Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem engedi sok szülő a...

Miért nem engedi sok szülő a lóimádó gyerekének hogy tartson egy lovat mikor van elég pénzük, elég helyük, s miért csak azt mondják, hogy majd vesznek, de ez nem igaz? Hogy tudnám rávenni őket, hogy kapjak egy lovat?

Figyelt kérdés

#LÓ!
2014. júl. 13. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint azért nem vennék a lányomnak lovat (pedig pénz és hely is lenne) mert a ló nagy felelősséggel jár, és sok évig él. A lányom bár imád lovagolni, szereti is őket, de nincs meg benne a felelősségteljes gazda. 14 éves. Később elmegy egyetemre tanulni, vagy lehet külföldre megy.. Ki tudja. De a ló akkor is itt maradna az én nyakamon..

Inkább fizetek, és járjon lovagolni ha akar, de nincs saját ló. Ha akar, legyen felnőtt, telepedjen le valahol, és tartson..


Talán a te szüleid is így gondolják. Nem akarják, hogy a nyakukon maradjon, mert neked ezer más dolgod lesz.

2014. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert a lóról gondoskodni is kell,és a gyerekek 98%-a nem gondoskodna róla.AZ meg nem gondoskodás hogy amikor unatkozok kimegyek hozzá.
2014. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

egy jó szülő ilyen kérdésben is a gyereke érdekeit nézi. lehet, hogy azt a pénzt, amit a lóra költenének, inkább félre rakják, hogy később támogathassák a továbbtanulásban, esetleg lakást vegyenek neki, hogy segítsék elindulni az önálló életben.


ez, hogy "van elég pénzük" tipikusan olyan dolog, hogy a gyerek nem tudhatja a szülőnek mire van pénze. lehet, hogy a gyerek most jobban örülne egy lónak, mint bármi másnak, de hozhatja még úgy az élet, hogy nagyon fog örülni annak a pénznek, amit nem a lóra költöttek el.


a ló egy olyan luxus, amit egy felnőtt ember ha úgy alakítja az életét megengedhet magának, de egy gyereknek kicsit túlzás egy havi min. 50.000-es hobbi...


az meg a másik, hogy egy nem lovas szülő nem biztos, hogy átérzi milyen vágyni egy lóra. talán azért mondják, hogy majd vesznek, hogy ne nyaggassa őket a gyerek. de egy lóért az a felelős, aki tartja, ha pl. valami baja lesz nem a gyerek dönti el, hogy megéri-e megműteni 200.000 ft-ért, hanem a szülő. egy lovakat nem szerető szülő lehet, hogy nem szeretne ilyen felelősséget magára vállalni.

2014. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy ló tartása még bártartásban is nagy felelősséget és szaktudást igényel, amivel egy gyerek nem rendelkezik. Ha a szülők is értenek a lóhoz, az más, de úgy, hogy csak messziről láttak, nem jó ötlet.

A másik az anyagiak. Egy gyerek még nem tudja, hogy ennyibe is kerül egy ló tartása és hogy az belefér-e a családi kasszába.

2014. júl. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mint három gyermek anyukája, pontosan tisztában vagyok azzal, hogy a gyermekeimnek ami sok pénzt jelent, az csak a megélhetésre elegendő. Egy gyermek nem tudja felmérni, hogy abból a havonta egyszer megkapott összegből mennyi megy el egy esetleges kölcsön törlesztésére, a lakás fenntartására, megélhetésre, egyéb, havi szinten jelentkező állandó és esetleges kiadásokra. Ez a dolog anyagi oldala.

A másik: ha vagy már akkora, hogy tisztában vagy mi mennyi és elbír-e a büdzsé egy több tízezres kiadást, akkor tessék bebizonyítani, hogy képes vagy rá, akarod, és mindent megteszel az ügyért. El lehet menni dolgozni, félretenni a megkeresett pénzt. Emellett pedig ugyanúgy folytatni a lovaglást.

A harmadik: ha van testvéres, akkor ő joggal érezheti, hogy neki is jár egy havi több tízezres hobbi...

Na ilyen okok miatt nem engedik meg a szülők. Egyébként sem jó dolog szerintem gyermeknek lovat venni, mert amíg a kisujjában nincs a lovaglás, a lóval való bánás tudománya, addig igenis járjon edzőhöz, üljön minél többféle lovon, mert a tapasztalatszerzéshez ez elengedhetetlen.

És még amit írtak: egy ló nem két-három évre szól. Majd ha felnőtt leszel, arra költöd a kereseted, amire csak szeretnéd, és addig rengeteg tapasztalatot tudsz összeszedni.

2014. júl. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm de még egy kérdés! miért nem engedik meg hogy eljárjak egy lovardába lovagolni?
2014. júl. 13. 15:14
 7/12 anonim ***** válasza:
(5-ös vagyok) Na azt nem tudom. Vagy anyagi okok miatt vagy pedig csak féltenek. Ülj le velük beszélni, menjetek el együtt egy jó lovardába, nézzetek meg egy edzést, hátha rájönnek, hogy nincs mitől félni.
2014. júl. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mért nem tőlük kérded ? Vadidegen emberek csak találgatnak itt, ŐK meg lehet kerek perec választ adnának.
2014. júl. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vagy féltenek a lovasbalesetektől, vagy skótok, vagy úgy vélik, hogy ha örökké az istállóban lógsz, akkor le fognak romlani a jegyeid, vagy csak egyszerűen hagyni akarnak neked egy célt, egy beteljesületlen vágyat, mert kellenek az ember életébe ilyenek is, aki mindig mindent megkap, amit szeme s szája megkíván, egy idő után már nem tud örülni neki. Lehet, hogy majd érettségi ajándékba megkapod... vagy diplomaosztóra.

Az hülyeség, hogy felelősséggel jár, pont az volna a nevelő hatása neki. Bár e célra egy kutyus is bőven megfelel. :)

2014. júl. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy ló még több foglalkozást, pénzt és időt igényel, mint egy szobakutya. Naponta mozgatni kell - akkor is, ha épp beteg, vagy lesérült, és nem lovagolhatsz rajta. etetni, tisztán tartani... Ráadásul a ló tovább él, mint azt egy gyerek fel tudja fogni. Sajnos a legtöbb kicsi egy aranyhalat se nagyon tud felelősségteljesen ellátni, nemhogy egy olyan kaliberű állatot, mint egy ló. Anyagilag pedig sokáig sok pénz, iszonyatos pénz az állat eltartása/eltartatása.

Ez alatt a mondjuk 20 év alatt, amit a ló eltölt, a gyerekből gimnazista, egyetemista, dolgozó családalapító ember lesz. Esetleg szülő. Elköltözik otthonról - és akkor ki eteti tovább a lovat? Ki foglalkozik vele nap mint nap, mikor az egyetemista lómániás gólyatáborba menne, vagy szakdolgozatot ír, vagy vizsgaidőszak közepén van?


A lovaglás sem költségmentes sport, de heti 2-3000 Ft-ból meg lehet oldani, így ezen utolsó kérdésedre én sem tudom aa választ. Nekem anno azért nem engedték, mert kétszer abbahagytam előtte. Felelőtlen voltam, és ez volt az ára.

2014. júl. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!