Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Angol nyereg alá western alátét?

Angol nyereg alá western alátét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom mennyire buta kérdés ez, de mi van akkor, ha angol nyereg alá western alátétet rakok? Azért gondoltam rá, mert a western alátétek annyira jó melegek, meg vastagok, hogy télen terepen el tudnám képzelni a lovamnak. Még nem próbáltam. Nagyon nem passzol a kettő kialakítása?


2014. jún. 18. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos általában nagyon nem passzol, mert a western alátétnem ér le addig a ló oldalán, mint a normál angol alátétek és így nem ér le a nyeregszárny alatt végig. Ha találsz nagyobb méretűt, akkor ugyan kicsit képzavar, de kit érdekel, ha neked tetszik, a lovadnak kényelmes, akkor ne foglalkozz vele, hogy mennyire passzol össze. A méret jó legyen, a többi abszolút egyéni dolog. Ha neked bejön, tedd!
2014. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyi lehet a bökkenő, hogy ha vastag az alátét (mint ahogy általában vastag), eltartja a nyerget a ló hátától, beszűkíti azt. Lehetőleg próbálj ki egyet, hogyan áll, hogyan izzad meg benne a ló (vannak-e száraz foltok) és ha ez rendben van, akkor ha neked mindegy, hogy hogy néz ki, használd. Mondjuk annyira hosszú és széles nem lehet, hogy a melegítő funkciójáért érdemes lenne ezzel nyergelni. Ha nyírt a ló, rádobsz egy pokrócot vesetájékra vagy egy munkatakarót és probléma megoldva.
2014. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!:))
2014. jún. 18. 22:39
 4/4 nincshozzáfantáziám válasza:
Ha a lónak jó miért ne? Én is menetem már így de csak azért mert a lóra nagy a hevederem és maxra be van húzva. (De már vettem neki kisebbet ezért nincs már rá szükség.) de azért tegyél be alá egy angol alátétet is azért hogy ott ahol lelóg a westwrnről nehogy kidörzyölje a lovad oldalát. és szerintem nem hülyeség hanem praktikus :)
2014. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!