Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyünk?

Milyen lovat vegyünk?

Figyelt kérdés
Anyukámmal szeretnénk venni egy lovat magunknak. Én jobban tudok lovagolni, ő kevésbé tud. Lovat szeretnénk venni, 160 cm vagyunk úgy ketten átlagban, és olyan lovat szeretnénk, amelyiknek jó az ügetése. Most nem konkrétan egy lóra gondolok, hanem fajtára.

#lóvásárlás #jó ügető ló
2014. júl. 22. 12:45
 1/7 KGabi0000 ***** válasza:
50%
Nincs olyan fajta,amelyiknek jó az ügetése,ez egyedfüggô.Amúgy szerintem nem kell még az a ló.Mennyire tudsz lovagolni?Hol tartanád?Az mindegy,hogy milyen magasak vagytok.Mennyit tudsz a lovakról,mert a leírásod alapján nem lehetsz túl tapasztalt.Először tanulj meg mindent rendesen,mielőtt lovat vennél.
2014. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már 5 éve lovagolok, profiszinten. Ahova járok lovagolni, ott tartanám. A lovarda vezetője ajánlotta, hogy vegyünk egy lovat, mert már heti 4x 5x járok ki lovagolni.
2014. júl. 22. 12:59
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként meg elég tapasztalt vagyok, csak fajtákból nem vagyok teljes mértékben otthon.
2014. júl. 22. 13:00
 4/7 KGabi0000 ***** válasza:
50%
Akkor szerintem nézz szét Lovasok.hu ha valamelyik megtetszik elmész kipróbálni.Alkalmasságból meg tudod ítélni,hogy melyik jó neked is és anyukádnaknak is.Amúgy 5 év alatt nem lehet profi szinten megtanulni lovagolni,max. Haladóként.Én 7 éve lovaholok és még most is csak haladó vagyok.Profi az,aki nagy versenyeken vesz részt.Remélem jó lovat találsz.Sok szerencsét!
2014. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 160 cm-ek vagytok,akkor egy min. 155 marmagasságú ló kell,annál nem kisebb.Szóval nagy lovat kell nézni.


Az,hogy a lónak milyen az ügetése lehet született adottság,meg idomítás kérdése is.Sosem fajtát kell nézni,mert ott is vannak különböző egyedek.Meg kell találni a tökéletesen hozzátok illő lovat,ami megfelel az elvárásaitoknak.


Egy nyugodt,10-15 év közötti,melegvérű,kanca vagy herélt megteszi.Belovagolva,ha azelőtt díjló volt,még jobb.

Szét lehet esetleg nézni az ügetők között is,de nem pályáról lehozott,hanem olyan,aki lekerült,megvette valaki,és szeretné továbbadni. Általában az ilyen lovak már megnyugszanak,az ízületeik sincsenek totálisan tönkremenve,de nem mindegyik tanulta meg,hogyan is kell vágtázni.Szóval gyorsan ügetnek,de vágtázni nem szeretnek.Ilyen szempontból nem jó az ügető,mert a lovardában vágtáznotok is kell.Ha ez a fajta lesz,akkor már átlovagoltat kell venni.


Szét lehet nézni sportlovak között is.

Ha viszont ugratni akarsz majd vele,akkor ne nézd az ügetését,inkább a vágtáját.


A profi szinttel kapcsolatban pedig annyit,hogy ha országos bajnok vagy,vagy indultál a versenyen,akkor nevezd magad kérlek profinak.A profi tudja milyen ló kell neki,és nem teszi fel ennyire idétlenen a kérdést,már bocsánat.

-Első hiba : Anyuval közös ló,aki kevésbé tud lovagolni.

Neki akkor másik ló kéne,mert ha tényleg 'profi vagy',akkor alád olyan ló kell,anyukád alá pedig egy teljesen más milyen,amin megtanulhat.

-Második: Beleköthetnék,h minek írtad a magasságod,de inkább hagyjuk,lépjünk az ügetéses részre.

Minden lónak jó az ügetése,ha megfelelően van lovagolva és ha nincs valami baj a lábával.Persze vannak olyan lovak,akik túlrohannak,vagy pattogósan ügetnek,de mind csak lovaglás kérdése.A lónak minden jármódban jól kell mennie,egyenletesen,és ha esetleg azért írtad,hogy jó az ügetése,mert te magad sem tudod sok ló ügetését rendesen felvenni,akkor ott a bibi.Tanuld meg felvenni a ritmust.Ha nem ez a gond,akkor bocsi.

Harmadik: Nem konkrét ló,hanem fajta.

Na ilyet,aki ért a lóhoz nem mond,nem ír.

2014. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most ne már, hogy egy szón akadtok fenn. Akkor haladó. Így jó?
2014. júl. 27. 15:30
 7/7 anonim válasza:

Mire szeretnéd használni, milyen stílusban?

Ha esetleg hobbiból csak, akkor egy quarter horse tökéletesen megteszi, bár western ló, de tökéletesen nyugodt, és ha már az ügetésről is szó volt, tapasztalataim szerint jó az ügetése. Nem magas ló, 150-160 cm körüliek. Viszont ha inkább hajolsz az angol stílus felé, akkor egy pinto is jó, mivel ők is nyugodtak. Igazán kényelmes ügetésű ló a missouri fox trotter, de nemtudom, hogy Magyarországon tudnál ilyen lovat venni.

Én személy szerint inkább egy quarter horset vennék, az tökéletes lenne anyukádnak is, mint kezdő lovasnak, és neked is, mint haladónak. 6 évnél idősebb kancán vagy herélten gondolkodnék.

Remélem tudtam segíteni. :)

2014. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!