Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kobakkal vagy anélkül?

Kobakkal vagy anélkül?

Figyelt kérdés

Namost sok mindent hallottam,hogy történtek olyan esetek,amikor a kobak mentett életet meg olyanból is volt pár,hogy majdnem megölt.

Ti szoktatok hordani?Volt már hasonló élményetek?

Habár az eséseimnél nem volt rajtam kobak,azon gondolkoztam,hogy lehet,h a fejem jobban fájt volna utána,ha kobak lett volna rajtam.



2014. júl. 17. 16:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A kobak nem tud ártani a fejednek, mivel nagyrészt hungarocellből van, mint ahogy minden bukósisak. (Motoros, biciklis sisakok is.)

Pontosan az a lényege, hogy törjön. A fejed HELYETT.


Aki azt mondta neked, hogy a kobak ártott neki, az vagy apró sérülésekről beszélt (pl: a sild letört és megkarcolta a homlokát), vagy hazudik.

2014. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, melyik, a klasszikus kobak bizony nem hungarocell, csak egy vastagabb műanyag öntvény belül kipárnázva, és nem is az a szerepe, hogy bármit is felfogjon, hanem az, hogy a pontszerű ütéseket viszonylag nagy felületre szétossza, ezáltal a koponya beszakadását megakadályozza.

Az "ütközőzónás" hungarocell bili egy egészen másik történet... én őszintén szólva nem hiszek benne, hogy pont az a 1,5-2cm hungarocell fog megvédeni az agyrázkódástól, ha netán a 100 kilómmal átrepülnék a ló feje fölött. :) De az ilyesmi ritka is, én hét év alatt összesen háromszor estem, és csak egyszer lett belőle egy kisebb agyrázkódás, pár percnyi emlékezetkieséssel. Szóval én még mindig azt mondom, egy ilyen bekövetkeztének igencsak csekély az esélye. Több a sanszod rá, hogy elüt egy autó az utcán, minthogy akkorát zúgj a lóról, hogy abba halj bele. (Osztán mégsem viselünk sisakot ha az utcán sétálunk.)

2014. júl. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
28%

_minden_ kobak hungarocell.

Ha azt hiszed, hogy a tiéd nem, akkor bontsd meg egy kicsit.

2014. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Pontosítok, természetesen lehet rajta műanyag héj, de a belseje mindig hungarocell. Az a ~2-3 centi, ami a vastagságát adja. És pontosan azért, mert ennél jobb energiaelnyelő (a saját törésével) és energiát eloszlató réteget jelenleg nem ismerünk. Még egyszer mondom, hogy még a sokkal nagyobb energiákat elnyelni hivatott motoros sisakokban is egytől egyig hungarocell van. Megint csak, ha nem hiszed, bontsd meg.
2014. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
22%
Az enyimnek össz-vissz 7mm a vastagsága, belemérve a bélést, párnázatot, külső bársonyborítást is. Hidd el, hogy nem nem hungarocell. Ha az lenne, egy kézzel összetörném. És rengeteg ilyen kobakot láttam már. A hungarocell gagyi csak 8-10 éve jött divatba. :-p
2014. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor a tiéd valószínűleg nem is véd semmit. Ez ugyanolyan, mint azok a motorosok, akik rohamsisakot hordanak. Mivelhogy az fém és nem "gagyi". Az ő fejük sokkal könnyebben törik össze, mint a többieké.

A hungarocell NEM gagyi. A hungarocell az energiaelnyelésre leginkább képes anyagok egyike. Míg egy kemény sisak, hungarocell nélkül, az energiát ugyan eloszlatja és az áthatolást megelőzi, de a teljes energiát gyakorlatilag csökkenés nélkül át is adja a fejednek. A hungarocell a saját törésével elnyeli azt, a műanyag borítás pedig ellátja ugyanazt a feladatot, amit a te kemény sisakod. (Energia eloszlatása, áthatolás megelőzése.)

És bocsánat, de ez nem egyéni vélemény kérdése. A mai lovagló sisakokat szabványoknak megfelelően tesztelik, amiben többféle törésteszt is van. (Energia elnyelése (törésteszt tompa tárggyal), áthatolás elleni védelem (törésteszt hegyes tárggyal), a rögzítő szíjazat tartósságának tesztje, a gyorskioldó tartósságának a tesztje, és lecsúszás/lefordulás tesztje. Ez az angol PAS szabvány által definiált tesztsorozat, a többi szabvány ugyanilyen teszteket definiál.)

Nagyon sajnálom, ha te gagyinak érzed a hungarocellt, mert valószínűleg megmentené az életed egy olyan helyzetben, ahol a te sisakod semmit sem ér.

2014. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy 8-10 éve még tudtak kobakot gyártani, azóta csak visszafelé fejlődött a technika, igaz? :)


A hungarocellt nem úgy kell elképzelni, hogy csupán abból áll a kobak, tehát nem, nem tudnád összetörni szabad kézzel. Kívül van egy kemény, ellenálló réteg, a belső vastag réget pedig az ütés erejét nyeli el, oszlatja szét.


Kobak teszt: https://www.youtube.com/watch?v=jEyTCjdaVyE

2014. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Hülyeség, mint írtam, számtalanszor koppant már rajta nagyot a faág. Hasznos darab.

A marketingszabványokra meg a töréstesztekre akárcsak az autóiparban, a lovassisakoknál sem vagyok kíváncsi. Nekem nem kell olyan autó, ami egy parkolókoccanástól összecsuklik mint egy harmonika, és nem kell olyan sisak sem, amivel ha lefejelek egy faágat, összetörik.

Elismerem, hogy a harmonika-autó nagyon kva jó, ha az ember 80-nal a betonfalba rohan, mint a töréstesztekben, meg a harmonikasisak nagyon kva jó, ha az ember tigrisbukfenccel fejest ugrik a zöld réten lévő egyetlen kősziklára a ló nyergéből, de ilyesmi legfeljebb a Pierre Richard vagy Rowan Atkinson filmekben történik. :-p

2014. júl. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!