Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez állatkínzás! Nem lehetne...

Ez állatkínzás! Nem lehetne valamit tenni? Rendőrséghez fordulni vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
[link]
2013. dec. 26. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Ki kell hogy ábrándítsalak: a rönkhúzás nem állatkínzás. Állatkínzás, ha az állatot teljesítőképességének túlépésére kényszerítik vagy nem megfelelően tartják. Ebből a 3 és fél perces videóból egyik sem derül ki: lehet hogy utána/közben pihentették, és nem is néz ki alultápláltnak a ló.

Valóban durván utasítják a lovat és felmerülhet hogy esetleg (szakértelem hiányában) túlerőltetik az állatot, de ez a videó nem bizonyít ilyesmit.

2013. dec. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaz, a rönkhúzás nem állatkínzás. De én ezt betiltanám. Semmi értelme. Utálom mikor így bánnak a lóval. Én is elszörnydtem a videó láttán. Azt nem értem hogy ezt miért kell feltenni youtube-ra?!

Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni, max azt hogy megmondod a véleményed.

2013. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Mocsok cigánynak nem való ló, mert nem becsüli meg. Látszik, hogy ennek a lónak ez a teher sok, ha lenne párja már egy fokkal jobb lenne a szituáció. Az ostor túlzott használata miatt egy legszívesebben egy vasvillát dugnék az illető mocsok seggébe.

Ráadásul megnehezítik a dolgát, ha már nagy nehezen elindult akkor ne állítsák meg 5m-ként, mert a teher megindítása a legnehezebb. Az sem tetszik,hogy össze-vissza rángatják szegényt.

2013. dec. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen ,ezért is kérdeztem,mert annyira sajnálom szegény lovat! ;(
2013. dec. 27. 10:11
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Véleményem szerint.. ez hamarabb állatkínzás..

https://www.youtube.com/watch?v=J5n4u_kj5ao

2013. dec. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez mért,hiszen itt még pálcát se használnak,csak simán futnak. Ez a galopp!
2013. dec. 27. 19:37
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Jabocs.. tényleg nem kinzás 2 évesen versenyezni..:')

láttál már 10éves galopplovat..énse nagyon..lefutott/nem jól fut= kóóbi. ;)

2013. dec. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De két évesen szokták pedig versenyeztetni őket! De azért vannak tíz éves versenylovak is! Szerinted imperiál hány évesn halt meg?! Addig versenyzett
2014. jan. 4. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!