Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta, vagy még ne?

Vágta, vagy még ne?

Figyelt kérdés
Másfél éve járok lovagolni, de eddig csak ügettem, már abból mindegyiket tudom, szőrén is.Barátnőim(3) akikkel egy időben járok, nagyon szeretnék hogy vágtázzak, akinél lovaglok, pedig azt mondta, hogy ha szeretnék akkor megtanít.Még túl korai?

2014. júl. 22. 20:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem egyáltalán nem korai! Ha tényleg ennyire tudsz és magabiztosan is tudsz ügetni akkor nyugottan lehet vágtázni! Én is lovagolok és én is így körül kezdtem!
2014. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 KGabi0000 ***** válasza:
Attól függ többi hogy megy,ha ügetni akármilyen lovon biztosan tudnál,akkot mehet a vágta.De fontos,hogy biztos legyél magadban.
2014. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Másfél év alatt már rég illett volna megtanítani vágtázni.
2014. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem korai. Pont jó időben, de azért megkérdezem, hogy szoktál úgy ügetni, hogy nem kapaszkodsz? Ha igen akkor szerintem már vágtázhatsz. De persze csak ha szeretnél. Sok sikert ;)
2014. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem hetente járok, minden hónapba járok persze, de csak 1x vagy 2x mikor hogy.És általában 45-60 percet szoktam lovagolni
2014. júl. 22. 20:50
 6/20 A kérdező kommentje:
Kapaszkodás nélkül ügettem, de csúszkáltam a nyeregben, mert a nadrágom csúszós anyagú, nem rendes lovagló.
2014. júl. 22. 20:53
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Siralmas, hogy vannak még lovardák, "edzők", akiknél másfél évig nincs vágta.... Ha nem tanítják meg idejekorán a vágtát futószáron, akkor mit csinál a delikvens, ha önállóan ügetget a karámban, a pacika meg megijed valamitől és beugrik vágtába? Nem másfél év után, hanem az ügyesebbeknél az első lovaglóórán, a kevésbé ügyeseknél max. a harmadikon kipróbáljuk a vágtát voltizshevederrel, s ugyanúgy gyakoroljuk edzésről edzésre, mint a többi jármódot.
2014. júl. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 KGabi0000 ***** válasza:
60%
Szinte sehol sem így van,ahogy mondod utolsó.A vágtát majdnem mindenhol később kezdik tanítani,hogyan tudna egy ügetni nem tudó lovas vágtázni,még voltizshevederrel is?Én kb. 2 év után kezdtem vagy még több egy elég rossz helyen,de már nem oda járok lovagolni.Viszont a mostani edzőm is csak 1 év után kezdi a vágtát tanítani,pedig ő nagyon jó lovas és régebben versenyzett is.Ha megijed a ló,akkor pedig hátradől és nem esik le,mivel már tud ügetni és nyilván nem fognak egy kezdő lovas alá nehezen lovagolható,ijedős lovat adni.
2014. júl. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A legnagyobb kisfiam 6 éves, a 4. alkalommal vágtázott voltizshevederrel. Meglepően harmonikusan mozgott a lovon, sokkal elengedettebben, mint ügetésben. Én is Gabkával értek egyet. Teljesen felesleges elhúzni ezt, mint a rétest.
2014. júl. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves nyolcas válaszoló, agyamentséget írtál. Ha már tud ügetni a lovas, megugrik a ló és tudja, hogy hátra kell dőlni és akkor nem esik le, akkor ugyan miért ne tudna voltizshevederrel vágtázni????? Elmesélném, hogy a négyéves fiam a pónin voltizshevederrel simán vágtázik (könnyebb is kiülni, mint az ügetést!), a hatéves lányomnak pedig már nyeregben is megy, futószáron.

Amíg egy lovas nem ül biztonsággal mindhárom jármódban voltizshevederrel, addig nem is értem, mit keres nyeregben, szabadon.... Ha nem is nézzük a lovas érdekeit, a ló érdeke mindenképp az, hogy olyan üljön rajta szabadon, aki már stabil üléssel rendelkezik, így jobb eséllyel nem csenget bele a ló szájába, ha valami nemvárt történik.

Egyébként szakedző vagyok és fogalmam sincs, sok edző mire kap képesítést, de én komolyabb, hozzáértő lovas körökben még olyat nem hallottam, hogy valaki ügetésben lovagolgat már másfél éve, szabadon a karámban, de vágtát még nem tanul... Ez nonszensz.

2014. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!