Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 156 cm-es lovasnak mekkora...

Egy 156 cm-es lovasnak mekkora lovat vegyünk?

Figyelt kérdés
magasságilag gondoltam behatárolni,minimumtól maximumig,hogy kényelmesen fel tudjon rá szállni gond nélkül
2011. aug. 5. 06:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Ha ez a kérdésed:akkor még nem nevezném lovasnak.Ha már valóban lovagolt,akkor tudja a méretet.És a ló nem cipő,hogy méret szerint válogassuk.Hanem faj szerint.
2011. aug. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
lovasnak lovas,csak nem mindegy,hogy mekkora lovat veszünk neki,hisz fel is kell rá szállnia
2011. aug. 5. 07:06
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Az első hülye, egyáltalán nem faj szerint kell válogatni, annyiszor el lett már itt mondva, hogy minden ló más, nem lehet faj szerint határolni őket, és igenis számít a mérete, mivel egyedül kell valószínűleg ellássa, nem lesz mindig ott valaki, hogy felszerelje, stb... Valaki írt itt valami olyat, hogy egy könyvében az van, hogy a magasságából -10 cm, szóval elvileg a lovas ellovagolná a 146 cm-s lovat, bár a saját magasságomnál (172) neccesnek találok már 165ös lovat lovagolni, úgyhogy inkább magasabb. Én fel tudok szerelni egy 180 cm marmagasságút is, azaz majdnem tíz centivel magasabb lovat. Szerintem egy 160-165 cm-s ló jó lehet neki, viszont vegyétek figyelembe, hogy lehet, hogy nőni fog, bár ezt ti tudjátok, mivel nem írtad, hogy mennyire fiatal, család genetikája alapján milyen magasságra lehet számítani, stb... Szerintem 165 körülit el tud látni, legalábis gondolom, hogy ha én megoldok egy tíz cm magasabbat, akkor más ugyanezzel az aránnyal ugyanúgy... Sok sikert a pacivásárláshoz:)
2011. aug. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Akkorát, hogy ne érjen le a lába a földre.
2011. aug. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha épp nem ér le a lába a földre, akkor sem tud jól segítséget adni... Ne írjatok már hülyeségeket, egyáltalán nem vicces, sőt, szánalmas... Második voltam, szerintem jól írtam, egyébként ha lehetőségetek, vagy lehetősége van kipróbálni a bizonyos magas lovakat, akkor szerintem üljön kisebben, nagyobbon, aztán ő rájön, hogy neki melyik a kényelmesebb, milyen magas, de egéykbént sokan székről szállnak fel, de van olyan, aki enged a kengyelen pár lyukat, és felszállva visszaállítja, de a legjobb lenne, ha ülne mindenféle magas lovon, és látnátok, hogy hogy tud felszállni is, felszerelni is, jól ápolni is, kantározni, de a lába is jó helyen van, stb...
2011. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az első hülye, egyáltalán

Ki hatalmazott fel?Ittunk mi pertut?

2011. aug. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
nem faj, hanem fajta, a faj pl. kutya, ló stb., ha már ezen van a vita
2011. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
...mekkora lovat vegyünk?... Tehát nem magának veszi, feltételezem anyuci-apuci elkényeztetett gyerekének. Minek? Mire? Tök mindegy, hogy a ló 160 vagy 190 cm, a lényeg, hogy a "lovas" tudjon is lovagolni. S azon felül mire használja. Ha a karámon belül akar körbe-körbe sétálni elég egy póni is. Ha többre tartja magát, hát akkor... Oktató, edző, stb, nincs aki tanácsot adjon?
2011. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én nekem,több lovam volt már,több lóvásárban megfordultam.De még nem láttam colostokkal lovat venni,sem alkudozni,pedig láttam vagy 2x.Alacsonyabb emberkéknek,nagy nóniuszt,sohasem az volt a probléma,hogy mekkora.Kis leányt magas lovon nem 1-et.
2011. aug. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Exkluzív lóárveréseken sincsenek, mérőszalagos alkuszok.
2011. aug. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!