Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikó nélkül mikortól mehetek...

Csikó nélkül mikortól mehetek ki? Akár a pályára, vagy terepre.

Figyelt kérdés

2 hónapos a csikóm, és már őszintén szólva, nagyon elegem van belőle :D Ne úgy gondoljátok, hogy fú de leütném, meg ilyesmi, csak már szeretnék a lovammal együtt terepezni egyet, vagy a pályán egy nagyon jót lovagolni. ketten.

tegnap becsuktuk a csikót a boxba miután felültem a lóra (megoldható volt), és a 'tanya' 'terület' körül lovagoltam, 'szaladgáltam' egy keveset , max 30 perc volt. Amikor kijöttem akkor nyerített a lovam egyet, utána rendesen ment mintha semmi nem lett volna. A csikót nem tudom.

Többeket kérdeztem hogy mikortól mehetek el csikó nélkül akárhova, mert barátnőmmel szoktam faluba bemenni, de páran azt mondták hogy 6 hónapos kora után otthon hagyhatom 1 órára, valaki meg mondta, hogy most is kimehetek fél órára, egy hónap múlva 1 órára is, de még mindig nem tudom mi legyen.... szerintetek?


2014. jún. 25. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Hat hónapos korban már le szokták választani őket végleg.Nyugodtan ki mehetsz most is egy-két óra hosszat,ha a kanca nem dilizik a csikó után.
2014. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ahogy az előző írja, 1-2 órára már ott lehet hagyni a csikót, ha a kanca hajlandó.

valaki viszont figyeljen rá, mert eléggé össze tudják zúzni magukat, ha anyu után akarnak szökni.

6 hónaposan pedig már egyáltalán nincs szüksége az anyjára, akkor már "örökre" szét lehet őket választani.


amúgy ez az idő folyamatosan növelhető, most még azért pici, 1-2 órával elégedj meg.

akár figyelheted is, hogy milyen időközönként szopik, ez is egy támpont.


de pl 5 hónaposan már olyan jól esznek hogy simán fél napos lovaglásra is kimehetsz, szopik reggel, meg délutántól, közben meg eszik füvet, vagy szénát.

2014. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a kanca nem dilizik, akkor otthon hagyhatod a csikót. Viszont arra nagyon figyelj, hogy a box rendesen zárható legyen, akár felül is, mert a mi csikónk kimászott a 150-es boxajtón.
2014. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon sokat segített mindenki. Tegnap láttam őket, de nem bírtam már írni telefonról.

Ma kimentem reggel terepre, hihetetlen nagy szabadság érzetem volt, és nem, nem nagyon dilizik a csikó után :) Annyi hogy amikor elmegyünk és visszaérünk 1-1 nyerítés van, a kiscsikó pedig zárt boxban van, ellenőriztük párszor hogy van-e olyan dolog, amivel kárt tehet magában, de nincs, minden rendben lesz.

Köszönöm a választokat!

Azt esetleg még meg tudnátok mondani, hogy mikor kellene leválasztani? Mert 6 hónapra gondoltunk, de egyik ismerősünk azt mondta, hogy 1 éves koáig is maradhat az anyjával. Őszintén, én azt nem bírnám, és a lovam se.

2014. jún. 26. 18:41
 5/5 anonim ***** válasza:
6 hónaposan már leválasztható, külön boxba tehető, sőt én nem is az anyja mellé raknám, had szokja.
2014. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!