kezdeti sikerei után nagyobb kaliberű versenyekre menjen, akkor nem fog érvényesülni soha. És akkor bizony marad a lovagoltatás, a túravezetés meg hasonlók. Nem egy ilyen embert ismerek, aki kiváló lovas, sok rangosabb versenyen lovagolt, de mégis itt kínlódik pár ezer forintból havonta.
2014. jún. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem a verenyzésből lesz anyagi háttere, hanem azért lesz belőle versenyző, mert van pénze, mint a pelyva. Egy versenyló nem olcsó móka, a sportistállókban sem 45e a bértartás, plusz a nevezési díjak, szállítási költség, edzői díj stb, és ezt éveken keresztül folyamatosan fizetni kell ahhoz, hogy az illető egyed felfejlődjön és -tehetségétől függően - több-kevesebb sikert érjen el. Akinek van évente 1-1,5 milliója egy ilyen hobbyra, az már nem fog beállni a lovasnégyszögbe, napi 6-8 órában tehetségtelen amatőröket futószárazni. Ha néha-néha egy-egy lecsúszott "kiváló lovas" be is vállal ilyesmit, elég gyorsan rá szokott unni erre a mulatságra, és egy-két szezon után keres magának rendes munkát.
2014. jún. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, óriási tévedésben vagy! Képzett edző vagyok, sokévnyi versenymúlttal, néhány szép sikerrel is a hátam mögött, és bizony ismerem a szitut, amikor zsíros kenyér van nem csak hónap végén... Sokan, nagyon sokan vagyunk ilyenek. Akik nem azért versenyeznek, mert pénz van rá, megkoplaltuk már százszor, ezerszer a lovainkat, a versenyzésünket. Egészen egyszerűen van egy fontossági sorrend, ez mindenkinél más. A lovasok egy jó részénél előbb való az, hogy lovagolhasson, versenyezhessen, mint hogy legyen egy jobb telefonja, vagy akár csak egy márkás cipője... Évszámra nem megy az ember nyaralni, hatszor meggondolja, mit vesz a boltban, de a lóra költ... Név nélkül említenék egy kiváló military lovast, nemzetközi szinten ismert és elismert, csak épp télen ha kell, elmegy kamionozni, mert kéne a pénz... igen, ő is beáll futószárazni, képzeld el. És tizenöt éve ugyanazt a lovaglócsizmát hordja versenyen.... Kiváló szakember és kiváló ember... igen, ez is van, ilyen is van. Ismerek párat én is jól. Szóval kicsit el vagy tévedve. Létezik a kategória, amiről írsz, de a nagy átlag hidd el, nem ez.
2014. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen, igen, pont az efféle fillérbaszó csóróság miatt szoktak elmenni a lovaspályáról az emberek. Nem mindenkiben van akkora elhivatottság, hogy félig csövesként élje le az életét. Akad ilyen is, nem vitás... de azért az 45 év feletti lovász vagy lovasoktató igencsak ritkaság számba megy. :-p
2014. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 53gr3ii W33D válasza:
nem ez a téma, de én elméletben tanultam meg vezetni, és hoppá . . tökéletesen ment 3 perc után. minden agyban dől el.
2014. jún. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A barátomról van szó egyébként, már volt a kérdés kiírása óta lovagolni, és tervez is menni. Ajándékként szeretném neki adni, hogy tudja az elméletet is :)
2014. jún. 30. 14:03
 18/18 A kérdező kommentje:

Akkor kettő könyvcímet javasoltatok eddig?


Wilhelm Müseler: A lovaglás iskolakönyve


Ló és Lovaglás

2014. jún. 30. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!