Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért akarnak a lóval ugratni...

Miért akarnak a lóval ugratni a lovasok mikor láthatóan ezt nem akarja a ló? Állatkínzás?

Figyelt kérdés

Van száz meg száz videó, hogy vágtst a lóval a lovas ugrani akar akadálytó majd az akadály előtt satuzik a ló a lovada meg lerepül róla.


Látom a lovon, hogy nem akarja átugrani fél, szokatlan, nem tetszik neki, természetellenes...

Miért kell a lovat ilyen hülyeségekre rá venni?

16L



2014. júl. 6. 12:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Oké, most én is leírok egy újabb nézőpontot. Egy kis történet: A lovardában, ahova járok, hoztak egy új lovat. Nem hidegvérű, be is van lovagolva, viszont elég tömzsi, és kocsihúzásra használták főleg. Viszont a lovardatulajdonos kitalálta, hogy ez a ló ugrani fog. Az elején félt, nem akarta, befékezett.... tehát egyszerűen utálta az ugrást. Viszont van egy nagyon jó, határozott lovasa (14 éves...), és a ló ugrik. De nem kényszerből, nem félelemből, nincs ráerőszakolva, egyszerűen élvezi. Megszerette az ugrást. Önként megy rá az akadályra, játéknak fogja fel az egészet:) De az embereknél is van ugyanilyen. Pl.: az ember elkezd tanulni egy hangszert, és az elején nem szereti, mert nehezen megy neki, unalmas ugyanazokat a kis dolgokat gyakorolgatni, de amikor már tanulja egy ideje, és már begyakorolta a ,,trükköket", akkor elkezd etüdöket, duókat, zongorás darabokat játszani. Tehát élvezi, hogy zenélhet. A lovaknál ugyanez. Amíg még nem érti, fél, nehezen megy neki, addig hagyná a fenébe az egészet, de amikor belejön, rájön hogy mit, hogyan, mikor, akkor ő is elkezdi élvezni a dolgot. De az elején szükség lehet egy kis ráerőltetésre. És a ló, akiről meséltem, egy fél év alatt fejlődött ennyit, és azzal a lánnyal már 85-90cm-ig ugrik ,,kispályákat" (4-5 akadályból áll összesen). Ez az én véleményem. És amúgy az én lovam (egy haflingi kisló) imád ugrani, és vele is ugyanezeket a pályákat simán végigcsináljuk, pedig a két ló között van vagy 15-20 cm. 14/L
2014. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

??? -.-


Basszus ha valaki nem akar iskolába járni de muszáj az kínzás??

2015. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Eddig hányszor is ültél lovon, hogy így tudod, hogy mi a jó a lónak és mi nem?
2015. dec. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!