Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jól értelmezem ezt a hirdetést...

Jól értelmezem ezt a hirdetést? Használják a lovamat oktatásra és még én fizessek?

Figyelt kérdés

Ezt most jól értelmezem, hogy én, a lótulajdonos odaadom a lovamat, ők napi (!) 1-2 órát használják és még fizessek 25.000-et a ló ellátásáért? Most én értem félre, vagy tényleg ennyire pofátlanok a Szilaj lovasparkban??

[link]


2014. jún. 12. 13:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szóval keresnél rá felestartót...


Felestartót, aki önállóan dolgozik a lóval. És hanem találnál olyat, akinek olyan a lovastudása, hogy nem árt a lónak? Aki esetében nem kell attól félned, hogy 32 fokban a tűző napon lovagol? Aki nem vágtázik vele fel-alá a szántásban? Aki nem cseszi el? Akkor mit csinálnál vele? A lovasiskolában legalább kontrollált körülmények között dolgozik a ló és ha csak napi 1-2 órát, azt bizony tűző napon is kibírja. Mellesleg ahogy láttam, van fedeles lovardájuk, tehát nem sütné meg a ló fejét a nap...


A lovasiskolás lovak táborban - mivel láttál már ilyet, gondolom nem újdonság, hogy - nem napi egy-két, de nem is három órát mennek, hanem ennél jóval többet.


De nézd, ha neked ez nem tetszik, akkor ne add nekik oda a lovadat és kész. De ettől ez még létezik és sajnos vannak olyanok, akik rászorulnak. Legyen úgy, hogy te sosem tartozol majd közéjük.

2014. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%
Uccsó te túl naív. Amiről mesélsz az egy ideális világ, csak am magyar valóság rohadtul nem ez, hanem hogyha ügyfél van, akkor a ló megy, ha negyven fok van akkor annyi. És tényleg pofátlanság, mertha csak 2000Ft-os óradíjjal számolsz napi egy órát az havi 60 ezer, de ez minimális számítás, inkább 90-100 ezer körül hasznot hajt az állat. Vsagyis a kérdezőek igaza van, ennyi pénzért még pesten környékén is ingyen, vagy max jelképes összegért kne tartan ia lovat, főleg úgy, hogy az istállónak nincs benne kockázat, mert ha szétverik a lovat vagy lesérül a gazda gondja. Egy szó, mint száz, nagyon hülyének kell ahhoz lenni, hogy valaki ilyenbe belemenjen, akkor inkább kiviszem a lovamat az istenhátamögé ridegtartásba havi 25 ért.
2014. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Az ilyen felfogású lovardákban tényleg nem a ló a fontos.Azt nem gondolod komolyan,hogy 40 fokban a fedelesben lovagolnak,ahol meg lehet dögleni a fülledt melegtől a levegőtlen zárt helyen?Amúgy ha egy ilyen lovardákban az egész napi dolgoztatástól lenyomorodik a ló,mindig mehet olaszországi társasutazásra és jön az árából másik,most olcsó egy ló élete.
2014. jún. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

nyilván olyannak nem adnám feles bértartásba, akinek lovagló tudásáról és a lovakhoz való hozzáállásáról nem győződtem meg, de egyébként nem is értem miért kell azon lovagolni (hahaha) hogy mit csinálnék én, ha úgy megszorulnék, hogy nem tudom eltartani a lovam (7 éve van lovam bértartásban és ilyen még nem volt, remélem nem is lesz, teszek is érte, hogy "anyagi biztonságban" tudjam), mert nem ez volt a kérdés.

hanem az, hogy valóban van-e ekkora pofátlanság!


egyébként pont azért, mert láttam már lovastábort, azért gondolom úgy, hogy az az 1-2 óra nem 1-2 óra és amikor az egyiknek 6. órát is mennie kell akkor pont a félbértartott ló lesz az, ami megy, nem a saját.

2014. jún. 12. 19:50
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Akkor most az elképzelések alapján próbáljuk eldönteni, hogy jó-e ez a megoldás vagy a hirdetésben leírtak alapján?


Mert egy feles bértartó is mondhatja ám azt, hogy ő csak háromnaponta egy órácskát körözget a karámban, aztán úgy dobja be a remegő, habos lovat a boxba, hogy az lefekszik kínjában. Mert én meg ilyet láttam.


Ennyi erővel feltétlethetünk bármiről bármit. A kérdésben napi egy-két óra használat volt az, ami nem tetszett a kérdezőnek. Az, hogy mi az átlag, az egy más dolog, senki nem tudja biztosan, hogy mennyit menne a ló. Ez itt nem a tapasztalatok, meg az elgondolások cseréje, hanem egy konkrét kérdésre egy konrkét választ illene adni. A kérdés az egy-két órás lovagoltatásra vonatkozik, amit a kérdező sokall, nem arra, hogy ez "általában" hogy működik a gyakorlatban.


Kedves kérdező: azért "lovagolonk" azon, hogy te mit tennél, mert úgy kérdezted: "Használják a lovamat oktatásra és még én fizessek?" Nem, ne fizessél. Senki nem mondta, hogy fizessél. De ha jól esik neked itt háborogni, mert te még nem hallottál ilyen lóbérlésről, hát most már hallottál, próbáld megemészteni.

2014. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
azért tennék különbséget, mert ha van egy lovam bértartásban és keresek rá egy feles tartót, akkor nyilván a bértartó hely tulaja, lovas társak szólnak, ha habosan rakná be a boxba, míg ha maga a hely tulaja használja a lovat, akkor nincs aki szóljon (esetleg másik bértartók), hogy nem a megbeszélt 1-2 órát használták.
2014. jún. 12. 21:32
 17/23 A kérdező kommentje:
egyébként igen, ami hihetetlen volt számomra, hogy napi 1-2 óra használat és emellé még kérik a bértartás felét is! sajnálom, hogy erre rácsodálkoztam, én ilyenről, így még nem hallottam! te igen? hol van még ilyen?
2014. jún. 12. 21:33
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én baromira nem tartom etikusnak ezt a hozzáállást a lovarda részéről. Nem is az a gond, hogy más lovagol rajta, hanem az, hogy MINDIG más, na meg legyen jól képzett, mert ők csesznek időt és pénzt fordítani arra, hogy maguknak vásároljanak és idomítsanak lovakat.


Azért a 10-15 ezer Ft-ért, amit nyersz a tartási költségen (más helyekhez képest) nem éri meg tönkre tenni a lovat. Mert tuti nem 1-2 órát fog menni, hanem 3-4-et meg majd te igazodj másokhoz, mert mennél ki a lovadhoz, de mondjuk pont akkor kezdte az óráját rajta az aktuális vendég. Te meg végig nézheted, hogy esetleg tépi, rugdossa, meg hasonlók. (és nem mehetsz oda, hogy letéphesd a hátáról, mert köt a szerződés).

Aztán ott van az is, hogy kinek a cuccát fogják nyúzni? A tiedét, mert az való a lóra. Ha elszakad a szár vagy ez-az rongálódik, akkor soha nem lesz meg a tettes te pedig pótolhatod drága pénzért, hogy aztán más megint tönkre tegye. Ha meg elzárod, akkor meg ki tudja milyen nyereggel, meg hogy nyergelik és törik szét a hátát.


A törvény kimondja, hogy a lovardának le kell vizsgáztatnia azon lovait, melyeken oktatni akar. Most akkor az összes bértartott lovat is levizsgáztatja, vagy bekamuzzák, hogy az éppen lovaglóé az adott ló. (valószínű utóbbit játszanák el).


Szóval ez több sebből vérzik, jóérzésű lovas soha nem vinne ilyen feltételekkel bértartásba.

2014. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Fordítva már hallottam, hogy a lovarda iskolalovát "kibérelheted" magadnak havi 25-30e-ért korlátlan használatra, de ez a figura merőben új.

Továbbá érdekelne, hogy mi lesz majd télen, amikor nem lesz rá "napi 1-2" vendég? Akkor meg elkérik a teljes bértartási díjat? Egy ilyen helyen még ez is előfordulhat.

Nekem az jön le ebből a hirdetésből, hogy a lovasgazda nagy fogtechnikus, se vételárat, se képzési időt nem akar beruházni avégett, hogy iskolalovai legyenek, de még csak etetni-itatni sem akarja őket, mindezt mással akarja kifizettetni, ő meg majd csak zsebel a bérlovasoktól. Hahaha, ébresztő, mert belelóg a keze a bilibe!

2014. jún. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Utolsó, hogy mi lesz télen?

Addigra rájön a gazdi, hogy palira vették, szarrá lovagolták a lovát, elcseszték a cuccait, és megy keres egy másik lovardát.


A lovi tulajnak meg elég megtartani az előírt 5 saját lovat, következő nyárra meg megint fog pár verebet.

2014. jún. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!