Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Angol nyereghez western alátét?

Angol nyereghez western alátét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne a hozzáértők felé, hogy én, aki angol lovaglást tanultam 6 évig használhatok - e western felszereléseket az én lovastudásommal?

Soha nem ültem még western nyeregben, de nyáron veszek két lovat és hobbilóként fogom tartani őket, főleg hosszabb távokra, terepre fogok velük menni.

Tudom vannak ilyen túra nyergek is, de mi a helyzet a western cuccokkal? Meg mondom őszintén én azért szeretnék western felszerelést, mert tetszik. Fogalmam sincs hogyan kell benne ülni, nem tudok sokat a western lovaglásról, csak amit olvastam. Ennek ellenére használhatom a felszerelést, vagy ahhoz egy egészen más jellegű lovaglás és hozzáértés is szükséges?


A másik kérdésem az lenne, hogy a western kantár és egy sima kantár között mi a különbség? egészen máshogy ekll használni?


És angol nyereg alá tehetek western alátétet? ilyesmit: [link]

Vagy ez tök hülyeség? És az tévedés, hogy annál jobb minél vastagabb alátét van a nyereg és a ló háta között? Mert ez esetben pl tök jó a western alátét. Vagy az nem passzol az angol nyereg kialakításához?


2014. jan. 2. 23:44
 1/2 anonim válasza:
szerintem menj el egy westernlovardába,néhány hónap alatt valószínűleg minimum alapszinten áttérni westernre/már ha a lovak westernbe vannak belovagolva,ha nem,akkor semmiképpen...nem jó keverni a kettőt) amúgy ugyanúgy kell ülni,inkább jobban a 'hátsó zsebeken'. western kantáron nincsen orrszíj,és vannak egyfüles kantárok(amin nincsen torokszíj) és általában főleg az idősebb lovak szájában feszítőzabla van, és a westernszár pedig két részből áll,és és lazán kell használni...
2014. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

és ha csak angol nyereg alá western alátétet teszek az jó lehet? vagy nem passzol a kettő fekvése?

(csak mert azok olyan jó vastagok és így gondolom kevesebb nyomást gyakorol a nyereg a ló hátára és akkor nyeregemelő sem kell)

2014. jan. 6. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!