Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasoktatói oklevéllel lehet...

Lovasoktatói oklevéllel lehet lovastanyát vezetni és lovagoltatni?

Figyelt kérdés

Milyen plusz engedély,képzettség kell, hogy a lovaimmal oktathassak és esetleg bértartást is vállalhassak ?

Mivel kevesebb az oktatói az edzőitől? Érdemesebb azt elvégezni?



2014. jún. 9. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:

ahogy én tudom most nem az kell, hanem a lovas túravezetői, nem feltétlen a tulajdonosnak, de kell legalább 1 alkalmazott, aki rendelkezik ezzel a papírral (okj).


most elég bonyolult a helyzet, ugyanis ahhoz, hogy lovardát nyiss igen sok szabálynak kell megfelelned és most már a lovaknak is le kell tennie az alkalmassági vizsgát, mielőtt elkezdenél oktatni.

2014. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

itt olvashatsz pl arról, hogy milyen lovak kellenek:

[link]


itt meg maga a rendelet. ha jól értelmezem, akkor kell túravezetői és lovasoktatói is.

[link]

2014. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég a túravezetői, ezzel lehet lovardát üzemeltetni és oktatni is, viszont a versenyeztetéshez edzői papír kell.

A lovakat most már vizsgáztatni kell, meg ugye származás nélküli lóval nem lovagoltathatsz. De amúgy minden benne van a rendeletben, hogy milyen infrastruktúra szükséges lovasoktatáshoz.

2014. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt azért jegyezzük meg, hogy az egész országban kb. 200 lovarda van, ami az MKEH-nél regisztráltatni mert, és ezzel bevállalta, hogy ellenőrizzék, telephelyileg megfelel-e a jogszabályi követelményeknek; és összesen 60 iskolalovat vizsgáztattak le mostanáig.

Szóval szépek, szépek ezek az eu-konform szabályzások, de igazándiból a legtöbb helyen magasról tesznek rájuk, a hatóságok meg, amelyeknek betartatni volna dolguk őket, szemet húnynak. Már évek óta.

Nem egy "lovardát" tudok, ahol már egy áfás számla igénytől is zavarba jönne a tulaj. ;-)

2014. jún. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdés nem ez volt.

A lovasok.hu-s lionket köszönöm áttanulmányozom azt köszönöm !! Sajnos csak a lovastúra vezetői felejtős egyelőre mivel most már revet kérnek hozzá.

2014. jún. 10. 00:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem aki lovastúrát tud vezetni, meg oktatni szeretne, az egy rev-et is meg tud csinálni, nem egy nagy dolog ám.
2014. jún. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mindenütt kérnek REV-et, pl itt sem [link] , csak REV szintű lovastudást. A REV-et letenni nem nagy ügy, ha tudsz lovagolni. Aki meg nem menne át az ne akarjon oktatni.

Mondjuk nem értem miért erőltetik az ugratást, én szeretnék majd egyszer oktatni, de ugratni nem akarok.

2014. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!