Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovaskönyveket lenne...

Milyen lovaskönyveket lenne érdemes elolvasnom?

Figyelt kérdés

Már olvastam egy jópár lovaskönyvet, de azok föként a lótartással és a fajtákkal foglalkoztak. Most olyanokat szeretnék olvasni amelyben a lovaglásról írnak.

Tudnátok ajánlani pár lovaglós témájú könyvet ami nektek is bevállt?

Meg esetleg ha tudtok valami nagyon jót (:)) akkor az lehet lótartással foglalkozó is.:)

Bocsánat ha kicsit kuszán fogalmaztam... :)


2014. júl. 22. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem alap irodalom a Lovas akadémia sorozat. Abban kitérnek a szakágatól kezdve, a kiképzésen át, a lovarda építésig mindenre. :)

Ha meg egy kis más stílusú érdekességre vágysz lapozz bele a Monty Roberts könyvekbe is.

2014. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem a legjobb lovas könyv,ami ilyenekről szól az Erdélyi Magdolna Lovak c. könyve.Minden benne van,bemutatják a szerszámfajtákat,a lovassportokat részletesen,a lovak kommunikációját,lófajtákat,szóval nagyjából minden benne van.
2014. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. júl. 22. 11:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg lovas könyv van,amely a lovaglással foglalkozik.

Nekem Daniela Bolze könyve van meg,a Ló képzése terepen címmel,hasznos tanácsokat ad,hogy a tereplovaglást kissé összeszedettebbé tegyük.Abból sorozat is van.

A Lovasakadémia könyvei mindenre kitérnek,érdemes a téged érintő témával kapcsolatban olvasgatni belőle,nem árt.

A póniklub is adott ki érdekes könyveket,a díjugratásról meg más mindenről is,az is lefoglalhat.

Ha csikóidomításról van szó,akkor Brundermann Rezső A ló idomítása-napi leckék c. könyv ajánlott,napokra fel van szedve a csikó betanítása. 1000ft

A Dr. Mikecz Béla által írt Lóismeret-Vezérfonal sem hülyeség,mindenre kitért.Akárcsak az előző könyv,nem túl izgalmas,mert egy kép sincs,és régi stílusú,azonban nem rossz dolgokat írnak bennük. 2400ft

Vér Imre-Lovas balesetek szerintem nagyon tanulságos könyv,érdekes is,meg élvezet belőle olvasgatni és segít,a baj megelőzősére. 3000ft Én csak ajánlani tudom. :)

A Zoe St Aubyn - Lovaglás kézikönyve c. könyv is mindenre kitért,habár egy-egy dologról csak 1 lap szól,szóval felületesen,de foglalkozik mindennel,képekkel van tele,jó belőle olvasgatni :) 3500ft

A könyvesboltban mindenhol látni könyveket,nézz beléjük.Én a Lírában láttam a múltkor egy jó kis könyvet,hasznos tippekkel az első lóhoz.

2014. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mennyire vagy jó lovas? Az én kedvencemnek a címe ez volt: Az első lovas könyvem. Szerintem nagyon jó! 2500ft-ér vettem.
2014. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!