Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti elfogadnátok így egy lovat?

Ti elfogadnátok így egy lovat?

Figyelt kérdés

Feltételezzük, hogy a szüleid elválnak, viszont mindketten azt akarnák, hogy velük maradj. Az egyik szülő pedig vásárolna neked egy lovat, hogy ezzel "megnyerjen" magának. Te először nem fogadod el a lovat, majd mivel látják rajtad a szülők, hogy ez az egész válás megvisel téged, így végül felhagynak a háborúskodással és korrekt mód kiegyeznek, hogy mindenkinek jó legyen.


Kérdés: mindezek után a lovat végül elfogadnátok?


2014. jún. 12. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Még nem kerek a sztori. Zsarolás ez, annál kell laknod, akitől kaptad a lovat, vagy a szülők amolyan vigaszdíjnak közösen veszik neked a lovat, közösen fizetik a tartását és ettől függetlenül döntheted el, hogy kinél lakj?


Nem írtad hány éves vagy, de gondolom kamasz, ha még a szüleiddel laksz, nos én kamasz koromban annyira vágytam egy lóra és annyira letojtam a szüleim, hogy elfogadtam volna.


vagy most az a sztori, hogy nem fogadtad el a lovat és most mégis kéne és már nem mered szóba hozni?

2014. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen 😊
2014. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy elfogadnám. Más kérdés, hogy ez az adott szülővel való kapcsolatomon semmit nem változtatna.
2014. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem annál kell lakni aki a lovat vette, annyi csak a "feltétel", hogy a hétvégét vele kell tölteni, de ez nem baj egyáltalán. Hétköznap pedig a másik szülőnél vagy. A szülők közösen fizetik a ló tartását. De ha nem lenne ló, akkor is megfelelő lenne ez a beosztás, csak ha már itt van, akkor... Ti elfogadnátok?
2014. jún. 12. 14:24
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze mindkét szülőt szereted és ők is téged, de ők együtt már nem boldogok. Igen, eredetileg azért volt véve a ló, hogy azzal lakj aki vette, de aztán végül csak megegyeztek abban, amit fentebb írtam.
2014. jún. 12. 14:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam, elfogadnám. Az nem tiszta, hogy ha megengedhetik maguknak, eddig miért nem vettek? De nézd, ha ők úgy érzik, hogy ez csillapítja a lelkiismeret furdalásukat, te pedig már régóta szeretnél egy lovat és úgy érzed, elboldogulnál vele, hát fogadd el.
2014. jún. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én is elfogadnám. viszont csak akkor, ha nem fellángolásos szerelem a lóval, és tuti biztos lennék benne, hogy nem unnám meg, és imádnék vele foglalkozni.
2014. jún. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 x) ***** válasza:

Nem. És szülőként a lehető legrosszabb döntés anyagi javakkal betömni a gyerek száját, hogy ne hozza föl milyen rosszul esik neki a válás. Talán azért mondom ezt, mert a családomban ez hatalmas probléma volt. Anya és a testvérei mindig csak pénzt kaptak, törődést soha, és még 40 éves korukban is függtek nagymamámtól. És emiatt rengeteg gyűlölet felgyűlt bennük, minden vitának ez volt az alapja, hogy be volt tömve a szájuk pénzzel.

Ezt azért mondom el, hogy tanulj az ő hibájukból. Ne fogadj el ilyen nagy összegű dolgokat, dolgozz meg értük. Sokkal önállóbb leszel később.

Meg ahogy előttem is írták, ez nem arról szól, hogy most kapsz egy lovat, jól érzed magad fél évig utána meg kocsi kell, lakás kell, bulizni akarsz menni azzal az indokkal hogy "megérdemled mert a szüleid elváltak". Egy ló ott lesz veled még minimum 15-20 évig. Suli mellett nem biztos, hogy boldogulni fogsz vele. Ahelyett, hogy mennél a barátaiddal muszáj kimenned a lóhoz és lemozgatni, stb. Nem kellemes. És tényleg ne hagyd, hogy a szüleid pénzzel akarjanak megvenni. Ha majd önálló életed lesz nem hiszem, hogy a szüleidnek kéne fizetni a lovad költségeit. 18-19 éves korodban már neked kell majd előteremteni rá a pénzt.

2014. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!