Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gerincvédőt csak versenyzők...

Érsek Ákos kérdése:

Gerincvédőt csak versenyzők viselhetnek?

Figyelt kérdés
Szerettem volna én is egy gerincvédőt, aztán kiderült, hogy azok szokták viselni, akik versenyeznek illetve először tanulnak lovagolni.

2014. jún. 30. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért ne viselhetne más is gerincvédőt? Mindenkit megillet a jog hogy vigyázzon a saját testi épségére...
2014. jún. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Főként kisebb gyerekek és fiatalok hordanak, versenyzők már kevésbé, vagy legalábbis még nem láttam. :)
2014. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok versenyző hord,military-ban kötelező is.Csak azért nem látszik,hogy hordanak,mert nem ezeket a nagy pufi védőket veszik,hanem lehet kapni testre simuló,csinos gerincvédőket is,bár azoknak az ára is csinos..:D meg ugye általában a zakó alá veszik,úgy elegánsabb.
2014. jún. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk nyugatra már egy magára valamit is adó hobbilovas is visel gerincvédőt.

Ezelőtt vagy 15-20 évvel a Balatonfelvidéken lovastúrázó németeken láttam először ilyesmit, ők már akkor is vigyáztak a testi épségükre. Szerintem fontos lenne, hogy nálunk is általánosan elterjedjen, de mi mindig le vagyunk maradva pár 10 évvel... Amikor még gyerekként lovagolgattam, azt se tudtam, mi az a kobak, sőt, valahogy úgy voltak vele (ezt máig sok helyen érzem) hogy nem is vagy normális lovas, ha kobakot hordasz, mert azt csak a bénák meg a gyávák hordanak. Kicsit így van ez a gerincvédővel is sajnos. Versenyen oké, mert kötelező, de furán néznek az emberre, ha hétköznap is viseli. Pedig szerintem az egészségünknél nincs fontosabb, már csak azért sem, mert lehetek én akármilyen nagy lovas, törött gerinccel nem túl vagány ugye.... És be kéne tökélni mindenkinek, hogy balesetek márpedig vannak, teljesen függetlenül attól, hogy mennyire tudsz lovagolni. Láttam én harminc éve lovagló, nagyon jó lovas ismerőst úgy leesni egy apró hiba miatt, hogy megrepedt a csigolyálya, egy kedves, eredményesen versenyző ismerősöm pedig meghalt egy rossz lépés és a kobak hiánya miatt.

Kicsit elkanyarodtam, bocsi, de azt tanácsolom mindenkinek, hogy igenis viselje a megfelelő védőfelszerelést, hogy még sokáig élvezhesse a lovaglás örömét!

2014. júl. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én csak kobakot hordok,versenyre is,mert nagyon utálom a gerincvédőt,egyszerűen nem tudok benne mozogni.Persze,ezzel kockáztatom a saját testi épségemet,de én nem tudok magamon elviselni.Bár gondolkodom rajta,hogy beszerzek egy stübben gerincvédőt,az nagyon jól felveszi a test formáját,és csinos is,csak elég drága,azt hiszem 130ezer körül mozog.
2014. júl. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sanyi26 ***** válasza:
Gabkával maximálisan egyetértek. Én speciál nem azért hordok, vagy nem hordok valamit, mert másoknak tetszik vagy nem, akinek nem tetszik az keres magának más társaságot. Neked is ezt ajánlom, ha fontosnak érzed vedd fel (szerintem fontos), ha nem, akkor meg ne vedd fel. Én a lányomat (10 éves) is úgy próbálom nevelni, hogy ne mások véleménye alapján élje az életét és talán valamit megfogad belőle, mert ő kérte, hogy legyen neki kobak, meg gerincvédő és láthatóan boldogan viseli. Nem olcsó dolog, de nem is minden nap kell venni ilyesmit. Pl. pár évvel ezelőtt aki bekötötte a kocsiban a biztonsági övet azt totál kiröhögték a haverok, manapság az én tapasztalataim alapján egyre többen viselik az övet is (és nem csak a büntetés miatt, hanem a biztonság miatt is).
2014. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy csak azok szokták viselni, akik versenyeznek, nem tudom, ki mondhatta ezt neked. Vedd csak fel nyugodtan. Bármikor történhet egy rossz mozdulat.

Én is mindig viselem, nem akarok majd a kórházi ágyról úgy visszatekinteni, hogy nem tettem meg mindent.

2014. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gerincvédő viselete minden lovasnak ajánlott.

Egyre több lovarda követeli meg 14-18 év alattiakon. Én nem hordok, mert nem akarok, egyszer próbáltam és nem tetszett. Max akkor venném rá magam, ha nagyobb magasságon ugratnák.

2014. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én is hordok gerincvédőt nem versenyzek nem vagyok kezdő osztályban lovagolok vágtázok szerintem a biztonság érdekében kell de nem kötelező :))))
2014. júl. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hobbiból lovagolok, és mindig van rajtam. Először én is azt éreztem, hogy "jaj de kényelmetlen, ebbe hogy mozogjak, zavarni fog", de a lovon fel se tűnik, hogy rajtam van, hiszen a lóra és a feladatokra figyelek. Nyáron a forróságba sem tűnik fel, egyszerűen nem arra figyelek. Szerintem nyugodtan felveheted, bármikor történhetnek balesetek. Nekem már kb másfél éve van, most már annyira hozzászoktam, hogy nélküle még fura is. :)
2014. júl. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!